Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Piotr Barejka16.09.18 (11:53)

Posłanka PiS o Tusku: "To kapciowy polityków niemieckich"

Posłanka PiS Joanna Lichocka ostro skrytykowała wystąpienie Ludmiły Kozłowskiej w Bundestagu. Stwierdziła, że to akcja przeciwko polskiemu rządowi. Jednak w jeszcze ostrzejszych słowach wypowiedziała się o Donaldzie Tusku.
East News

Joanna Lichocka dyskutowała z posłem PO Michałem Szczerbą na antenie Telewizji Republika. Politycy rozmawiali m. in. o wystąpieniu Ludmiły Kozłowskiej, którą zaproszono do niemieckiego Bundestagu, choć wcześniej na wniosek Polski została ona wydalona ze strefy Schengen.

Niemieckie MSZ twierdzi, że nie miało informacji, które uniemożliwiłby wydanie wizy Kozłowskiej. Jednak Polskie władze deportowały ją z UE w sierpniu, gdy ABW wydało negatywną opinię dotyczącą finansowania prowadzonej przez nią fundacji. Chodziło o rzekome powiązania z Rosją. Sama Kozłowska uważa, że jest ofiarą "nagonki" polskich władz, podobnie jak KOD i Obywatele RP.

REKLAMA

Kapciowy niemieckich polityków

Ludmiły Kozłowskiej bronił Michał Szczerba. - Kojarzenie imienia Kozłowskiej z Putinem narusza jej dobro osobiste. Mam wątpliwości, czy bezwzględny zakaz wjazdu na teren UE nie jest formą represji - zauważał.

To jednak spotkało się z ostrą reakcją Joanny Lichockiej. Stwierdziła, że takie słowa są "lekceważeniem Polski". Działania niemieckich polityków, którzy zaprosili Kozłowską, nazwała akcją polityczną przeciwko rządowi w Warszawie. Później zaś zauważyła, że niemieckim interesom służy też Donald Tusk.

- Politycy PO mówią o Donaldzie Tusku, że jest prezydentem Unii, a to raczej kapciowy polityków niemieckich - podsumowała.

Źródło: Telewizja Republika

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij