o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Bartosz Goluch
|

Prawicowy dziennikarz skazany za krytykę feministek. Broni się na Twitterze

48
Podziel się

Twórca internetowej telewizji wRealu24 Marcin Rola został skazany na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu, prace społeczne oraz grzywnę za nazwanie uczestniczek Czarnego Protestu "feminazistkami". "Gdybym miał tatusia w SB, byłoby łatwiej" - ironizuje, komentując wyrok.

Marcin Rola twierdzi, że wyrok jest niesprawiedliwy
Marcin Rola twierdzi, że wyrok jest niesprawiedliwy (East News)
bDgfyTuJ

Zawiadomienie w tej sprawie złożyła na początku kwietnia ówczesna posłanka Nowoczesnej (dziś partii Teraz!) Joanna Scheuring-Wielgus. W nagraniu, będącym przedmiotem oskarżenia, Rola określał uczestniczki Czarnego Protestu mianem "feminazistek", "półmózgów, debili, ameb, sklonowanych owiec", "pasztetów z wąsem" oraz "śmieci". Porównał również islam z nazizmem. Prawicowy publicysta tłumaczy, że jedynie wyraził w ten sposób swoją opinię.

"Tak, to prawda - zostałem skazany na 3 miesiące w zawieszeniu, 30 godzin prac społecznych w miesiącu, wpłatę 10 tys. złotych dla PCK, 500 zł dla pokrzywdzonej i pokrycie kosztów sądowych. ZA OPINIĘ! Cóż, system się domyka i czas spacyfikować wszystkich niezależnych prawych dziennikarzy. Tolerancja represywna..." - czytamy na jego Twitterze.

bDgfyTuL

Prokuratura prowadziła śledztwo ws. pomawiania w środkach masowego przekazu, nieważenia w środkach masowego przekazu, oraz publicznego znieważenia z powodu religii lub rasy. Wyrok jest nieprawomocny. Rola twierdzi, że wyrok jest niesprawiedliwy, a on "nie mówił o nikim personalnie". Podkreśla również, że gdy ktoś nazywa uczestników Marszu Niepodległości nazistami, nie zostaje pociągnięty do odpowiedzialności.

"Gdybym miał tatusia w SB byłoby łatwiej A tak się ciąga prostego redaktora po Polsce. Szczegóły wkrótce. Czekam na uzasadnienie" - pisze.

Zobacz także: Donald Trump powinien dostać Pokojową Nagrodę Nobla

bDgfyTuR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDgfyTvm
KOMENTARZE
(48)
Ya hoo
2 lata temu
Stwierdził tylko fakt. Powiedział prawdę. Panie Marcinie tak trzymać.
ferth
2 lata temu
Miał racje tak mówiąc. Ameby to bardzo trafne określenie
As
2 lata temu
Patriotów przedstawiają w tv jako faszystów i nikt z tym nic nie robi. Promują w tv dewiacje seksualne i nikt z tym nic nie robi. Rozbijają i umniejszają znaczenie rodziny ( normalnej ) i nikt z tym nic nie robi. To co oni wyprawiaja przechodzi ludzkie pojęcie. To jest zamach na demokracje.
bDgfyTvn
em
2 lata temu
Wolność słowa w lewackim wydaniu...
Cider
2 lata temu
Nic dziwnego przecież degeneraci w togach są tak samo zdegenerowani jak feministki. Żydowska Gazeta dla Polaków i ubecka TVN mają monopol na przylepianie etykietek z faszyzmem i nazizmem.
Najnowsze komentarze (48)
Rav
2 lata temu
Nasze sądy karzą za prawdę. Może się jej boją?
Kris
2 lata temu
Ty za to skrajny lewak jak widzę
Buberr
2 lata temu
Dziennikarze nie posługują się językiem marginesu, taki z niego pismak jak ze mnie biskup
kre
2 lata temu
niech ma te swoje dziwne przekonania , ale niech je zachowa dla własnej rodziny , jeśli zechce ich słuchać , postronni nie muszą
Omajgod
2 lata temu
Ironią jest to że pozwała go największa ameba co to sie onegdaj darła "precz z dyktaturą kobiet".
baca
2 lata temu
Są jeszcze ludzie trzeżwo myślący w Polsce.
Polak
2 lata temu
I tak trzymać panie Rola, prawda i tak zawsze zwycięża, prędzej czy później
xd
2 lata temu
Zgłosiła ta słynna Joanna od jeszcze słynniejszego tekstu " "Dość dyktatury kobiet!" ? xd xd xd
bDgfyTvf
xvb
2 lata temu
Marcin cała Polska jest z Tobą !
xzz
2 lata temu
Feminizm obecny to taki związek zawodowy pań które przez swoje walory psychiczne nie radzą sobie z życiem i starają się dokopać reszcie kobiet.
Buber
2 lata temu
w mojej opinie Marcin jest faszolkiem mentalnie ociężałym niestosującym się do założeń etyki dziennikarskiej, toto nie ma żadnego prawa nazywać się dziennikarzem,. bo dziennikarz chociażby z odmiennej opcji politycznej, nie obraża ludzi z obserwowanych środowisk. Do tego zawód ten jakkolwiek ostatnio upadły, wymaga minimum wiedzy a tej tu chyba brakuje.
POhybel
2 lata temu
Najlepsze że powiedział prawdę i go za to skazali. Przynajmniej gość ma rację
Www
2 lata temu
Przecież to nie dziennikarz
wrrr
2 lata temu
można się zgadzać lub nie ale tak właśnie wygląda wolność wypowiedzi. Jakby powiedziała to feministka (nawiasem współczesne feministki są obrazą tych prawdziwych i pierwszych, które broniły praw kobiet) to by nic nie było
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić