o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Posiedzenie ONZ. Rosja potępia konferencję w Polsce

24
Podziel się

Ambasador Rosji przy ONZ skrytykował konferencję dot. bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która w lutym odbędzie się w Polsce. Wasilij Niebienzja stwierdził, że bez Iranu nie ma ona sensu. Zapowiedział też, że Moskwa nie wyśle swojego przedstawiciela.

Przedstawiciel Rosji skrytykował na forum ONZ warszawską konferencję
Przedstawiciel Rosji skrytykował na forum ONZ warszawską konferencję (East News, Li Muzi)
bEgvbZcl

Na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ rosyjski ambasador stwierdził, że warszawska konferencja będzie porażką. Jego zdaniem spotkanie ma na celu zdyskredytowanie Iranu.

- Dlaczego nie zaproszono na tę konferencję Iranu, jednego z najważniejszych państw w regionie - zapytał Niebienzja. Dyplomata zauważył, że w ramowym planie wydarzenia brakuje także zagadnień odnoszących się do konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

W Warszawie o problemach Bliskiego Wschodu

Rosjanin stwierdził także, że próby układania wojskowych sojuszy poprzez organizowanie tego typu konferencji są "kontrproduktywne".

bEgvbZcn

Spotkanie odbędzie się w dniach 13-14 lutego w Warszawie. O konferencji poinformował najpierw Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo, później jej organizację potwierdziło też polskie MSZ.

Zobacz także: Zobacz także: Próbował sforsować bramę Pałacu Prezydenckiego. Zobacz nagranie
bEgvbZct

Fakt, że odbędzie się ona w stolicy Polski, nie spodobał się władzom Iranu. Konsulat tego kraju w Warszawie zawiesił w pierwszej chwili wydawanie wiz turystycznych dla Polaków. Ambasador Iranu ostrzegł z kolei, że Polska kładzie na szalę ponad 500 lat wzajemnych, dobrych stosunków dyplomatycznych.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgvbZcO
KOMENTARZE
(24)
Wasilij Niebi...
2 lata temu
Walić kacapa-terrorystę No1 PutinaC
ZjazdMordercó...
2 lata temu
Ten cyrk odbedzie sie w okuP0wanej Polin wiec Polacy nie P0noszą za to odP0wiedzialnosci
Neutral
2 lata temu
persowie zawsze byli ok nastawieni wobec P OLSKI . TO jest zbedne i nikomu nic dobrego nie przyniesie (OPRUCZ AMERYKI)
bEgvbZcP
dzięcioł
2 lata temu
Rosja zawsze potępia to co nie jest w jej interesie ,Polskę i co polskie .
brok
2 lata temu
Rosja to nic nie znaczący gracz , USA pokazują ,że Niemcy i Francja źle wybrały robiąc pokrętne interesy z Rosją za plecami USA .
raf
2 lata temu
co my uzyskamy? kontrolę nad światem a sami nie umiemy kontrolować własnego grajdołu, przy okazji zauważyłem że jakieś sowieckie auto staranowało bramę do Pałacu Prezydenta,, gratulację dla dyplomacji że Izrael nam to spotkanie na szczycie czyli Gie 7 minus Iran podrzucił nam te Gie pod PAŁAC Biały Dom czy Izrael czy kto tam
Slav
2 lata temu
Trzeba żeby ktoś zwrócił uwagę na holokaust Palestyńczyków. Dosyć mordów żydowskich.
Gość
2 lata temu
Spotkanie odbędzie się w dniach 13-14 lutego w Warszawie. O konferencji poinformował najpierw Sekretarz Stanu USA Mike . Już Amerykanie władze nad Polakami przejeli.Za chwię Polski to wogule nie bedzie,Nasza kultura już zanikła Polski mają pretesje do Rosji o tupolewa NAJPIERW TRZEBA BYŁO ZOBACZYĆ CZAS I PRZELOT SATELIT NAD ROZJĄ CZYJE TO SATELITY BYŁY.USA bawi sie całym światem.
gość
2 lata temu
Za pomiała ROSIA jak napadła na blisko graniczące państwo wydała część UKRAINY i chcą wszystkich jak bandyci pouczać czy mamy zrobić szczyt ONZ czy nie trzeba mieć tupet a co do IRANU to sam się powinien stawić i wystąpić oraz przedstawić swoje argumenty i zasady jakie ich jako państwo oczekuje a nie wycofywać się z takich okazji do szerokiego i na wysokim Światowym poziomie debat i możliwości przekazu na świat bo media mają największy stopień prawdopodobieństwa prawdziwego przekazu ich zasad na jakie oczekuje IRAN
RobG56
2 lata temu
O Iranie bez Iranu, o Syrii bez Syrii. Nie dziwie się, ze o Polsce bez Polski
wania
2 lata temu
Amerykański jastrząb upolował orła trzyma w szponach.
polkie
2 lata temu
Polacy nie chca wojny.Tylko pokoj.
b
2 lata temu
riedman powiedział zadowolony 5 tyś amerykańskich oficerów było w POLSCE, ćwiczyło,rozpoznało teren na którym im przyjdzie walczyć
bEgvbZcH
Janusz
2 lata temu
Spolegliwość na klęczkach !!! Miejsce dla tej konferencji to Izrael lub USA.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić