REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Patryk Osowski16.06.19 (06:21)

Poruszające zdjęcia z Notre Dame. Księża odprawili Mszę św. w kaskach

W paryskiej katedrze Notre Dame odprawiono pierwszą od momentu potężnego pożaru Mszę św. Arcybiskup stolicy Francji Michel Aupetit podkreślił, że chrześcijańska budowla w przyszłości znów gromadzić będzie tłumy wiernych i turystów.
Forum

W sobotę media obiegła informacja, że milionerzy, którzy oferowali gigantyczną pomoc na odbudowę świątyni, teraz zwlekają z przelewami. Rektor katedry ks. Patrick Chauvet zaapelował, by nie koncentrować się na tym fakcie i uspokoił, że Notre Dame z pewnością znów będzie piękna i bezpieczna.

Forum
REKLAMA

Podczas Mszy św. w świątyni obecnych było ok. 30 duchownych. Ponieważ część murów wciąż grozi zawaleniem, nie podchodzili do ścian, a na głowach mieli kaski.

"Arcybiskup w homilii wielokrotnie wracał do chrześcijańskiego charakteru budowli, kładąc nacisk na to, że katedra jest znakiem Francji i jej przynależności do rodziny wiernych. Podkreślał, że zrodziła się z wiary jej budowniczych, ukazuje zaufanie w dobroć Chrystusa, jak i uczucia Francuzów dla Najświętszej Marii Panny" - informuje RMF FM.

Forum

Zaznaczył także, że Notre Dame jest otwarta dla wszystkich. - To azyl dla biednych i odrzuconych, którzy znajdują tu ochronę - stwierdził.

Kask z głowy Michel Aupetit zdjął tylko w czasie podniesienia, czyli w momencie, kiedy wzniósł w stronę nieba hostię.

Zobacz także: PiS kusi Kukiza? Marek Jakubiak ujawnia kulisy

Pożar katedry Notre Dame w Paryżu wybuchł 15 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij