o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Polscy biskupi uderzają w Trzaskowskiego. "Pogarda dla chrześcijaństwa"

91
Podziel się

Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich odniosła się do "narzucanych na szczeblu samorządowym" wskazań Światowej Organizacji Zdrowia. Komunikat jest reakcją na wprowadzenie deklaracji LGBT+ przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Oświadczenie w imieniu Rady KEP przedstawił jej przewodniczący bp Ignacy Dec
Oświadczenie w imieniu Rady KEP przedstawił jej przewodniczący bp Ignacy Dec (PAP, Maciej Kulczyński)
bEqDsAHp

Rada Komisji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich opublikowała sześciopunktowe oświadczenie ws. wskazań WHO odnośnie wychowywania dzieci. Polscy biskupi apelują o odpowiedni język debaty, również wśród osób, które bronią próby narzucenia wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia.

W punkcie zatytułowanym "pogarda dla chrześcijaństwa" czytamy, że wolność religijna to jedno z "podstawowych praw ludzkich w cywilizowanym świecie". "Tymczasem mówiąc o tolerancji dla odmienności oraz wolności słowa i wyznania próbuje się zmusić chrześcijan, aby postępowali wbrew swoim przekonaniom" - brzmi fragment komunikatu przesłanego Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Rodzice odpowiedzialni za wychowanie dziecka

KEP przekonuje, że dzieci nie są własnością państwa, ani jakiejkolwiek grupy społecznej. Dodatkowo prawo międzynarodowe oraz polska konstytucja gwarantuje rodzicom wychowanie dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. "Raz na zawsze trzeba odciąć się od przeciwnych temu przekonań, właściwych dla państw totalitarnych" - przypominają biskupi.

bEqDsAHr

Obowiązkiem samorządów ma być jedynie "zapewnienie instytucjom wychowawczym na swoim terenie warunków materialnych do funkcjonowania, a nie prawa do ingerowania w programy kształcenia i wychowania". Wytyczne WHO mają być "gwałtem na psychice dziecka, banalizacją sfery płciowej człowieka, co ma doprowadzić do nieszczęść w małżeństwie".

Deklaracja LGBT "deprawuje" dzieci

Rada wspiera rodziców w walce o ochronę dzieci przed "deprawacją proponowaną przez WHO". Przywołuje jedną z wydanych przez Światową Organizację Zdrowia publikacji. "Cele są nie do przyjęcia, nie tylko dla chrześcijan, ale dla wszystkich uczciwych ludzi, którzy kierują się dobrem dzieci" - czytamy.

bEqDsAHx
Zobacz także: Zobacz także: Zalewska o karcie LGBT+. Uderza w Trzaskowskiego
bEqDsAHy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqDsAHS
KOMENTARZE
(91)
`paolo
2 lata temu
Trzaskowski pogarde dla innych wyniósł z domu i panującej w nim lewicowej atmosfery. Wpół czuję warszawie takiego "prezydenta"
pomorzak
2 lata temu
Co za charakterystyczna manipulacja: w tytule mamy "uderzają w...". Wypowiedź krytyczna o czymś nie musi być, redaktorzy - którzyście może mieli rodziców wyuczonych o marksistowskiej walce klas - uderzeniem, zwalczaniem. Tym bardziej, że ta wypowiedź biskupów BRONI dzieci, rodziców, broni ich wiary, zmysłu moralnego, w przypadku dzieci ich niewinności. BRONI!
maciek
2 lata temu
ile lat musi minąć aby naród polski zrozumiał jak jest indokrynowany przez czarnych szamanów
bEqDsAHT
JA wiem
2 lata temu
Dziadostwo i tałatajstwo żerujace na państwowej kasie za nasze podakti !!! Do roboty !!! Do kamieniołomów czarnych dziadów !!! A pieprzony pis pompuje w nich kolejne miliony, a wielu z nich gwałci nasze dzieci !!!
qwet
2 lata temu
Księdze powinni nosić sukienki w barwach tęczowych
Obywatel
2 lata temu
To jest dopiero faryzeizm. Sami nie uderzyli się w swoje piersi, tylko w cudze. Takie stanowisko biskupów odstręcza mnie od kościoła hierarchicznego, głównie, nie od wiary, bo tą wyssałem z mlekiem matki. Myślę, że do wyznawania mojej wiary nie są mi Ci Panowie już potrzebni.
dzięcioł
2 lata temu
Warszawiacy wybraliście Trzaskowskiego to macie co chcieliście ,nic dobrego .
kokosz
2 lata temu
LBGT + inni dewianci
fan
2 lata temu
rodzic ma kształtować i uczyć dziecko a nie przygotowany do tego wychowawca? To może szkoła nie jest potrzebna?A już na pewno nie jest potrzebna religia w szkole , za którą muszą płacić wierzący i niewierzący.Kościół ma tyle miejsc przy kościołach że może je przeznaczyć na lekcje religii.Tylko ile dzieci chodziło by na te lekcje?
polak
2 lata temu
przegonić tą czarną mafię !
ja
2 lata temu
spedalenie wasiawki jest oczywiste
suweren
2 lata temu
"Tymczasem mówiąc o tolerancji dla odmienności oraz wolności słowa i wyznania próbuje się zmusić chrześcijan, aby postępowali wbrew swoim przekonaniom" Po pierwsze, nikogo do niczego się nie zmusza. Po drugie, czemu religia jest uczona w szkole (za pieniądze z budzetu państwa) a nie w salkach katechetycznych, po lekcjach (za darmo)? Po trzecie, czemu w kościołach nie uczy się matematyki, fizyki, biologii, historii, etyki, filozofii lub języków obcych?
dudi
2 lata temu
to nie pogarda dla chrześcijaństwa tylko przejaw zdrowego rozsądku i światłego umysłu - czarni chcą nas znowu wpędzić w mrok średniowiecza
bEqDsAHL
Orwel1984
2 lata temu
Patologia to patologia :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić