o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Magdalena Nałęcz
|

Polak został ranny podczas zamachu w Manchesterze

20
Podziel się

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało na Twitterze, że w poniedziałkowym zamachu w Wielkiej Brytanii został ranny Polak. Resort zapewnił, że jest w kontakcie z jego rodziną.

Zamach w Manchesterze
Zamach w Manchesterze (Reuters, Andrew Yates)
bDgGIaBN

"Wspieramy rodzinę obywatela RP rannego w zamachu w #Manchester. Konsul udziela niezbędnej pomocy konsularnej" - napisał na swoim twitterowym koncie MSZ.

Resort dodał, że "pozostaje w kontakcie z rodzinami pozostałych poszukiwanych obywateli RP i otacza je opieką". Chodzi o Angelikę i Marcina Klisów.

bDgGIaBP

ISIS wzięło odpowiedzialność

Wiadomo o 22 ofiarach ataku. Wśród kilkudziesięciu rannych są dziesiątki młodych ludzi oraz rodzice czekający pod halą na wracające z koncertu gwiazdy pop dzieci. Zamachowca samobójcę zidentyfikowano jako 22-letniego Salmana Abediego.

Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Atak miał być przeprowadzony z użyciem materiałów wybuchowych wniesionych na teren hali. Osobę, która go przeprowadziła, przedstawiciele ISIS nazywają "żołnierzem kalifatu".

Do zamachu doszło po koncercie gwiazdy pop

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze odbywał się koncert amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande. Około 22.35 czasu lokalnego (23.35 czasu polskiego) doszło do wybuchu w pobliżu wejścia do hali Manchester Arena, która mieści 21 tysięcy osób.

bDgGIaCq
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(20)
Miron
3 lata temu
Zdrajcy ściągają do Europy kalifat, aby tutaj zrobił jesień średniowiecza. Wystarczy odsyłać przemycanych ludzi do Afryki. Ale nie o to tu chodzi. Takie zamachy bo będzie codzienność cywilizacji zachodu.
Kolo
3 lata temu
Za 20 lat Polska będzie oddzielać się wysokim murem od kalifatu. W kalifatach zamachy bombowe, masakry ciężarówką, nożownicy.
jak
3 lata temu
to złe wiadomości dla Polaków , niech do kraju wracają , tam już źle się dzieje i uszczelniać nasze granice, prognoza jest zła coraz więcej ataków !!!!!!!!!
bDgGIaCr
zalew
3 lata temu
badacze z zachodu wyliczyli ze na granucy miedzy afryka a europa czeka ponad 6mln ludzi ktorzy chc tu przeplynac na pontonach
poToZdrajcy
3 lata temu
niemcy przez pomylke podali w tv ze przybywa do europy piec razy wiecej "uchodzcow" niz w roku 2016! Ale to sie dzieje bez rozglosu medialnego!
Najnowsze komentarze (20)
jbox-er
3 lata temu
"Konsul udziela niezbędnej pomocy konsularnej"- tak jak Magdzie Żak??????
PRAWDA
3 lata temu
Jakby rządziło PO to u nas też by była taka jatka.
Otaku
3 lata temu
Czas przestać tolerować islam,a każde miejsce zamachu polewać świńską krwią...do tego przymusowa wieprzowina w szkołach!
B52
3 lata temu
Błędem europejczyka jest to że patrzy na islamistę i widzi takiego samego człowieka jak on sam i spodziewa się po nim tego samego co po sobie
re
3 lata temu
żądamy delegalizacji islamu !!!!
Marek
3 lata temu
Rysowanie kwiatkow nic nie da oni musza bac sie konsekwencji zabiliscie za swego boga to teraz won kilka tysiecy tzw uchodzcow z europy
Max
3 lata temu
Zginelo 22 59 rannych pomnozyc przez sto i odeslac precz z europy losowych islamistow tak jak losowo zgineli niewinni ludzie
0bywattel
3 lata temu
Żądamy odpowiedzialności od Wielkiej Brytanii za niezapewnienie bezpieczeństwa polskim obywatelom. Zginęli rodzice młodej dziewczyny!
bDgGIaCj
Adam
3 lata temu
>>>> To ma większe szczęście niż inni Polacy zamordowani w okolicach Manchesteru i nie tylko tam, przez rozwydrzonych angielskich nastolatków
poToZdrajcy
3 lata temu
niemcy przez pomylke podali w tv ze przybywa do europy piec razy wiecej "uchodzcow" niz w roku 2016! Ale to sie dzieje bez rozglosu medialnego!
Biala
3 lata temu
To jest wszystko celowe! np. szkopy szkola islamistow tworzac armie! To sie nazywa "plan kalergi"
drf
3 lata temu
Co dziennie giną ludzie polaki to nie święte krowy..
dd
3 lata temu
Nie rozumie jest stan zagrozenia,a ludzie mowili ze wchodzili z plecakami i nikt im ich nie sprawdzal.
parow
3 lata temu
ta akcja to celowa kolonizacja europy!!!potoki migracyjne z krajow muzulmanskich sa doskonale zorganizowane.uchodzcy sa szkoleni,instruowani,sponsorowani,a wsrod ich ogromnej rzeszy czai sie element radykalny.co gorsza,radykalni islamisci pozyskuja nowych wyznawcow swojej chorej ideologii.rodzi sie pytanie,kto za tym stoi,kto sponsoruje-izrael,usa???wielce prawdopodobne
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić