Wróć na
Jarosław Kociszewski
|

Półnaga kobieta próbowała porwać figurkę Jezusa w Watykanie. Krzyczała, że Bóg jest kobietą

31
Podziel się

Półnaga aktywistka zaatakowała bożonarodzeniową szopkę w Watykanie. Usiłowała ukraść figurkę dzieciątka Jezus. Żandarmi osłonili i zatrzymali kobietę należącą do organizacji Femen.

Aktywistka Femen usiłowała porwać figurkę Jezusa z szopki w Watykanie
Aktywistka Femen usiłowała porwać figurkę Jezusa z szopki w Watykanie (Reuters / Agencja Forum)

Do incydentu doszło na Placu św. Piotra w Watykanie, gdzie stoi naturalnych rozmiarów szopka bożonarodzeniowa. Dwie godziny przed początkiem mszy celebrowanej przez papieża Franciszka jedna z kobiet rozebrała się do pasa i krzycząc "Bóg jest kobietą" przeskoczyła przez barierkę. Aktywistka Femen rzuciła się w kierunku szopki. Na plecach też miała miała napis "Bóg jest kobietą".

Watykańscy żandarmi zatrzymali kobietę i osłonili obszernym, czarnym płaszczem. Działaczkę zidentyfikowano ją jako Alisę Winogradową, aktywistkę organizacji Femen. Winogradowa dookreśla się jako "sekstremistka" walcząca o "całkowite zwycięstwo nad patriarchatem". Incydent miał miejsce na dwie godziny przed rozpoczęciem mszy świętej celebrowanej przez papieża Franciszka. Na placu św. Piotra było już wielu spośród 50 tys. uczestników liturgii.

Organizacja Femen powstała na Ukrainie w 2008 r. Obecnie jej siedziba znajduje się w Paryżu. Działaczki tego ugrupowania zyskały rozgłos dzięki kontrowersyjnym, półnagim protestom przeciwko wykorzystywaniu kobiet, homofobii czy instytucjom religijnym. Zabierają też głos w różnych sprawach społecznych i politycznych.

Działaczki Femen protestowały przed Stadionem Narodowym w Warszawie próbując zakłócić Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Półnagie aktywistki poparły także przeciwniczki ustawy antyaborcyjnej i pojawiły się na sesji Parlamentu Europejskiego.

KOMENTARZE
(31)
podi
2 lata temu
wiecie co by zrobili z nią muzłumanie
Jack
2 lata temu
No co, może chciała nakarmić piersią... wielka mi afera. Niezaspokojony instynkt macierzyński, chęć niesienia pomocy... A wy doszukujecie się jakiś wpływów islamu czy niezrozumiałych ideologii. :)
monika
2 lata temu
feminizm kompletnie ogłupia kobiecy umysł dobrze ze nie jestem feministką
kamion
2 lata temu
Żałosne jest to lewactwo i feminizm- nic mądrego i twórczego nie mają do zaoferowania; aby tylko skandalem zdobyć rozgłos- całkowity upadek moralny !!!
Zygzak
2 lata temu
Niech następnym razem ukradnie czarny kamień z Mekki. Żandarmi na pewno jej nie zatrzymają.
Najnowsze komentarze (31)
pik
2 lata temu
dobrze ze jej nie zabili za ta lalke
Jarema
2 lata temu
Wariatki powinno się zamykać w Wariatkowie.
ssss
2 lata temu
Oj tam, oj tam, nikt nie ucierpiał, nikogo nie skrzywdziła. A to że pokazała pierś to nic nadzwyczajnego :)
yulo
2 lata temu
a co to jest ten buk pewnie przywódca pis dzielców
Adria
2 lata temu
Żona Tuska?
jsność
2 lata temu
Nie ma mądrego coby sprawdził kto założył i kto daje pieniądze na akcje Fe Men???
Marcin
2 lata temu
Fajne , coś ciekawego i nieszkodliwego , Boga nie ma nie było i nie będzie , to tylko ludzkie pragnienie nieśmiertelności przybiera różne nazwy postacie i formy , jedni to zrozumieli , inni też ale nie mogą się z tym pogodzić , jeszcze inni nigdy nie przyjmą tego do wiadomości .
cfg
2 lata temu
feministki to męskie _!_
Spali ć
2 lata temu
to zapewne ta słynna ateistyczna moralność tolerancja i poprawność według której uważają że maja prawo obrażać i bezcześcić wszystko....
waz
2 lata temu
Następnym razem niech powie że Allach jest kobietą...
janusz
2 lata temu
no to czarny miał przytulanko!
Prolet prawy
2 lata temu
a jak poslanka zarla w sali sejmowej to co?
ny
2 lata temu
czy ta kobieta kogoś skrzywdziła ja bym sobie życzył żeby wszystkie kobiety do lat 35 chodziły na pół nago byłoby na co popatrzeć i tanie utrzymanie same plusy
Anonim
2 lata temu
"APOKALIPSA CZAS SPEŁNIENIA" - książka warto przeczytać.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić