o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Polskie F-16 nad Izraelem. "Bezcenne doświadczenie"

33
Podziel się

Polscy lotnicy rozpoczęli loty nad Izraelem w ramach międzynarodowych manewrów "Blue Flag 2017". Polska wysłała na ćwiczenia sześć samolotów F-16 oraz 120 żołnierzy.

Polacy ćwiczą min. bombardowanie i zwalczanie obrony przeciwlotniczej.
Polacy ćwiczą min. bombardowanie i zwalczanie obrony przeciwlotniczej. (Wikimedia Commons CC BY)
bEEFuUgR

W izraelskich manewrach bierze udział niemal 100 maszyn z ośmiu państw. Polskie F-16 latają wykonują nocne i dzienne zadania w międzynarodowych formacjach złożonych z różnych typów samolotów. Duża część lotów odbywa się nad pustynią.

- To bezcenne doświadczenie - mówi w rozmowie z serwisem polska-zbrojna.pl płk pil. Norbert Chojnacki, szef szkolenia 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Dodaje, że piloci muszą być przygotowani na wysokie temperatury, a obsługa naziemna także na wyższe niż w Europie zapylenie powietrza, co wpływa na działanie czujników.

Zobacz także: Zobacz też: Polskie F-16 w akcji
bEEFuUgT

- W dodatku podczas lotów będziemy się zmagać z zakłóceniami elektromagnetycznymi, co również nie zdarza się często - wyjaśnia płk. pil. Chojnacki.

Podczas manewrów nad Izraelem polskie F-16 ćwiczą m.in: prowadzenie rozpoznania, bombardowanie celów i walkę z obroną przeciwlotniczą. Ćwiczenia "Blue Flag 2017" potrwają dwa tygodnie.

bEEFuUhu
KOMENTARZE
(33)
Wstydż się
2 lata temu
Polsko za takich przywódców.
Mix
2 lata temu
I to jest sensowny news. Takie ćwiczenia z najlepiej wyszkoloną i uzbrojoną armią na świecie to dobry pomysł.
plutonowy
2 lata temu
Czy to w ramach NATO???
bEEFuUhv
Dert
4 lata temu
Polskie F chyba żart. My nie produkujemy nic wartościowego. Śmieją się ludzie z Rosji, Chin czy Indii. Jesteście śmieszni niewolnicy we własnym kraju hahaha
kiciek123.56
4 lata temu
Czy Polska ma wrogow na ktorych terenach jest pustynia ??? Po co te cwiczenia ???
bodek510
4 lata temu
Naloty na Syrię też będą robić?
rebe Moszna
4 lata temu
"Blue Flag" czy może False Flag? No, ale, trenujcie, Polacy, trenujcie! Uczcie się i szkolcie pilnie, bo to przecież was użyją zaraz do napaści na Iran, dostaniecie, jak zwykle, najgorszą robotę, czyli pierwszy rzut, który, wiadomo, nie wraca nigdy. Iran ma dość dobrze rozwiniętą obronę przeciwlotniczą i te stare, polskie F-16 wlecą na teren Iranu ale już nie wylecą z niego. Nikogo to zresztą obchodzić nie będzie, to nie ma najmniejszego znaczenia, bo tu stawka idzie o na prawdę miliardowe interesy, wszak Iran ma największe na Świecie, większe nawet od rosysjkich, zapasy gazu ziemnego, a i ropy ma niemało. Więc trzeba powtórzyć manewr z Irakiem, bo po co płacić za gaz czy ropę ciężkie pieniądze, skoro można napaść na kraj, wymordować jego siły zbrojne i przy okazji, nie oszczędzić i cywilów po to, żeby potem brać dobra tego kraju, tutaj gaz i ropę, za darmo i potem sprzedawać je, np. Polakom, za cenę dwa, trzy razy wyższą, niż np. gaz czy ropa rosyjska.
polak mały
4 lata temu
Jak chcą ćwiczyć to niech to robią w ramach misji pokojowych lub innych patroli, a nie na wycieczkach za pieniądze podatnika !
osch
4 lata temu
bombarduja ich czy tamtych ?
walter
4 lata temu
Polska ma tylko sześć sztuk F-16 ???
P
4 lata temu
Świetny trening dla polskich pilotów
jądruś
4 lata temu
Żydzi nie biorą gojów na przeszkolenia , tam pewnie chodzi o jakiś nie pewny interes i wypuszczają szczura by rozpoznał teren
Amba
4 lata temu
To sa te dwoma czy z trzema platami ?
bEEFuUhn
Wojsko
4 lata temu
F16 nowoczesna maszyna z czasow polskiego tarpana. Niektora syrenka jest nowsza. Stado kaczek pokonamy ale nic pozatym
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić