Wróć na
oprac. Izabela Cupiał
|
aktualizacja

Polscy i filipińscy marynarze aresztowani w Meksyku

0
Podziel się

3 polskich i 19 filipińskich marynarzy zostało zatrzymanych w Meksyku. Statek Savannah pływał pod cypryjską flagą. Nie dostosował się do obowiązujących przepisów antynarkotykowych - ogłosiło MSZ Filipin we wtorek. Polska placówka dyplomatyczna bada sprawę.

Kartele narkotykowe bardzo chętnie korzystają ze statków
Kartele narkotykowe bardzo chętnie korzystają ze statków (East News, Wojciech Laski)
bCZKavnp

27 lipca aresztowano 22 marynarzy, którzy pływali na statku Savannah. Siedmiu z nich zostało już przesłuchanych przez służby dyplomatyczne w Meksyku.

Na chwilę obecną, marynarze nie usłyszeli zarzutów - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Manili. Placówka dyplomatyczna prowadzi rozmowy z władzami Meksyku oraz kancelarią prawniczą reprezentującą zatrzymanych, jak donosi Polska Times.

**

bCZKavnr

Sytuacją polskich marynarzy przebywających w areszcie zajmuje się Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie.

- Polskie służby konsularne znają sprawę, są w stałym kontakcie z przedstawicielem załogi. Podejmujemy wszelkie niezbędne działania - zapewnia Ewa Suwara rzeczniczka prasowa MSZ Polskiej Agencji Prasowej.

Rząd w Manilii mierzy się z meksykańskimi i kolumbijskimi kartelami narkotykowymi każdego dnia. To z Filipin, przemytnicy transportują narkotyki do Azji.

bCZKavnx

Źródło: Polska Times

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCZKavnS
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić