Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Posłowie o poglądach narodowych odejdą z klubu Kukiz'15?

43
Podziel się:

Ruch Narodowy powinien utworzyć własne koło w Sejmie - taką uchwałę podjęto podczas sobotniej rady politycznej Ruchu Narodowego. Zgodnie z rekomendacją klub Kukiz'15 opuści Robert Winnicki. Czterej pozostali posłowie RN oświadczyli, że zostają w szeregach Pawła Kukiza.

Posłowie o poglądach narodowych odejdą z klubu Kukiz'15?
(PAP)

W sobotę zebrało się posiedzenie rady politycznej Ruchu Narodowego. Tematem przewodnim były pojawiające się różnice między narodowcami, a pozostałymi posłami klubu Kukiz'15. Rozważana była kwestia dalszej obecności narodowców u boku Kukiza. Wszystko z powodu nagrań, które zostały opublikowane w nocy z czwartku na piątek.

Opisane one zostały jako "prywatne rozmowy" Kukiza. Słychać na nich, jak polityk i muzyk w dosadnych słowach wyraża się na temat Artura Zawiszy, współtwórcy Ruchu Narodowego - informuje rmf24.pl.

Taśmy to jednak tylko jeden z problemów. Kością niezgody były również kwestie światopoglądowe. Narodowcy nie zgadzali się z pozostałymi członkami klubu choćby w kwestii aborcji. Winnicki wypominał Jakubiakowi deklarację mówiącą, że cały klub jest za utrzymaniem obecnej ustawy aborcyjnej. Jego zdaniem jest to wbrew ustaleniom zawartym przed wyborami parlamentarnymi. W efekcie narodowcy dostali rekomendację od swojej rady politycznej, by stworzyć w Sejmie własne koło.

Zgodnie z rekomendacją postąpi tylko Winnicki. Pozostali posłowie RN, to znaczy: Adam Andruszkiewicz, Sylwester Chruszcz, Bartosz Józwiak i Tomasz Rzymkowski oświadczyli, że zostają w klubie.

W przeciwieństwie do Roberta Winnickiego uważamy, że cele zmierzające do wzmocnienia państwa i Narodu Polskiego, w tym pozostające w zgodzie z narodowo-katolickimi dogmatami politycznymi, dużo łatwiej realizować w szerszym środowisku antysystemowym Kukiz'15, niż w ramach znanych nam z historii kanapowych ugrupowań - napisali posłowie RN w oświadczeniu przytoczonym przez polskieradio.pl.

KOMENTARZE
(43)
55
6 lat temu
sam populizm to za mało on ani muzyk ani polityk
alf
6 lat temu
Kumie Macieju!. Wy nie wiecie nawet jak mnie "Kukiz" swędzi.:)
Tago
6 lat temu
Steruja wami jak baranami , widza ze PIS-u nie moga dosiagnac to sie za Kukiza biora!!!!!!
Tago
6 lat temu
Steruja wami jak baranami , widza ze PIS-u nie moga dosiagnac to sie za Kukiza biora!!!!!!
Tago
6 lat temu
Steruja wami jak baranami , widza ze PIS-u nie moga dosiagnac to sie za Kukiza biora!!!!!!
afrykaner777a...
6 lat temu
precz z zacofanym kościołem,Inkwizytor Jarek spycha Polskę w mroki średniowiecza,nacjonaliści to prostactwo i wyrokowcy,wystarczy zobaczyc zakazane ryje,Polska dla białych-z tym się z nimi zgodzę,unia! 3 ch,,,je w bok od Polski.
adam
6 lat temu
Kukiz myślałem że porządny chłop z ciebie a tu się okazuje że jesteś taki sam jak Petru Palikot lub Platforma
nomer
6 lat temu
Nacjonalisci na plecach Kukiza dorwali sie do sejmu. Mamy teraz takich w rządzie. Takie dupki z mową nienawiści , pałami i maczetami w rękach rządzą nami. Na to im pozwoliliśmy. Boicie sie uchodzców uciekajacych przed wojną nawet dzieci i kobiet bo i takich nie chcecie przyjac do Polski nie na zawsze tylko na jakiś czas, a ja wam mówię bójcie wy sie bardziej polskich nacjonalistów. Was pewnego dnia tez nie oszczędzą.
marek
6 lat temu
klub kukiza - zabawne :-)
kim
6 lat temu
Co to za typ ten Kukiz! tu strzyże a tam liże! do kogo go przypisać?
kilo
6 lat temu
jesli nie odpowiadaja im poglady kukiza zawsze moga zlozyc mandat poselski, ktory bedzie taki uczciwy?
kilo
6 lat temu
wjehac do sejmu na plecach Kukiza a pozniej pocalujcie mnie heh
Michal
6 lat temu
Dawałem dla Kukiz15 czas na rozklad do końca marca. No troche sie pomyliłem. Zbieranina przygłupów !!!
czes
6 lat temu
Kukiz - ty nigdy się nie nadawałeś do polityki, kiedy to w końcu zrozumiesz!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić