Wróć na
Patryk Osowski
Patryk Osowski
|

Poruszające zdjęcia z Notre Dame. Księża odprawili Mszę św. w kaskach

13
Podziel się

W paryskiej katedrze Notre Dame odprawiono pierwszą od momentu potężnego pożaru Mszę św. Arcybiskup stolicy Francji Michel Aupetit podkreślił, że chrześcijańska budowla w przyszłości znów gromadzić będzie tłumy wiernych i turystów.

Pożar katedry Notre-Dame w Paryżu wybuchł 15 kwietnia 2019 r.
Pożar katedry Notre-Dame w Paryżu wybuchł 15 kwietnia 2019 r. (Forum)
bCYQzxFh

W sobotę media obiegła informacja, że milionerzy, którzy oferowali gigantyczną pomoc na odbudowę świątyni, teraz zwlekają z przelewami. Rektor katedry ks. Patrick Chauvet zaapelował, by nie koncentrować się na tym fakcie i uspokoił, że Notre Dame z pewnością znów będzie piękna i bezpieczna.

bCYQzxFj

Podczas Mszy św. w świątyni obecnych było ok. 30 duchownych. Ponieważ część murów wciąż grozi zawaleniem, nie podchodzili do ścian, a na głowach mieli kaski.

"Arcybiskup w homilii wielokrotnie wracał do chrześcijańskiego charakteru budowli, kładąc nacisk na to, że katedra jest znakiem Francji i jej przynależności do rodziny wiernych. Podkreślał, że zrodziła się z wiary jej budowniczych, ukazuje zaufanie w dobroć Chrystusa, jak i uczucia Francuzów dla Najświętszej Marii Panny" - informuje RMF FM.

Zaznaczył także, że Notre Dame jest otwarta dla wszystkich. - To azyl dla biednych i odrzuconych, którzy znajdują tu ochronę - stwierdził.

bCYQzxFp

Kask z głowy Michel Aupetit zdjął tylko w czasie podniesienia, czyli w momencie, kiedy wzniósł w stronę nieba hostię.

Zobacz także: PiS kusi Kukiza? Marek Jakubiak ujawnia kulisy

Pożar katedry Notre Dame w Paryżu wybuchł 15 kwietnia.

bCYQzxFq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCYQzxFK
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(13)
Anonim
rok temu
Te kaski to już przesada
anna
rok temu
a czemu nie zdali się na opatrzność
Ministrnt mol...
rok temu
Zaczynam się bać przeznaczenia nie zmienisz kask nie pomoże, myślałem że duchowni są wierzący a tu proszę tylko się martwią o życie doczesne i kasę i wciskając ciemnemu ludowi życie pośmiertnie i zbawienie.
bCYQzxFL
turbobo błazn...
rok temu
wole kaski od turbanu
MANI
rok temu
eh, Białe kaski robią laski.... Brak słów.
Najnowsze komentarze (13)
danka
rok temu
Poruszajace zdjecia jak mowi tytul...? A w czym sa takie poruszajace...? Ze pokazuja profanacje mszy swietej...? Chyba prawo liturgiczne wyraznie okresla stroj kaplana...? No chyba ze poruszajacy jest fakt ze ci kaplani nie maja odrobiny zaufania do Boga...W to juz jak najbardziej mozna uwierzyc...Jezeli swiatynia nie nadaje sie do sprawowania nabozenstwa to sie po prostu tego nie robi.Urzadzanie placu budowy czy innego cyrku z miejsca swietego swiadczy tylko o tych kaplanach...
posoborowie t...
rok temu
Temat kryzysu w Kościele jest też poruszany w książkach: 1. Marie Carré, "TW 1025 'FILOZOF' " (" 'Filozof ' TW 1025 czyli Pamiętnik Anty-Apostoła"), 2. Michael Davies, "Liturgiczne bomby zegarowe. Zniszczenie katolickiej wiary przez zmiany w katolickim kulcie", 3. Michael Davies, "Nowa Msza papieża Pawła", 4. Abp Marcel Lefebvre, "List otwarty do zagubionych katolików" (tytuł skrócony: "List do zagubionych katolików"), 5. Ks. Karl Stehlin "W obronie prawdy katolickiej. Dzieło Arcybiskupa Lefebvre", 6. "Gdzie jest Twoja Msza, kapłanie ?" (Wydawnictwo "Te Deum"), a także we filmach oraz wykładach, które można ściągnąć bezpłatnie i legalnie, ze strony: piusx org pl/pobieranie (m.in. film "What We Have Lost" - "Oto, co utraciliśmy", z polskimi napisami).
posoborowie t...
rok temu
W Kościele mamy obecnie do czynienia z ogromnym kryzysem, i WBREW pozorom, to nie skandale seksualne wśród osób duchownych, są najgorsze (choć są oczywiście, OGROMNYM złem, i powinny być karane "bez okazywania litości", jak mówił Papież Św. Pius V odnośnie karania homoseksualizmu duchownych: pch24 pl/swiety-pius-v-o-homoseksualizmie-ksiezy--odrazajacy-wystepek-karac-bez-okazywania-litosci,62592,i.html). Jest coś JESZCZE GORSZEGO: erozja, a nawet upadek wiary, niejednokrotnie nie tylko w przypadku katolików świeckich, ale też i wśród osób duchownych. O tym kryzysie w Kościele, jego przyczynach i skutkach, a także, jak postąpić w tej sytuacji, można się dowiedzieć z książek dostępnych bezpłatnie i legalnie, na stronie: piusx org pl/kryzys , a także w czasopiśmie "Zawsze wierni" (niektóre artykuły dostępne bezpłatnie i legalnie, na stronie: piusx org pl/zawsze_wierni/).
H.S
rok temu
To Górnicy podpalacze !
Krucjata dzie...
rok temu
Powinni średniowieczne hełmy pozakładać ! Efekt murowany ... i jeszcze te krzyże czerwoną farbą stawiane i na kolejną wyprawę ruszyć gotowi ! DLA PANA . OGNIEM I MIECZEM LUDZI PROSTOWAĆ...
gej
rok temu
Czy to jest obraza uczuć religijnych?
ziutek
rok temu
Małej wiary są ci ,,duchowni'' -- no ale od wieków tak było , oni wierzą tylko w cesarskie
turbobo błazn...
rok temu
wole kaski od turbanu
bCYQzxFD
MANI
rok temu
eh, Białe kaski robią laski.... Brak słów.
Ministrnt mol...
rok temu
Zaczynam się bać przeznaczenia nie zmienisz kask nie pomoże, myślałem że duchowni są wierzący a tu proszę tylko się martwią o życie doczesne i kasę i wciskając ciemnemu ludowi życie pośmiertnie i zbawienie.
Hejjjj
rok temu
Notre dame klasztor ma gobliny stwory potwory to coś szatańskiego tfffu dlatego wyszedłem z tego nie biblijnego kościoła.. Sama masoneria LOOSERferian
anna
rok temu
a czemu nie zdali się na opatrzność
Anonim
rok temu
Te kaski to już przesada
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić