o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Polscy obywatele z Państwa Islamskiego ścigani przez Interpol

105
Podziel się

Jest śledztwo ws. udziału trzech obywateli Polski w zbrojnych grupach przestępczych, które mają działać w celu popełnienia przestępstw o charakterze terrorystycznym. Mężczyźni są poszukiwani.

Polscy obywatele z Państwa Islamskiego ścigani przez Interpol
(Interpol)
bECEMbwB

Jak informuje łódzki wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej, wobec trzech mężczyzn wydane zostały w tym śledztwie postanowienia o przedstawieniu zarzutów udziału w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Dotychczas prokuratura nie przedstawiła podejrzanym zarzutów, bo nie przebywają oni w Polsce, a ich aktualne miejsce pobytu nie jest znane organom ścigania.

Zobacz także: Zobacz też: Czy polscy muzułmanie mogą się zradykalizować?
bECEMbwD

Poszukiwani są zarówno na terenie Polski jak i innych krajów Unii Europejskiej. To osoby, które mając obywatelstwo innego kraju posiadają też obywatelstwo polskie i są obecnie ścigane m.in. przez Interpol. Za przestępstwa o charakterze terrorystycznym grozi im kara do 8 lat więzienia.

Według informacji PAP chodzi m.in. o poszukiwanych przez Interpol listem gończym Waila Awada urodzonego w Sudanie, obywatela Sudanu i Polski oraz Karima Labidi urodzonego w Le Kram w Tunezji, z obywatelstwem Tunezji i Polski. Obaj mieli walczyć w szeregach Państwa Islamskiego.

Akt oskarżenia ws. udziału w walkach w Syrii

W odrębnym postępowaniu do Sądu Okręgowego w Łodzi trafił akt oskarżenia przeciwko Polakowi - obecnie 25-letniemu Dawidowi Ł. W czasie śledztwa ustalono, że mężczyzna przedostał się do Syrii przez Turcję wiosną 2014 roku. Tam - według prokuratury - przyłączył się do zbrojnej organizacji islamskiej. Jej celem było wprowadzenie na terytorium Syrii struktury rządzącej się prawami szariatu.

Według prokuratury Ł. w kwietniu 2015 r. powrócił do Norwegii, w której wcześniej zamieszkiwał. Tam został zatrzymany, a następnie - jesienią 2015 roku - deportowany do Polski.

bECEMbwJ

W tej sprawie jest jeszcze jeden oskarżony, który ma odpowiedzieć przed sądem za to, że posiadając wiarygodne informacje o popełnionych przez inne osoby przestępstwach o charakterze terrorystycznym, nie zawiadomił o tym, za co grozi do 3 lat więzienia.

bECEMbxe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(105)
ghost
rok temu
A dlaczego nasze państwo rozdaje obywatelstwo i paszporty jak cukierki tak żydom, czeczenom, ukraińcom czy arabom. W dodatku nie muszą władać językiem polskim. To kpina i zęnada, a w izraelu to niedługo "nasi duplomaci" będą paszporty rozdawać na bazarach. Natomiast nasi repatrianci, gdy chcieli by wrócić do macierzy po tułaczce muszą udokumentować swoje polskie pochodzenie do ilus pokoleń. Pytanie czy "nasz rząd jest nasz", a jeżeli nie to czyich interesów pilnuje.
sprawiedliwie
2 lata temu
Mam wrażenie , że państwo polskie zbyt łatwo przyznaje polskie obywatelstwo różnym osobnikom .I należy pamiętać , że POLAK to POLAK od pokoleń , pozostali to jedynie osoby posiadające obywatelstwo polskie ale nie będący POLAKAMI .
123
2 lata temu
imie i nazwisko tego co nadal im obywatelstwo
bECEMbxf
stary wiarus
2 lata temu
Który prezydent dał tym czekoladowym obywatelstwo polskie
stary wiarus
2 lata temu
Złapać i bez wyroku powiesić tych morderców,a przed tym odebrać obywatelstwo polskie
bear
2 lata temu
Bo to "pany" są !
wlad
4 lata temu
utylizować gangrene.....
Podziekowania
4 lata temu
Dziekujemy polkom ze wlewaja w siebie ten syf islamski a pozniej rodza brudnych "polakow"
stefan
4 lata temu
czyste polaki
Jareck
4 lata temu
To coś nawet wyglądu ludzkiego nie ma i jeszcze Polacy ????
Jarek
4 lata temu
Jak te kreatury zdobyły Polskie Obywatelstwo ??? Śmieci ludzkie !!!
Joanna
4 lata temu
A te nazwiska - typowo polskie, prawie jak Jan Kowalski. Przstancie zamydlac - Araby z polskimi papierami ot co.
JAK
4 lata temu
Rozdawanie Polskiego obywatelstwa już przynosi rezultaty . Patrzcie na nazwiska ,, opozycji ,,
bECEMbwX
kolos
4 lata temu
PO muzułmanów nachodżców i ukrów sięgają PO-PSL-KOD-Nowoczesna w czasie tych demonstracji. Płacą w EURO czy ZŁOTÓWKAMI, ściepa złodziei VAT niechcących tracić złodziejskiej kasy ! W czasie rządów PO-PSL-palikociarni Polska straciła pona 200mld z ukradzionego VAT-u.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić