Wróć na
oprac. Violetta Baran
|
aktualizacja

Police: bomba lotnicza przy zakładach chemicznych

2
Podziel się

Przy Zakładach Chemicznych Police odnaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej - 1,5-metrową bombę lotniczą. Nie potwierdziły się początkowe informacje o zarządzeniu ewakuacji wszystkich ludzi w promieniu 1,5 km od niebezpiecznego znaleziska. Na razie nie wiadomo, kiedy niewybuch zostanie zabrany przez saperów.

Kolejny niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziono w Policach
Kolejny niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziono w Policach (East News, Robert Stachnik/REPORTER)
bCNfDgWd

200-kilogramowa bomba z czasów II wojny światowej została odnaleziona w Policach w woj. zachodniopomorskim około godz. 12. Teren, na którym leży niewybuch, zabezpiecza policja.

Niewybuch znaleziono w okolicy przebudowywanego wiaduktu przy ul. Kuźnickiej, obok Zakładów Chemicznych Police. W pobliżu nie ma domów, ani bloków mieszkalnych.

bCNfDgWf

Początkowo media informowały o wyznaczeniu 1,5-km strefy bezpieczeństwa, z której mieli być ewakuowani wszyscy ludzie, co oznaczałoby przerwę w pracy zakładów chemicznych i innych pobliskich firm. Okazało się jednak, że na razie nie podjęto takiej decyzji. Zarządzenie ws. ewakuacji zostanie wydane dopiero po tym, jak saperzy zdecydują, kiedy zabiorą bombę.

Na razie przerwano jednak prace przy przebudowie wiaduktu przy ul. Kuźnickiej, wszyscy pracownicy musieli opuścić teren budowy.

To już kolejny niewybuch znaleziony na terenie Polic. Poprzedni odkryto tam na początku grudnia, w pobliżu dworca kolejowego.

bCNfDgWl

Źródło: radioszczecin.pl, rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCNfDgWG
KOMENTARZE
(2)
kerI
rok temu
Wysłać go szkopom toć to ich, i niech zaplaca wszelkie koszta ewakuacji i robocizny...
Gucio
rok temu
A wyglądają jak ule :)
Najnowsze komentarze (2)
Gucio
rok temu
A wyglądają jak ule :)
kerI
rok temu
Wysłać go szkopom toć to ich, i niech zaplaca wszelkie koszta ewakuacji i robocizny...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić