o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Karolina Kołodziejczyk
|
aktualizacja

Porwali dziecko w Finlandii. Para wpadła w Warszawie

0
Podziel się

Funkcjonariusze z warszawskiej Woli zatrzymali parę Finów, która uprowadziła 5-letnie dziecko. 26-letnia matka oraz jej 39-letni partner byli poszukiwani Europejskim Nakazem Aresztowania.

Policyjna akcja w Warszawie
Policyjna akcja w Warszawie (East News, Andrzej Zbraniecki)
bDfejMTF

Nad sprawą pracowało m.in. Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Funkcjonariusze ustalili, że para Finów może ukrywać się na warszawskiej Woli. Do akcji przystąpili tamtejsi policjanci.

– Policjanci mieli informację, że zdrowie i życie dziecka może być zagrożone. Wiedzieli, że w takich sytuacjach liczy się każda minuta – mówi podkom. Marta Sulowska z wolskiej jednostki cytowana przez "Fakt".

Jak podkreśla funkcjonariuszka, wszystko działo się dynamicznie. - W działania zaangażowani byli policjanci z różnych wydziałów komendy. Funkcjonariusze z każdą chwilą pozyskiwali nowe informacje – dodała podkom. Sulowska.

bDfejMTH

Tym samym szybko ustalono, gdzie przebywają porywacze. Wokół mieszkania pojawili się strażacy oraz pogotowie. Funkcjonariuszom udało się wejść do budynku, matka dobrowolnie oddała dziecko.

26-latka i jej partner trafili do aresztu, ale będą odpowiadać przed fińskim wymiarem sprawiedliwości. Tymczasem uprowadzony 5-latek przebywa obecnie w placówce opiekuńczej. Sprawą będzie badać sąd rodzinny.

bDfejMTN

Zobacz także: Jest decyzja ws. immunitetu Stefana Niesiołowskiego. Prokuratura potwierdza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Fakt"

bDfejMUi
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić