REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 20 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Krystian Winogrodzki11.11.19 (19:13)

"Polskie obozy" w serialu "Iwan Groźny z Treblinki". Rzecznik Netflixa odpowiada Mateuszowi Morawieckiemu

Polski premier napisał do szefa amerykańskiej platformy ws. mapy z obozami zagłady z okresu II wojny światowej, które znajdowały się na terytorium obecnej Polski. "Jesteśmy świadomi obaw i pilnie analizujemy sprawę" - odpowiada rzecznik Netflixa.
Leszek Szymański / PAP

Sprawa dotyczy serialu "Iwan Groźny z Treblinki", który opowiada o Iwanie Demaniuku - ukraińskim zbrodniarzu wojennym i strażniku w Treblince podczas II wojny światowej. W pierwszym odcinku pokazano obozy śmierci umieszczone na współczesnej mapie Polski. Nie zaznaczono, że tereny były wówczas okupowane przez Niemców.

W związku z sytuacją zareagowali politycy Porozumienia, którzy chcą zaprzestania emisji serialu. Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta polecił IPN zbadanie, czy wobec władz amerykańskiej platformy można wyciągnąć konsekwencje prawne. Z kolei Mateusz Morawiecki napisał list do szefa Netflixa Reeda Hastingsa, wzywając m.in. do poprawienia mapy.

REKLAMA

Głos w sprawie zabrał rzecznik Netflixa, który skomentował nieścisłości historyczne przedstawione w produkcji. "Jesteśmy świadomi obaw dotyczących serialu ‘Iwan Groźny z Treblinki’ i pilnie analizujemy tę kwestię" - napisał w krótkim e-mailu przesłanym redakcji amerykańskiego portalu washingtonpost.com.

Mateusz Morawiecki ma nowy rząd. Bartłomiej Sienkiewicz: "Kompletnie nieinteresujące"

Źródło: washingtonpost.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij