REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Michał Dziedzic23.06.19 (15:21)

Powstanie pomnik Bohdana Smolenia. Ruszyła zbiórka pieniędzy

W Poznaniu ma zostać zbudowany pomnik Bohdana Smolenia. Inicjatorzy tego pomysłu muszą uzbierać 200 tys. zł.
archiwum / PAP

Legenda polskiego kabaretu doczeka się pomnika! Monument ma stanąć w Poznaniu. By projekt mógł dojść do skutku potrzeba jednak gotówki. Jak zapowiada współpracownik i przyjaciel artysty Krzysztof Deszyński, pieniądze na ten cel będą zbierane na letnich festiwalach kabaretowych, występach kabaretów i kabareciarzy w całej Polsce.

Deszyński, który jest pomysłodawcą przedsięwzięcia, liczy, że uda się zakończyć wszelkie procedury i zgromadzić środki na tyle szybko, by odsłonięcie pomnika nastąpiło w najbliższe urodziny Smolenia - 9 czerwca 2020 roku.

REKLAMA

- Pomnikowy Bohdan Smoleń będzie siedział na krześle przy kawiarnianym stoliku. Drugie krzesło będzie wolne i będzie zachęcało do tego by się przysiąść i pogadać z Bohdanem. Według naszych ostatnich wyliczeń koszt pomnika powinien się zamknąć w 200 tys. zł - powiedział. - Nasze puszki latem będzie można spotkać na rozmaitych festiwalach kabaretowych. Jesienią będziemy chcieli zrobić specjalny koncert w Poznaniu dla potencjalnych sponsorów - dodał.

Przypomnijmy, że popularny artysta kabaretowy zmarł w grudniu 2016 r. Miał 69 lat. Aktor w ostatnich miesiącach życia zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Zapamiętany zostanie głównie za sprawą występów w kultowym kabarecie TEY. Jego sceniczne alter ego Pani Pelagia zapisało się na stałe na kartach historii polskiej rozrywki.

Z pewnością liczni fani talentu Bohdana Smolenia umożliwią budowę pomniku aktora. Co sądzicie o tej inicjatywie?

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij