o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Filip Skowronek
|
aktualizacja

Policzyli, ile pieniędzy Lidl zostawia w kraju. Oburzający wynik raportu

60
Podziel się

Instytut Globalnej Odpowiedzialności przedstawił raport, z którego można dowiedzieć się jaką część zysku Lidl zostawia w Czechach. Kwota jest zaskakująco niska, a podobnych wyników można się prawdopodobnie spodziewać w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Także w Polsce.

Policzyli, ile pieniędzy Lidl zostawia w kraju. Oburzający wynik raportu
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)
bDyCYXKJ

0,01 proc. - tyle pieniędzy z zysku Lidla zostaje w Czechach. Reszta trafia do Niemiec. Zaskakujące wyniki raportu Instytutu Globalnej Odpowiedzialności muszą być zaskakujące nawet dla najbardziej pesymistycznie nastawionych wobec dużych sieci handlowych. Nie jest tajemnicą, że znaczna część zysków trafia do kraju, z którego sieci pochodzą. W tym przypadku jednak z Czech do Niemiec "wypływa" aż 99,99 proc. zysku! Wszytko to na mocy umowy, do której dotarł Instytut.

Jak podkreśla redaktor portalu Wolność24, sukces dużych sieci opiera się na wsparciu zapewnionemu dzięki Unii Europejskiej. Eskpansja Lidla jest możliwa dzięki finansowaniu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju i Banku Światowego. Mechanizm ten dotyczy wszystkich państw Europy Środkowo-Wschodniej. Instytut Globalnej Odpowiedzialności nawołuje do zablokowania mechanizmów umożliwiających wyprowadzanie podatków za granicę. Ostatnio apelował w tej sprawie m. in. do ministra Morawieckiego.

bDyCYXLm
KOMENTARZE
(60)
zimny
4 lata temu
Dziwne zdziwienie. Jak PIS wprowadzał podatek handlowy - wrzask. Donosy do unii i zablokowany. Kasa z konsumpcji, zamiast trafiać do SP i wracać w postaci inwestycji wyjeżdża. To samo dotyczy Biedronek, Tesco i innych wynalazków. A głupi Polak idzie i kupując w sieciach sprzedaje swoje miejsca pracy i zaniża swoje pobory. Kooperanci zmuszeni do sprzedaży po zaniżonych cenach, na granicy opłacalności. To między innymi skutek tzw. samorządności. To lokalne kacyki budowały swój elektorat.
wolls
4 lata temu
i to należy zmienić i Rząd powinien się zająć tym bardzo szybko!!! jak tak może być iż Polak oddaje sporą część dochodu a tu takie przywileje ktoś na kogoś pracuje i ktoś jest wykorzystywany i okradany czy co?
Rebeka
4 lata temu
Wystarczy pobudować wielkie polskie sklepy.
bDyCYXLn
gosc
4 lata temu
Zdziwieni?
OnyXs
4 lata temu
Juz dawno to powinno byc zmienione. Ciemnota tam zostawia worki pieniądze bo podobno tak tanio a oni rąbią nas ile sie da.
Najnowsze komentarze (60)
money
4 lata temu
NIESTEY ale kłamiecie bez sparwdzania.LIDL z adwa lata zaplacil az ponad 1,5 miliarda zl ,najwięcej ze wsyztskich sieci handlowych.Wszystkjim oburzającym się i popieeajacym podateh handlowy polecam najpierw zawsze sprawdzanie wiadomsic.REDAKCJI także : wstyd !
999
4 lata temu
tylko semita może zyskać a goj nie, POnad 1000 letnie prawo wyznawców szatana. ;-(
Van Sutener
4 lata temu
Zyski należą do właścicieli udziałów a podatki, przynajmniej pośrednie zostają w kraju prowadzenia działalności. Unia gwarantuje swobodny przepływ kapitału.O co chodzi?
zuza
4 lata temu
pani Sz to jak widać nie interesuje bo cieszy się wyłącznie tym ile VAT skasuje od nas, coraz biedniejszych dzięki rządom PiS, Polakom. VAT,akcyza i podatki zdzierane głownie z emerytów/reszta cwaniaków nie płaci albo kantuje, w tym 3 mln ukrainców + 5 mln gosposi, niań itd tzw "szarej strefy". To skandal pani premier bo udaje pani od 2 lat że o tym nie wie!!!
klzoet
4 lata temu
mielismy byc drugim bangladeszem, tak chcial Tusk, za co dotal stanowisko ?koncerny rzadza swiatem
ma
4 lata temu
posłuchajcie Korwina i Michalkiewicza - zacznijcie myśleć
Walek7003
4 lata temu
PIS z tym nic nie zrobi, tutaj poza mordą trzeba jeszcze znać przepisy o umieć sobie w nich radzić. Wrzask na adwokatów sieci nie działa. Demokracja z zasady nie jest daje trwałych rządów, więc lepiej dbać o elektorat niż o kasę Państwa.
Kuba
4 lata temu
Jasne a co wy tez macie swojego. Wy tylko potrafici duzo mowic. Pokaszcie ze nie potrzebujecie niemcow Franzuzow czy innych.Nie kupujcie niemieckich aut. Kupujcie tylko polske. A za miesiac pogadamy . Zamknijcie oczy a to co zobaczycie jest wasze Polskie.
bDyCYXLf
Maciej
4 lata temu
Biedrnka = Jeronimo Martins = Tradis ( 80% sklepów typu PSS, SPOŁEM ma wyłączność na tę Hurtownie ) Sieci córki Tradis - Delikatesy Centrum, Stokrotka, Groszek ( mogą handlować z innymi hurtowniami), Lewiatan ( też może handlować z innymi ) = Eurocash = hurtownia KDWT i pewnie jeszcze wiele wiele innych. Wiec jak naprawdę chcesz wspierać Polski rynek wspieraj firmy z Polskim kapitałem Polskie spółdzielnie pracy które są niezrzeszone w korporacje typu NESTLE, DANONE, UNILEVER i wiele innych, które wykupują POLSKICH PRODUCENTÓW I ICH NISZCZĄ, tak naprawdę kiedyś robiliśmy w firmie obliczenia i wyszło, że około 85% zysku w HANDLU tzw. "spożywką" leci za granicę. Korporacje i sieci są w stanie zniszczyć każdego POLSKIEGO PRODUCENTA. Pozdrawiam
sylwek
4 lata temu
Czytam i nie mogę się nadziwić jacy jesteście głupi.Czy wy wgl.czytacie ze zrozumieniem?Tu jest mowa o zysku,to niby gdzie ma zostawać ten zysk?W Czechach,Polsce?Mylicie ludziki zysk z podatkami.Obudzić się dupki jedne.
Jaca1968
4 lata temu
Podatek dochodowy dla wszystkich nie będących osobami fizycznymi trzeba zmniejszyć do 0% (zero!) i stosownie do tego zwiększyć VAT. Ten jako podatek obrotowy płaci się na miejscu i będzie po temacie. I Nobla temu kto wyprowadzi podatek 0%. Podatki się uproszczą, a w czystej wodzie trudniej jest się ukryć. I wtedy "Polcy i Polaki nie będą już okradani", a podatki zostaną u nas.
lukas
4 lata temu
Witam sam prowadze dzialalnosc i szlak mnie trafia musze placic zusy podatki itp. Jak tak dalej pojdzie trzeba bedzie to zamknac i szukac innej pracy :) Tak to jest jak sie pozwala budowac duze sieci które nie placa podatków i wykanczaja małe sklepy:) Szacun sami wykanczamy nasza gospodarke:)
Absmak
4 lata temu
Co za bzdury w komentarzach. Trzeba wprowadzić mechanizmy nie pozwalające na wyprowadzanie zysku z kraju, a nie nowy podatek, który i tak zapłacą klienci. P.S. Filmiki na których klienci biją się i wyrywają sobie towar są też pouczające.
zas
4 lata temu
Ty jak masz zysk, to nie musisz go zostawiać w kraju bo już vat zostawiłeś, jadać na wycieczkę do obcego kraju to tam zostawiasz zysk, więc wszyscy co jeżdżą za granicę na wczasy to nie patrioci?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić