o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Polak zatrzymany w Czarnogórze. Podpalił las?

8
Podziel się

Polski turysta trafił do aresztu w Czarnogórze. Zarzuca mu się spowodowanie gigantycznego pożaru lasu. To już kolejny Polak zatrzymany w Czanogórze, któremu zarzucono podpalenie.

Polski turysta zgubił się w lesie i rozpalił ognisko
Polski turysta zgubił się w lesie i rozpalił ognisko (Pixabay.com, CC0 Public Domain)
bEqHmlfp

Polak został zatrzymany w środę w pobliżu miasta Bar, na południu Czarnogóry. Dzień wcześniej mężczyzna rozpalił niewielkie ognisko, które spowodowało pożar lasu. Ogień dotarł do pobliskich domów - poinformowała miejscowa policja.

Według policji Polakowi postawiono zarzut spowodowania zagrożenia dla zdrowia publicznego.

bEqHmlfr

Jak wynika z relacji policji, mężczyzna zgubił się w lesie. Rozpalil niewielkie ognisko, by zasygnalizować, gdzie jest. Jednak ogień szybko się rozprzestrzenił i zajął większy obszar.

Państwowa telewizja czarnogórska poinformowała, że grupa lokalnych myśliwych odnalazła mężczyznę w lasach wokół Baru położonego nad Adriatykiem.

Według władz strażacy przez całą noc z wtorku na środę walczyli z pożarem. Z powodu dymu z pobliskiej plaży ewakuowano serbskich turystów, w tym rodzinę z kilkumiesięcznym dzieckiem.

bEqHmlfx

W środę sytuacja nadal jest poważna. Strażacy zaapelowali do mieszkańców, by wycinali krzewy znajdujące się na ich posesjach, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia.

Zarówno Czarnogóra jak i sąsiednia Chorwacja walczyły w ostatnim czasie z dziesiątkami pożarów. Tegoroczne lato jest tam wyjątkowo upalne.

To już kolejny Polak zatrzymany w Czarnogórze i podejrzany o podpalenie lasu. W lipcu policja zatrzymali 18-latka, którego podejrzewa o umyślne wywołanie pożaru w lesie na półwyspie Lusztica. Polaka, jako podpalacza, wskazali inni plażowicze.

bEqHmlfS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
men
11 miesięcy temu
Zadajcie sobie pytanie,jadę na wczasy żeby podpalić las w Czarnogórze....
men
11 miesięcy temu
Ludzie czytajcie ze zrozumieniem,Polak jest podejrzany za podpalenie,zmieszaliście już człowieka z błotem choć nikt nie ma pewności że to on,a może chcą go wrobić w to podpalenie....
Instruktor
4 lata temu
Coś mi tu śmierdzi kitem.Pamiętam gdy byłem jeszcze harcerzem paliliśmy watry w lesie i jakoś nigdy pożaru nie było. Jest nawet harcerska piosenka Płonie ognisko w lesie.....Nikt w lesie nie rozpala ognia w sposób mogący spowodować pożar bo grozi to śmiercią w ogniu samemu rozpalającemu.Jeżeli był jednak takim "mędrcem" który zamiast ogniska rozpala las to należy mu dołożyć ile tylko prawo przewiduje, ale najpierw trzeba ustalić czy to te ognisko było prawdziwą przyczyna pożaru.Ponieważ "podpalaczowi" nic się nie stało to bardzo w to wątpię.Strażacy bardzo lubią wyciągać najprostsze wnioski.-zapalił ognisko więc to spowodowało pożar.Tymczasem pożar mogło spowodować wiele innych przyczyn jak np.dno butelki działające jak soczewka,samozapłon gnijących resztek i wiele innych.Zbieżność przypadków bywa zadziwiająca.Znam przypadek że spowodowanie pożaru przypisano spawaczom wykonującym naprawę a dokładna analiza wykonana przez biegłego wykazała zupełnie inną przyczynę.
bEqHmlfT
Nikt
4 lata temu
Gościa na Księżyc, a na pogorzelisku zakazać jakiejkolwiek budowy przez 50 lat. Podpalenia, przepraszam - pożary na terenach letniskowych zmniejszą się o 90%.
r.b 79
4 lata temu
a z jakiego ogniska ma być pożar, z ogniska dużego?My Lord, ale małpoludów teraz produkują...ten sam poziom intelektualny co podpalacz...
Marian
4 lata temu
To wiadomość sprzed miesiąca
IPP
4 lata temu
............SZYTE GRUBYMI NIĆMI " ....POŻAR Z OGNISKA MAŁEGO ? ..pod kontrolą człowieka ? ...............chcą Kozła ofiarnego , aby ograniczyć prawa turystom !!!!
dff
4 lata temu
I dobrze - wsadzić gnoja do wiezienia i niech płaci za ten las do końca życia !!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić