o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Sylwester Ruszkiewicz
Sylwester Ruszkiewicz
|

Policja na tropie filmu Sekielskich. Mocne słowa ministra

158
Podziel się

Zdaniem generała Adama Rapackiego, byłego wiceszefa MSWIA - wysyłanie policjantów do zabezpieczania porządku podczas projekcji filmu Tomasza Sekielskiego jest niepotrzebne. - Nie rozumiem zagrożenia wynikającego z tego filmu. Jeżeli film pokazuje życie, dokumentuje pewien problem - to nie widzę dodatkowych zadań dla policji - mówi WP Adam Rapacki.

Policjanci konfiskują sprzęt do wyświetlania filmu "Tylko nie mów nikomu"
Policjanci konfiskują sprzęt do wyświetlania filmu "Tylko nie mów nikomu" (East News, Wojciech Stróżyk)
bEslEXiZ

Przypomnijmy, jak ujawniły w czwartek media, funkcjonariusze w całej Polsce mają informować o wszelkich próbach publicznego odtwarzania filmu "Tylko nie mów nikomu". Wytyczne w tej sprawie dostali m.in. gdańscy mundurowi, którzy mają przekazywać oficerowi dyżurnemu informacje o każdej projekcji filmu np. w restuaracji lub w klubie. - Wszelkie działania podyktowane są potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa osobom gromadzącym się oraz porządku publicznego na miejscu ewentualnych tego typu wyświetleń, a także w ich okolicy - zapewniała nas rzecznik pomorskiej policji Joanna Kowalik-Kosińska.

Nieoficjalnie mówi się, że nadgorliwość pomorskich mundurowych nie wzięła się przypadkowo. W poniedziałek, dwa dni po premierze „Tylko nie mów nikomu”, policjanci wylegitymowali działaczy Wiosny pod gdańską rezydencją abp. Sławoja Leszka Głódzia podczas projekcji filmu. Z kolei w Warszawie policja zarekwirowała rzutnik. Tym samym uniemożliwiła wyświetlenie filmu na fasadzie warszawskiej katedry polowej, gdzie abp Głódź przez lata pełnił posługę.

bEslEXjb
Zobacz także: Zobacz także: Sekielski: ofiary rozklejały się na planie. Wszystko poprzedzały godziny rozmów

Według Adama Rapackiego, byłego wiceszefa MSWiA odpowiedzialnego za policję, to niepotrzebna decyzja. - W filmie nie ma nic, co mogłoby oburzać zwolenników i obrońców kleru. Autorzy produkcji odsłonili bolesną prawdę ukrywaną przez lata. Film w żadnym stopniu nie jest impulsem do protestów czy zakłócania porządku. Zupełnie nie wiem skąd w kierownictwie policji taki pomysł. Ale dzisiaj policja w sposób nadmierny zajmuje się takimi działaniami, które nie wynikają z ustaw i z realnych zagrożeń. A brakuje policjantów, do realizacji zadań, do których zostali powołani - uważa gen. Adam Rapacki, były podsekretarz stanu w MSWiA.

bEslEXjh

- Po obejrzeniu filmu uważam, że powinna powstać niezależna komisja do zbadania przypadków pedofilii w Kościele. Nie widzę tutaj jakiegokolwiek pola do działania dla policji. Chyba, że w ściganiu przestępców wśród duchownych, którzy mają na swoim koncie pedofilskie czyny. W tym zakresie policja powinna współpracować z prokuraturą - mówi WP gen. Adam Rapacki.

- Sytuacja z zatrzymaniem rzutnika przez policjantów budzi uśmiech politowania wśród społeczeństwa, ale też frustrację ze strony samych policjantów. Są oni, w jakiejś mierze przymuszani przez swoich przełożonych do tego typu działań. To zupełnie niepotrzebne. Przecież happening nie zakłóca ani miru domowego ani nie wyrządza społecznej szkodliwości. Sprawa zapewne pójdzie do sądu, a ten uzna, że nie było podstaw do zatrzymania projektora. Nie po to policja walczyła przez lata o dobre imię, by przez takie sytuacje tracić je - dodaje gen. Adam Rapacki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEslEXjC
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(158)
zw
2 lata temu
teraz po dobrym filmie moze sobie pojesc bo biednie wyglada
zolnierzyk
2 lata temu
POMOZ POLICJI - podbij sie sam.
Maciek
2 lata temu
Mówisz prawdę ale proszę nie strzelać bo to jest zakazane prawem . Najwyżej możesz go zpedofilowac , zgwałcić , pobić zabrac portfel i ukraść jego samochód bo to jest tolerowane przez pis
bEslEXjD
Coto
2 lata temu
Policja jeszcze nigdy nie była na jakim kolwiek tropie. To ciemniacy z PiSu bez wykształcenia i jakichkolwiek umiejętności.
112
2 lata temu
Po prostu od kiedy wybory wygrało PIS w naszym kraju mamy powrót do PRLu Z jedną różnicą że kościół dyryguje rządem.
prawidłowo
2 lata temu
Policja? jak to coś zobaczysz to strzelaj w łeb i w wątrobę!
emeryt
2 lata temu
nadgorliwa policja, niech sciga pedofilów a nie dziennikarzy którzy pokazali to bestialstwo kleru
Coś tu nie ta...
2 lata temu
Tytuł powinien brzmieć POLICJA NA TROPIE PEDOFILÓW.
j22
2 lata temu
Czekamy na pokazanie przez Sekielskiego pedofilii w innych społeczeństwach chyba się nie boi i nie jest opłacany tylko przez jedną stronę
POL
2 lata temu
TE TRZY PSY NA FOCIE JUZ NIGDY W POLSCE NIE POWINNI ZNALESC PRACY, NAWET PRZY WIDLACH ,, JAK SIE CZUJA WASZE MATKI , ZONY JAK WAS TAK OGLADAJA ????
Jan lat 71
2 lata temu
Skuteczna może być tylko likwidacja mafii watykańskiej. łącznie z fizyczną kasacją. Piszę się na ochotnika.
afrykaner
2 lata temu
to jest policja wyznaniowa jak w Pakistanie i Iranie,święta inkwizycja wkracza do akcji,precz z PiS i PO.
sSs
2 lata temu
Następny dokument powinien być o nadużyciach, przemocy, korupcji i wykorzystywaniu "władzy" przez Polską Policje!!! Co to za Policja gdzie Rączka rączkę myje...
bEslEXjv
o co chodzi ?
2 lata temu
Obłęd co się dzieje w tym kraju nie mogę patrzeć jak Pis niszczy ten kraj jeszcze nigdy Polacy nie byli tak podzieleni ,dla czego Państwo jest połączone z kościołem ,czemu politycy skłócają nas z całym światem czyżby Jarosław Kaczyński chciał powrotu do PRL-U ?! ,przecież juz nawet w Rosji i Chinach nie ma komuny .Mam nadzieję że zmieni się w końcu rząd i tym razem tą zarazę usuną raz na zawsze
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić