Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Polska na celowniku. Uderzają hakerzy z Rosji

1
Podziel się

Polska znalazła się wśród 20 krajów najbardziej narażonych na cyberataki. Hakerzy atakują przede wszystkim wiodące gospodarki.

Hakerzy atakują przede wszystkim wiodące gospodarki.
Hakerzy atakują przede wszystkim wiodące gospodarki. (East News, Reporters/STG/REPORTER)

Na liście cyberprzestępców jest 12 państw z najwyższym PKB, w tym Stany Zjednoczone, Chiny, Wielka Brytania, Niemcy, Francja i Japonia - pisze "Rzeczpospolita" cytując raport "The CyberThreat Handbook". Polska znalazła się wśród 20 najbardziej narażonych na cyberataki.

Według informacji dziennika ataki pochodzą głównie z Rosji. Często stanowią pokłosie konfliktu na Ukrainie. Jak wynika z najnowszych danych firm Thales i Verint przestępcy celują w kradzież wrażliwych danych, istotnych z punktu widzenia geopolitycznego.

Andrzej Bartosiewicz, dyrektor sprzedaży i rozwoju biznesu w obszarze cybersecurity w Thales Polska tłumaczy na łamach "Rzeczpospolitej", że najbardziej narażona jest energetyka i transport, obok administracji rządowej i sektora finansowego.

Przestępcy atakują infrastrukturę krytyczną – czyli m.in. sieci energetyczne i linie kolejowe. Pozyskane informacje pomagają w wojnie hybrydowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(1)
Pracownik peg...
7 miesięcy temu
To nie ruscy tylko sabotaż PiSu, chcą obalenia demokracji w internecie, wolności słowa i wolnych mediów. Głupi Polacy uwierzą że to ruscy, ale prawda jest inna. Znaleźli sobie furtkę na Dalsze łamanie konstytucji
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić