Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Poznań. Na Mr. Gay Poland symulowano zabójstwo arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. RPO i KEP reagują

40
Podziel się

Rzecznik Praw Obywatelskich z urzędu zajmie się sprawą wydarzeń z wyborów Mister Gay Poland 2019. Jeden z uczestników poderżnął gardło kukle przedstawiającej metropolitę krakowskiego. "Podżeganie do nienawiści nie mieści się w kanonach europejskich cywilizacji" - komentuje Episkopat.

Rzecznik KEP odniósł się do sytuacji na Mr. Gay Poland 2019, gdzie Drag Queen symulował zabójstwo arcybiskupa Marka Jędraszewskiego
Rzecznik KEP odniósł się do sytuacji na Mr. Gay Poland 2019, gdzie Drag Queen symulował zabójstwo arcybiskupa Marka Jędraszewskiego (East News, Krzysztof Kaniewski)
bEKUjffp

Do wyborów Mister Gay Poland 2019 doszło w piątek. Jeden z uczestników imprezy imitował poderżnięcie gardła dmuchanej lalce. Kukła miała wizerunek arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Krakowski metropolita "naraził się" środowisku LGBT słowami o "tęczowej zarazie". Organizatorzy imprezy odcięli się od kontrowersyjnego zachowania Drag Queen.

Do sytuacji odniósł się rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. "Z przykrością przyjęliśmy informację o manifestacji nienawiści. Niedawno przetoczyła się przez Polskę dyskusja o spaleniu kukły Judasza. Dzisiaj chcemy przypomnieć, że podżeganie do nienawiści i aktów przemocy wobec człowieka nie mieści się w kanonach europejskiej cywilizacji. Budzi jedynie niesmak i oburzenie" - napisał ks. dr Paweł Rytel-Andrianik.

bEKUjffr

Zareagował również Rzecznik Praw Obywatelskich. "Trudno znaleźć mi uzasadnienie dla tego typu działań promujących przemoc, szczególnie pod płaszczykiem wolności artystycznej. Sprawę oczywiście podejmę z urzędu" - napisał na Twitterza Adam Bodnar. "Nie ma mojej zgody na tego typu akty. Nie można uzasadniać czynów sugerujących pozbawienie życia. Nawet jeśli z poglądami danej osoby się nie zgadzamy" - dodał w kolejnym wpisie.

Zobacz także: Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia
bEKUjffx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKUjffS
KOMENTARZE
(40)
Xx
2 lata temu
Zrobić porządek z LBGT takie są nasze zyczenia i sądami też Brawo ministrze Ziobro tak trzymać
Kacze pióro
2 lata temu
Niesmaczne i żenujące, z tym że jak naziole wieszali podobizny posłów PO, to nie było żadnego problemu, policja i prokuratura nie mogła dopatrzyć się przestępstwa, a teraz histeria
HeSheIt
2 lata temu
Przemoc rodzi przemoc. Tak długo jak jedna strona będzie agresywna druga nie pozostanie dłużna. Niestety tęczowa organizacjom jeśli chcesz zmienic nastawienie Polaków zmień strategię
bEKUjffT
haha
2 lata temu
Tęczowym jest smutno, że jeszcze nie wszyscy są zwichrowani płciowo.
B@rbara
2 lata temu
Może przypomnieć im akcję "Hiacynt" towarzysza generała CzeKiszczaka? Niedouki i tak nie będą wiedzieć o co biega, ale koledzy z UBywateli RP im wytłumaczą.
Iwo
2 lata temu
Nazywajmy rzeczy po imieniu. Ten babochlop to jakiś niebezpieczny psychol. Dziś kukla jutro może zabić człowieka.
Geyboy
2 lata temu
Prawdziwa tęcza to ma 7 kolorów. LGBTowa "tęcza" ma 6. To taka podróbka?
lgbt
2 lata temu
Dla przykładu wykolejeńca posadzić na 5 lat
---
2 lata temu
Ojejku! nie można podrzynać kukłom gardła. Można ich powiesić - tak jak w Katowicach portrety polityków. To, jak widać, jest w Polsce dozwolone - to jest tylko wyrażanie swoich poglądów
jasiepytam
2 lata temu
dlaczego za spalenie kukły Żyda znany opozycjonista poszedł siedzieć a ta męska melepeta jest na wolności????
Nikus
2 lata temu
Czy prokuratura zajmie się tym z urzędu ?? Gdyby to dotyczyło jakiegoś Żyda już na kolanach przepraszały cały rząd
adam
2 lata temu
Kto sieje wiatr ten zbiera plony.Proste.
stevan
2 lata temu
Sędzia za 100 tys dolarów nie dopatrzy się przestępstwa. Ale dopatrzył się we Wrocławiu, jak ktoś spalił kukłę żyda.
bEKUjffL
36
2 lata temu
zakaz lgbt konstytucyjny !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić