Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sylwester Ruszkiewicz
Sylwester Ruszkiewicz
|

Polityk Platformy: Popełniliśmy błędy, a Schetyna grał ze swoją drużyną

5
Podziel się:

- W ostatnich dniach kampanii zaszkodziła nam najbardziej afera z taśmami Neumanna i konwencja z udziałem byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy. Dyskusja na temat przywództwa Grzegorza Schetyny i rozliczenie kampanii musi nastąpić. Może nie tym tygodniu. W najbliższym czasie na pewno – mówi nam anonimowo jeden z liderów Platformy Obywatelskiej.

To już kolejne wybory, kiedy Platforma ponosi porażkę pod przewodnictwem Grzegorza Schetyny
To już kolejne wybory, kiedy Platforma ponosi porażkę pod przewodnictwem Grzegorza Schetyny (East News, Zbyszek Kaczmarek)

- Może zabrakło w kampanii skupienia się na najważniejszych problemach? Na służbie zdrowia, na kolejkach do lekarzy czy na drogich lekach? – pyta nasz rozmówca.

Mądra Platforma po szkodzie...

- Debata z udziałem Borysa Budki i Izabeli Leszczyny to za mało. Trzeba było mówić ludziom o największej bolączce, jaką są problemy ze służbą zdrowia. To przemawia do ich wyobraźni, a nie afera hejterska czy kamienica Mariana Banasia – mówi nam polityk Pltaformy.

- Co z tego, że w ostatnich dniach wybuchła afera z prezesem NIK Marianem Banasiem? Ludzie w małych miejscowościach, jak z nimi rozmawialiśmy, nie wiedzieli, kim jest Banaś, jaką funkcję pełnił, a część nawet nie wiedziała, co to za instytucja Najwyższa Izba Kontroli. Podobnie z lotami byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego rządowym samolotem. To dla ludzi zupełnie nie była sprawa, która by budziła ich oburzenie – mówi nam polityk Platformy.

Postawił na swoich, odsunął konkurentów

- Na początku kampanii wewnątrz Koalicji Obywatelskiej był zryw, wierzyliśmy, że osiągnięcie dobrego wyniku jest możliwe. Ale później doszły do głosu osobiste ambicje Schetyny. Otoczył się swoimi ludźmi m.in. Mariuszem Witczakiem, a przy kampanii pracował były rzecznik MSZ i były ambasador Polski w Kanadzie Marcin Bosacki. Odsunął od siebie Bartosza Arłukowicza, Krzysztof Brejzę, Borysa Budkę czyli osoby, które mogłyby mu w przyszłości zagrozić. Osoby dynamiczne, ze świeżymi pomysłami. Kiedy grunt zaczął palić mu się pod nogami, wymyślił Małgorzatę Kidawę–Błońską, jako kandydatkę Koalicji Obywatelskiej na premiera. Dużo na tym niestety nie ugraliśmy – dodaje nasz rozmówca.

Co ciekawe, ale to Kidawa – Błońska uzyskała najlepszy wynik wyborczy w Platformie Obywatelskiej. Z kolei Schetyna prawdopodobnie przegra wyborczą walkę we Wrocławiu z kandydatką Zjednoczonej Prawicy Mirosławą Stachowiak-Różecką.

Jego zdaniem, na finiszu kampanii najbardziej Koalicji zaszkodziła afera z taśmami Sławomira Neumanna, którą Telewizja Publiczna puszczało od "świtu do nocy”. A także konwencja Koalicji, na której były prezydent Lech Wałęsa nazwał zmarłego Kornela Morawieckiego "zdrajcą”. A później zaczął się wycofywać z poparcia dla Platformy Obywatelskiej, by później znów do niego wrócić.

Przypomnijmy, że według danych PKW z 13.35 – PiS otrzymał 43,8 proc. głosów; Koalicja Obywatelska 27,2 proc.; Lewica 12,5 proc.; PSL 8,6 proc. oraz Konfederacja 6,8 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(5)
goldengecko
3 lata temu
Ja bym od Schetyny zobaczył te 600+ jak zobaczyłem 100 Milionów od Wałęsy Niech PO rządzi w końcu ktoś komu przynajmniej część wyborców będzie wierzyła w obietnice wyborcze
....
3 lata temu
grześiu kończ waść wstydu oszczędz zaorałeś spokoloko jest fajnie gdzie ty teraz będziesz jeździł brukselka ci tego nie wybaczy a w szczególności rudy ach.j z tobą
koba
3 lata temu
niech ten człowiek ze swoją uśmiechniętą twarzą w końcu odejdzie, narobił wiele złego.
prawda
3 lata temu
ciekawe co robi PO skoro jarek skrócił kolejki do lekarzy , co robi PO skoro jarek dał 500 zł co robi PO skoro jarek dął PPK , co robi PO skoro jarek dał a nie skamlał i powtarzał niema i nie było i nie będzie pieniędzy >cz tak ma wyglądać Polska niema, nie było, nie będzie ,głosuj na PO <
de facto
3 lata temu
bez Schetyny PO uzyskaloby by mnin 20% wiecej
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić