Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Polska ma nowego lottomilionera? Znamy wyniki losowania

5
Podziel się:

Nikomu nie udało się poprawnie skreślić sześciu liczb we wtorkowym losowaniu Lotto. Oznacza to, że kumulacja, która jeszcze dziś wynosiła 15 mln zł, urosła do 17 mln zł. Będzie ją można rozbić podczas kolejnego losowania - już w czwartek, 11 maja.

Polska ma nowego lottomilionera? Znamy wyniki losowania
(East News)

3, 17, 28, 32, 34 i 48 - takie liczby padły w dzisiejszym losowaniu, gdy do wygrania było 15 mln zł. Nikomu nie udało się ich trafnie wytypować, więc kumulacja rośnie, a gra toczy się dalej.

Nikomu nie udało się też trafić szóstki w Lotto Plus (wylosowane liczby to: 5, 10, 13, 16, 34, 37). Mimo to 119 szczęśliwców zadowoli się wygraną 4 328,10 zł (tyle Totalizator Sportowy zapłaci za pięć trafień w Lotto), a 65 graczy zgarnie po 3 500 zł (piątka w Lotto Plus).
Zadowoleni mogą też być ci, którzy trafnie obstawili cztery liczby. W Lotto było ich 5 216 (wygrana to 164,10 zł), w Lotto Plus - 3196 (wygrana po 100 zł).

Organizowane przez Totalizator Sportowy losowania odbywają się we wtorki, czwartki i soboty o godz. 21.40. Aby zagrać o najwyższą stawkę wystarczą 3 złote - tyle kosztuje pojedynczy zakład. Większość graczy skreśla jednak przynajmniej kilka zestawów liczb, by zwiększyć swoje szanse na wygraną. Warto jednak pamiętać, że matematyczne prawdopodobieństwo trafienia "szóstki" wynosi 1 do 13 983 816.

Według badań, do grania w Lotto przyznaje się ponad połowa dorosłych Polaków. Nieco częściej losy puszczają mężczyźni niż kobiety. Największą popularnością cieszy się metoda na chybił-trafił (wybiera ją 59 proc. graczy). Mozolne zakreślanie pól na papierowych kuponach wybierają tylko niektórzy.

Najwyższa dotąd wygrana to 36 mln zł - padła w marcu 2017 r. Szczęśliwy kupon został nadany w kolekturze w Skrzyszowie pod Tarnowem. W historii losowania Lotto wygrane przekraczające 30 mln zł zdarzyły się sześć razy. Aż 24 razy padły wygrane przekraczające 20 mln zł. Od wygranej trzeba zapłacić 10 proc. podatku. Na odbiór nagrody jest 60 dni licząc od dnia po losowaniu.

oprac. Bartosz Krzyżaniak

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
kolo
6 lat temu
To największa ściema pod słońcem .
Ania
6 lat temu
W mojej rodzinie wygrano głowną wygraną w Mini - moja kuzynka i jej wyplacili wiec to jest prawda a dotad nie wierzyłam w te wypłaty.
Gdynianka
6 lat temu
Ja się pytam gdzie podziały się dawne komisje , które czuwały nad prawidłością losowania
afrykaner
6 lat temu
wygra ktoś z rodziny prezesa.
tyle
6 lat temu
Kumulacja rośnie i czeka na swojego człowieka,więc grajmy i podbijajmy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić