o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Połowa Polaków niezadowolona z pracy rządu. Najnowszy sondaż

60
Podziel się

50 procent ankietowanych źle ocenia działalność rządu, pozytywnie o pracy gabinetu Beaty Szydło mówi 41 procent badanych - wynika z sondażu Kantar Public. 48 procent Polaków dobrze ocenia pracę premier, 44 proc. - źle.

Połowa Polaków niezadowolona z pracy rządu. Najnowszy sondaż
(PAP, Artur Żmijewski)
bEiyLZGZ

Polacy ocenili pracę premier

Według przeprowadzonego w kwietniu sondażu, wśród łącznie 50 procent ankietowanych, którzy mają krytyczną opinię o działalności rządu, 15 procent uważa, że gabinet Beaty Szydło działa zdecydowanie źle. 35 procent, że raczej źle.

W grupie - 41 procent - dobrze wypowiadających się o pracy rządu, 5 procent ocenia, że pracuje on zdecydowanie dobrze, 36 procent, że raczej dobrze.

bEiyLZHb

9 procent badanych nie wyraziło opinii na temat działalności rządu.

W porównaniu z sondażem z marca, odsetek ocen pozytywnych działalności rządu wzrósł o 3 punkty procentowe, a ocen negatywnych spadł o 1 punkt procentowy.

Łącznie 48 procent badanych oceniło pozytywnie pracę premier Beaty Szydło, z czego zdecydowanie dobrze - 9 procent badanych, a raczej dobrze - 39 procent. Natomiast 44 procent ankietowanych wystawiło premier negatywną ocenę, w tym 17 procent - oceniło ją zdecydowanie negatywnie, a 27 procent - raczej negatywnie.

8 procent badanych nie wyraziło zdania na temat tego, czy Beata Szydło dobrze wypełnia obowiązki premiera.

bEiyLZHh

W porównaniu z wynikami z marca o 8 punktów procentowych wzrósł odsetek ocen pozytywnych pracy premier, a odsetek ocen negatywnych zmniejszył się o 3 punkty procentowe.

"Kwiecień przyniósł poprawę ocen działalności premier Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy, a także nieznaczną poprawę oceny rządu. Premier i prezydent są postrzegani lepiej głównie dzięki opiniom osób zainteresowanych polityką, więc można przypuszczać, że poprawili notowania dzięki swojej aktywności w ostatnim miesiącu np. zdecydowanej postawie prezydenta w kwestii armii, czy wystąpieniach podczas uroczystości upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej" - zauważa Kantar Public.

Polacy ocenili też prezydenta

W sondażu proszono też o ocenę pracy prezydenta Andrzeja Dudy. Zdaniem łącznie 49 procent badanych dobrze wypełnia on obowiązki prezydenta, z czego 11 procent uważa, że zdecydowanie dobrze, a 38 - raczej dobrze. Negatywną ocenę wystawiło łącznie 42 procent badanych, z czego 17 procent uważa, że Andrzej Duda zdecydowanie źle wypełnia obowiązki prezydenta, a 25 procent, że raczej źle.

9 procent badanych nie potrafiło jednoznacznie ocenić działalności prezydenta.

bEiyLZHi

W stosunku do sondażu z marca grupa pozytywnie oceniających działalność prezydenta wzrosła o 5 punktów procentowych, a odsetek ocen negatywnych spadł o 3 punkty procentowe.

"Zarówno działalność Beaty Szydło, jak i Andrzeja Dudy częściej oceniana jest dobrze niż źle. Poprawa notowań premier nie przełożyła się jednak automatycznie na poprawę ocen rządu, który nadal ma więcej przeciwników niż zwolenników. Prawdopodobnie kontrowersyjna działalność niektórych ministrów wpływa na to, że działalność rządu postrzegana jest wyraźnie gorzej niż jego szefowej" - dodaje Kantar Public.

Sondaż został przeprowadzone w dniach 6-11 kwietnia 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1067 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Źródło: WP, PAP

bEiyLZHC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(60)
sts
4 lata temu
Te sondaże wykonała gazeta wyborcza, to nie ma co się dziwić.
999
4 lata temu
specjalny sondarz dla Co2 hehe
azsaw
4 lata temu
A kto robił ten sondaż , znowu Kantor dla TVN ? Poza tym, to co ma jeszcze zrobić ta premier Szydło, rozdwoić się czy roztroić, Zeby wszystkim dogodzić. Jeśli chodzi o ludzi , to ogólnie mało ich to interesuje. Żyją, pracują, jedzą,piją,śpią i tyle.
bEiyLZHD
dojna zmiana
4 lata temu
Sukcesy rządu PIS Szydło jeździ po instrukcje (ostatnio do Merkel) i nad niczym nie panuje Macierewicz wykańcza Polską armie Zalewska wykańcza edukacje Waszczykowski wykańcza pozycje polski na arenie miedzynarodowej Szyszko wykańcza puszczę i polskie drzewa Ziobro wykańcza niezawisłe sądy Radziwił wykańcza in vitro i polskie szpitale Gliński wykończył Muzeum II Wojny i wykańcza kulture Sukcesy PISu i ich współpracowników: Misiewicz poniżył Polską armie Piotrowicz wykończył Trybunał Konstytucyjny Kurski wykończył TVP Berczyński wykończył Caracale Chazan wykańcza kobiety Rydzyk wykończył Polski kościół Kaczyński wykończył dorobek Polski ostatnich 27 lat Codziennie afery mniejsze lub większe,misiewicze,kolesiostwo,nepotyzm i zakłamanie,ilości skasowanych limuzyn nikt już nie liczy...prawdziwa dobra zmiana...
AmberGold
4 lata temu
najlepsze rządy to rządy złodziei, oszustów, kombinatorów za czasów Platformy oraz zdrajców znanych z wystąpień na forum Europy z tej samej opcji
szewczyk Drat...
4 lata temu
Dratwa szydło,dratwa szydło,przestraszymy to straSZYDŁO
SSChełmża
4 lata temu
Bzdury Rząd pracuje dobrze nie tak jak złodzieje z PO
DämlicheO2
4 lata temu
Sondaz robily szkopki z makrela na czele! I wszystko jasne;-D
suveren
4 lata temu
"niezadowolona" ? hmm chyba GW,Lis,Tfusek i inne łajno ! mnie ,znajomym się wszystko podoba !
33
4 lata temu
o2 70+ głosów na starcie to za mało, nie ograniczajcie się dajcie 700+ za platformą
33
4 lata temu
no dobra jeśli nie pis to kto ?
bremen
4 lata temu
następna propaganda skąd oni to biorą piszecie takie bzdury z nadzieją ze Polacy uwierzą w to z mojego sondażu wynika ze PO nigdy już nie dojdzie do władzy
Bolo
4 lata temu
Ja współczuje trochę tej Beatce. Niby jest premierem a nic nie może, wszystkie decyzje zapadają bez jej wiedzy, nie ma żadnego wpływu na skład rządu. Ale z drugiej strony sama tego chciała i mam nadzieje, że zapłaci za te wszystkie swoje kłamstwa.
bEiyLZHv
M
4 lata temu
Póki co lepszej opcji niż PiS nie ma . Folksdojcze z po i nowoczesnej won !!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić