o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Oskar Górzyński
Oskar Górzyński
|
aktualizacja

Prawicowa grupa chce "bronić Europy". Będą zawracać migrantów do Afryki

34
Podziel się

Międzynarodowa grupa aktywistów skrajnej prawicy wyruszyła na Morze Śródziemne z misją "obrony Europy". Będą to robić zawracając migrantów do Libii i zatapiając łodzie przemytników. Wszystko z pomocą najemników wytrenowanych do walki z piractwem.

Prawicowa grupa chce "bronić Europy". Będą zawracać migrantów do Afryki
(PAP/EPA)
bEBYTTaZ

"Defend Europe" - bo tak nazywa się ta akcja - to projekt organizacji "Generation identitaire" ("Pokolenie identytarystów"), znanej wcześniej m.in. z akcji okupacji meczetu w Poitiers, wypowiedzeniem wojny lewicy i multikulturalizmowi oraz organizacji "imprez kiełbasy i wina" w miejscach modlitw paryskich muzułmanów. Grupa powstała we Francji i jest związana z francuską skrajną prawicą i antyimigranckim ruchem Bloc Identitaire, ale swoich przedstawicieli ma na całym kontynencie.

"Trwa inwazja. Ta ogromna imigracja zmienia oblicze naszego kontynentu. Tracimy bezpieczeństwo, nasz sposób życia i zachodzi niebezpieczeństwo, że my Europejczycy staniemy się mniejszością w naszych europejskich ojczyznach" - głosi manifest projektu. "zamknięcie śródziemnomorskiego szlaku jest jedynym sposobem na obronę Europy i uratowanie ludzi".

bEBYTTbb

Zawracać i nadzorować

Co się kryje za szumnymi zapowiedziami "obrony Europy"? Z pomocą wyczarterowanego statku, aktywiści - którzy przedtem przeszli szkolenia z "samoobrony i geopolityki" we francuskich Alpach - zamierzają prowadzić patrole przy libijskim wybrzeżu, współpracując z libijską strażą graniczną i samodzielnie ratować tonących migrantów - a następnie zawracać ich z powrotem do Libii. Chcą też niszczyć puste łodzie przemytników, by utrudnić działalność przemytnikom.

Ale to nie wszystko. "Identytaryści" zapowiadają, że będą "nadzorować" działalność organizacji pozarządowych pomagających migrantom na morzu. Zarzucają oni grupom takim jak "Lekarze bez granic" współudział w procedurze przemytu ludzi i działanie jako "taksówki dla migrantów". Zapowiadają, że jeśli zauważą nielegalną działalność tych organizacji, będą "interweniowali" - choć nie wiadomo, co to może oznaczać. Co ciekawe, podobne zastrzeżenia co do ich działalnośći mają włoskie władze, które chcą wymusić na organizacjach, by te nie transportowały uratowanych przez siebie migrantów do włoskich portów.

Będzie więcej ofiar?

Organizacje pozarządowe odpowiadają, że nowe przepisy narażą migrantów na jeszcze większe ryzyko śmierci w sytuacji, kiedy tylko w tym roku w morzu utonęło ponad 2 tysiące osób. Uważają, że podobny efekt może mieć też akcja indentytarystów, którzy już wcześniej próbowali - nieskutecznie - zablokować działania organizacji pozarządowych.

bEBYTTbh

- Przez kilka ostatnich miesięcy mówili oni, że będą blokować statki NGOs. Wyrażali się na ten temat bardzo jasno. Zmienili narrację na "monitoring" dopiero po tym, jak sprawą zainteresowała się prasa - powiedział dziennikowi "The Independent" Joe Mulhall z brytyjskiej organizacji Hope Not Hate. - Nie ma wątpliwości, że grupa skrajnie prawicowych aktywistów na dużym statku ingerująca w ratownicze działania organizacji pozarządowych będzie stanowiła zagrożenie dla życia ludzi - dodał.

Statek, który na potrzeby swojej misji wyczarterowali aktywiści skrajnej prawicy to "C-Star", okręt pływający pod banderą Dżibuti i należący do brytyjskiej prywatnej firmy wojskowej Maritime Global Services Ltd, zatrudniającej najemników i zajmującej się m.in. ochroną statków przed piractwem. Właściciel firmy, która użyczyła statku grupie, Szwed Sven Egerstrom - w przeszłości skazany za oszustwa - przyznał, że był świadomy planowanych działań grupy i nie ma do nich zastrzeżeń. Co więcej, dał aktywistom do dyspozycji statek z pełną załogą. Jak zauważa włoski dziennik "Famiglia Cristiana", firmy wojskowe i ochroniarskie coraz częściej przerzucają swoją działalność z przeciwdziałania piractwu na kontrolę migracji.

Mimo krytyki ze strony liberalnych środowisk, przedsięwzięcie budzi entuzjazm w kręgach skrajnej prawicy. Mimo blokady ich konta przez PayPal, organizacji bardzo szybko udało się zebrać od darczyńców prawie 120 tysięcy dolarów.

bEBYTTbC
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(34)
www.
4 lata temu
To nie jest rasizm , to nie jest nawet obrona Europy czy wlasnego panstwa , to jest walka o przetrwanie . Nikt nie zasluzyl sobie na zycie w strachu , gwalty , morderstwa itp , Europa swoja wolnosc i demokracje wywalczyla tracac miliony obywateli . Tym " uchodzcom " mozna tez pomagac w walce o swoje kraje ale nie wpuszczajac ich tutaj.
Nik
4 lata temu
Brawo.....nareszcie ktos mysli
Bogda
4 lata temu
I bardzo dobrze, juz wczesniej powinno sie cos z tym zrobic, a nie pozwolic by tysiace mlodych facetow plynelo do Europy. Po co?
bEBYTTbD
Nik
4 lata temu
Tylko bic BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oskar Tusk
4 lata temu
Budzi to entuzjazm w społeczeństwach europejskich,bo gdy władze nic z problemem nie robią ,to ludzie muszą brać sprawy we własne ręce.Naćpany redaktorek POpisał brednie,ilu "uchodźców"Oskarku przyjmiesz do domu,czy też jesteś litościwy za nieswoje?.
Na dzieńdobry
4 lata temu
Zatopić kilka łodzi z nachodźcami tak by z brzegu następni chętni widzieli,i fala islamu się zakończy.
filemon
4 lata temu
nie organizacje pozarzadowe, tylko przestepcze, jak w stanach z meksyku przemycaja lubdzi, to sa to organizacje pozarzadowe, czy bandyci?
Szokman
4 lata temu
Nareszcie ktoś zaczyna się brać za tą szarańczę. Topić bezwzględnie każdego najeźdźcę by dać czytelny znak islamskim oprawcom, że żarty się skończyły...
krab
4 lata temu
JUŻ DAWNO POWINNO TO SIĘ ROBIĆ.......................
klaudia
4 lata temu
Merkel na to nie pozwoli bo Soros sie wscieknie.
robertWWA
4 lata temu
Po co to zawracać. Jak zawrócicie to wrócą.trzeba zatapiać te łupiny a do topielców strzelać i już.
Wq
4 lata temu
Wyłapać w Europie te małpy i precz z nimi!
porowka
4 lata temu
Dlaczego nie podano numeru konta, na które można wpłacać datki dla tego Stowarzyszenia. Chętnie osobiście pomógłbym "monitorować" uchodźców ale mam już słaby wzrok i żona mnie nie puści. Chciałbym przynajmniej wpłacić kasę na wsparcie obrony Europy i egzekwowania prawa.
bEBYTTbv
Zbrozło
4 lata temu
Niech w każdy rejs wezmą jeszcze kilku z tych co już tu są .Super pomysł tylko w to nie wierzę politycznie poprawna europa prędzej ich do więzień wsadzi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić