Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Polskie ciężarówki nie wjadą do Czech

23
Podziel się

Od 1 grudnia w Czechach zacznie obowiązywać nowy system poboru opłat drogowych. W czeskich rejestrach, póki co, figuruje zaledwie 20 proc. polskich ciężarówek.

Po 1 grudnia polskie ciężarówki mogą mieć problem z wjazdem do Czech.
Po 1 grudnia polskie ciężarówki mogą mieć problem z wjazdem do Czech. (PAP)
bEKUuOkB

Przewoźnicy mają coraz mniej czasu. Do 1 grudnia muszą zainstalować w samochodach nowe urządzenia służące do naliczania czeskich opłat drogowych.

Po pierwszym grudnia, jeśli na czeskiej drodze znajdzie się ciężarówka bez nowego urządzenia, przewoźnikowi grozi 16 tys. złotych kary.

Nowe urządzenia należy założyć we wszystkich pojazdach o powyżej 3,5 tony, używanych do transportu na terenie Czech.

bEKUuOkD
Zobacz także: Oglądaj też: "Sprzedam faktury". Dostajesz takie ogłoszenia? Uważaj!

Jak pisze "Rzeczpospolita", do końca października zarejestrowano zaledwie 24 tys. samochodów z Polski, co oznacza, że poza nowym systemem nadal jest prawie 100 tys. pojazdów.

Pojazdy można rejestrować u operatorów kart paliwowych lub bezpośrednio na stronie www.mytocz.eu. W przypadku elektronicznej rejestracji, na podany adres wysyłane jest urządzenie, które należy zainstalować w samochodzie.

bEKUuOkJ

Przed wysłaniem urządzenia przewoźnik musi wpłacić kaucję zwrotną w wysokości 2468 CZK (około 400 złotych).

Rejestracji można też dokonać osobiście w punkcie obsługi klienta na terenie Czech.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKUuOle
KOMENTARZE
(23)
emeryt
2 lata temu
zrobić dla Czechów dwa razy drożej to samo ... dlaczego oni mogą jeździć po naszych drogach bezpańsko ? Czy ten niedorozwinięty rząd wreszcie weźmie się za obce auta i zacznie im naliczać solidne opłaty ? ? ?
Kierowca
2 lata temu
Olać pepiczków i tam nie jeździć !
słuchaj
2 lata temu
halo.radio
bEKUuOlf
Slaweek
2 lata temu
Dla czego wogóle robi się opłaty.! Podatek drogowy wliczyli w paliwo, zapomnieli już o tym. Teraz robią powrót do podatku zbierając opłaty za przejazd. Dawniej wjeżdżając na teren kraju nie można było mieć w baku więcej paliwa właśnie po to żeby zatankować i zapłacić ten podatek.
gog
2 lata temu
Co za bzdury, przed wjazdem w punkcie gdzie do tej pory uiszczało się opłatę można wszystko załatwić, zmieniła się tylko firma obsługująca pobór myta, ale oczywiście tytuł artykułu "POLSKIE CIĘŻARÓWKI NIE WJADĄ DO CZECH, WOJNA!". Mogli dodać jeszcze kilka epitetów, typu "wstrząsające, przerażające, makabryczne", jak to przy większości artykułów dla podniesienia dramatyzmu
adamo_1
2 lata temu
Tytuł genialny! Proponuję "Autor tego tytułu nie może pilotować samolotów pasażerskich!". A w artykule, że nie ma licencji pilota! A może napisać, że 1/3 Polaków nie może jechać samochodem po autostradach w Unii. A potem wyjaśnić, że jeszcze nie ma prawa jazdy?
Kaucja
2 lata temu
Zapłaciłem kiedyś kaucję za kilka kart parkingowych, 50zł każda, bo takich wymagał urząd miasta Katowice. Potem tenże urząd rozwiązał umowę z firmą obsługującą strefy parkingowe, która w efekcie upadła. Urząd wypiął się na wszystkich, którym kazał płacić kaucje za karty twierdząc, że to nie jego sprawa, tylko firmy, choć to bylo jego zarządzenie. Okradają nas najbardziej wszelkie urzędy i rządy w tym kraju.
polonez
2 lata temu
No to rozumiem my też wprowadzimy takie same restrykcje dla Czechów? Czemu to ma służyć? Oni też przejeżdżają przez nasz kraj, niech płacą nam tak samo. Podnieść ceny na czeskie piwo, mamy swoje lepsze!
to wściekły k...
2 lata temu
W SZCZEGÓLNOŚCI nie wpuszczajcie Czesi "ciężarówek" od Fałszyniuka z Wrocławia.. bo oni przewożą komunizm i UB-SBckie 'PO'wiązania!
321
2 lata temu
Jak to rejestrowanie takie proste to o co tyle szumu?
Dux
2 lata temu
Ja sam nietoperek.
Nareszcie
2 lata temu
I bardzo dobrze. Byznesmeny wolaki wolą zatrudniać ukraińców za najniższą krajową zamiast inwestować w firmę i płacić uczciwie polskim kierowcom.
Kot
2 lata temu
Dla ciężarówek z CR też pobierajmy kaucję. Nic więcej...……….
bEKUuOkX
donek gała
2 lata temu
WPROWADZIĆ TO SAMO DLA pepików
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić