o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Agnieszka Kwiatkowska
|
aktualizacja

Ponad 12 tysięcy takich samych petycji w sprawie TVN-u i TVN24 trafiło do KRRiT!

321
Podziel się

Autorzy identycznych petycji żądali cofnięcia koncesji obu kanałom. Czyżby widzowie konkurencyjnych stacji szykowali bojkot?

Grzegorz Kajdanowicz, "Fakty"
Grzegorz Kajdanowicz, "Fakty" (TVN/x-news)
bDYPaPyZ

- Jednobrzmiące petycje zawierały odniesienia do materiałów prasowych opublikowanych w latach 2010-2016 na portalach internetowych, których autorzy wskazywali na przypadki nierzetelnych informacji podawanych na antenie programów TVN i TVN24 - opisała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w swoim sprawozdaniu, które zacytowały Wirtualne Media.

Petycja została stworzona przez użytkownika serwisu citizengo.org i do tej pory podpisana przez ponad 35 tysięcy osób. W treści znaleźć można przykłady fałszowania rzeczywistości, czyli linki do artykułów, w których powoływano się na "Fakty" lub inne programy TVN-u.

Sama petycja brzmiała tak (pisownia oryginalna):

bDYPaPzb

Zwracam się do KRRiT o odebranie koncesji telewizyjnej stacji informacyjnej TVN24 jak również stacji TVN w związku z ich kłamliwymi i zmanipulowanymi przekazami zawartymi w programach informacyjnych, takich jak min. „Fakty TVN”. Programy informacyjne telewizji TVN są zmanipulowane, wprowadzają widza w błąd, niejednokrotnie podawane są w nich jako fakty zdarzenia zmyślone, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, wiele niewygodnych dla poprzedniej ekipy rządzącej a obecnej opozycji faktów i zdarzeń jest przemilczanych. Najgorszym jest jednak zjawisko szczucia przeciw sobie grup Polaków, które – wobec wyzwań stojących przed współczesną Europą – rozbija naszą narodową jedność. (...)

W mojej ocenie, w chwili obecnej, Polakom potrzebna jest przede wszystkim rzetelna informacja. Informacja a nie opinia przemycona w podawaniu faktu, wsparta pogardliwym tonem głosu czy niewybredną mimiką, które to elementy przekazu mają kluczowe znaczenie dla przekazu telewizyjnego. Przykładów, w których członkowie polskich rodzin czy poszczególnych grup społecznych skaczą sobie wręcz do gardeł, bo „w TVN mówili” jest aż nadto i oceniam to zjawisko jako bardzo groźne dla polskiej racji stanu i dla polskiego, dość już podzielonego i zmanipulowanego przez media społeczeństwa.

Być może manifest zakończył się sukcesem. Od jakiegoś czasu bowiem KRRiT uważniej przygląda się treściom nadawanym przez TVN i TVN24.

bDYPaPzh

Jak czytamy na stronie Wirtualnych Mediów, w październiku 2016 roku rada podjęła postępowanie w sprawie pomyłki, do której doszło po premierze filmu „Smoleńsk” - wypowiedź innej osoby w programie TVN24 przypisano pilotowi Arturowi Wosztylowi. W lutym 2017 roku na wniosek posłanki Krystyny Pawłowicz przyjrzano się materiałom emitowanym w "Faktach" - oceniono, że podsycają one społeczne napięcia. W marcu 2017 roku KRRiT stwierdziła, że w reportażu w programie "Czarno na białym" traktującym o katastrofie smoleńskiej dziennikarze nie dochowali należytej staranności przy zbieraniu i wykorzystywaniu materiałów.

Co wy sądzicie o "Faktach"? Według sondaży to właśnie program informacyjny stacji TVN jest najchętniej oglądany przez polskich telewidzów.

Tutaj znajdziesz aktualny program tv!
Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

bDYPaPzi
bDYPaPzC
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(321)
WolnyWybór
4 lata temu
Reżimowej TVP i pisiorków nie oglądam
Jaca1968
4 lata temu
Hahaha, a TVP jako tuba politbiura pisu to podaje tylko rzetelne i obiektywne informacje, co? Kolejna farsa, a ludzie patrzą. Dziś władza może zrobić co tylko chce, jak za komuny. Na szczęście na koniec kadencji mamy wybory i całość działań władzy ocenią Polacy, którzy jako suweren podejmą na wyborach swoja decyzję. Niestety 30% Polaków (szczególnie Polcy i Polaki) jako wyznawcy pisu pozostaną nadal ślepi i głusi. Reszta mam nadzieję będzie miała swój rozum i samodzielnie wyciągną wnioski.
cfb
4 lata temu
Wałęsa: geje powinni siedzieć w ostatniej ławie, albo nawet za murem - Ja sobie nie życzę, żeby ta mniejszość, z którą się nie zgadzam, wychodziła na ulice i moje dzieci i wnuki bałamuciła - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN 24 Lech Wałęsa. - Mniejszość nie może przeszkadzać większości - dodał.
bDYPaPzD
sdgtt
4 lata temu
Chociaż jak wiadomo transseksualizm jest na liście zaburzeń seksualnych, i tu bomba EU rok temu skierowała wniosek do WHO o wykreślenie tej przypadłości z listy chorób !!! Czy my jesteśmy nietolerancyjnym narodem ? Skoro w 1932 roku znieśliśmy karanie homoseksualistów za ich odchyły od normy, a "lepsza " od nas Anglia w której są już śluby homo - zniosła karanie gejów w latach 60-tych, XX. Oczywiście zaznaczmy że słowo tolerancja znaczy tyle co "znosić coś" ale Palikociarnia z swoim ulubieńcem co lubi sobie dogadzać wkładając rękę (nie powiem w co ), domaga się swojej tolerancji w znaczeniu słowa "uwielbienie", Wracając do tematu skąd Waszym zdaniem narodziła się moda na takie głupoty jak pokrzywdzeni homo w TVN zresztą, mogę odnieść tak samo promowanie homoseksualizmu w faktach na TVN i inych programach.
cb
4 lata temu
TVN ma wizerunek firmy szanującej różnorodność, tolerancyjnej i otwartej. Widzami oraz pracownikami Państwa stacji są także osoby homoseksualne, których wypowiedzi pana Cejrowskiego obrażają. Dlatego liczę na Pana zdecydowaną reakcję w tej sprawie - podkreśla prezes KPH.
sdf
4 lata temu
PARA GEJÓW POWALCZY O DOM MARZEŃ Walka o widza trwa. Telewizja TVN szykuje kolejne nowości na nadchodzący sezon letni. To duży przełom w polskiej telewizji, ponieważ okres wakacji, był martwym sezonem. Wtedy mogliśmy oglądać powtórki znanych seriali. Teraz będzie inaczej. Do nowych odcinków Na Wspólnej dołączy również całkiem nowe reality-show Dom marzeń.
cyborg
4 lata temu
PARA GEJÓW POWALCZY O DOM MARZEŃ Walka o widza trwa. Telewizja TVN szykuje kolejne nowości na nadchodzący sezon letni. To duży przełom w polskiej telewizji, ponieważ okres wakacji, był martwym sezonem. Wtedy mogliśmy oglądać powtórki znanych seriali. Teraz będzie inaczej. Do nowych odcinków Na Wspólnej dołączy również całkiem nowe reality-show Dom marzeń.
petek
4 lata temu
haha niedługo wszedzie bedzie w telewizji poranna msza ,popołudniowa ,wieczorna i koniec programu
Trwasz
4 lata temu
telewizja geji
fuckty tvn
4 lata temu
fakty i mity
xdf
4 lata temu
Ogółem, 2 mln 548 tys. 411 zł - to kwota, jaką rząd Donalda Tuska przekazał wybranym stacjom telewizyjnym, za emisję w dniach 28 kwietnia-15 maja br., reklamówek promujących przyszłe "sukcesy rządu" - informuje gazeta. Pieniądze przetransferowano w ramach kampanii promocyjnej Narodowej Strategii Spójności - serii telewizyjnych spotów typu "wybudujemy autostrady".
dfgh
4 lata temu
Na przełomie kwietnia i maja rząd przekazał na konta stacji telewizyjnych: TVN, TVN 24 i TVN 7, należących do koncernu ITI, około 1,2 mln złotych - pisze "Nasz Dziennik". Według gazety, do mediów Zygmunta Solorza trafiło natomiast 600 tys. zł. Pod koniec ubiegłego roku zaś, pieniądze z unijnych funduszy rząd przekazał Grupie Eskadra, organizującej kampanię Platformy Obywatelskiej w internecie - twierdzi "ND".
sdg
4 lata temu
tuskowa tuba propagandy
bDYPaPzv
tvn-owskie ba...
4 lata temu
do xg, jesteś mądrym, niezmanipulowanym człowiekiem, dzięki za wypowiedź, uważaj, bo do takich ludzi przychodzi morderca i jest tylko komunikat o samobójstwie, niestety
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić