REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski12.07.18 (08:17)

Pracownik Apple zatrzymany. Wykradł dane z tajnego projektu

Choć firma z Cupertino nigdy nie potwierdziła oficjalnie, że pracuje nad autonomicznym samochodem, ta informacja zdaje się to robić.
Getty Images

Xiaolang Zhang został zatrzymany na lotnisku w Minnesocie. KIlka dni wcześniej w dziwny sposób zrezygnował z pracy w Apple. Jak się później okazało, inżynier wykradł dane dotyczące projektu autonomicznych samochodów.

Projekty Apple miały trafić do Chin. Przynajmniej tak twierdzą śledczy, którzy zatrzymali podejrzanego z biletami do Państwa Środka.

REKLAMA

Zhang poszedł na urlop. Gdy z niego wrócił, powiedział swojemu przełożonemu, że chce odejść i wyjechać do Chin. Przyznał, że ma tam pracę w firmie motoryzacyjnej Xiaopeng Motors - relacjonuje Mashable.

Dział zajmujący się wewnętrznym bezpieczeństwem odkrył nieprawidłowości. Okazało się, że już po swoim urlopie Zhang przetransferował duże ilości wewnętrznych dokumentów na zewnętrzną pamięć. Dotyczyły one projektu autonomicznych aut. Również nagrania z kamer potwierdziły, że wynosił z laboratorium twarde dyski z danymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij