o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Prawie 800 pożarów, 10 osób zginęło. Strażacy apelują o ostrożność

0
Podziel się

Trzy tysiące razy interweniowali strażacy w czasie weekendu i w Wigilię. W ciągu trzech dni w pożarach zginęło 10 osób, a 45 odniosło obrażenia.

Strażacy interweniowali aż 3 tys. razy
Strażacy interweniowali aż 3 tys. razy (East News, Michał Adamowski)
bDyyMcLF

Tylko w sobotę zginęły w pożarach cztery osoby - informuje PAP. W niedzielę - trzy, podobnie w poniedziałek. - Charakterystyką tych wszystkich pożarów było to, że powstały one w domach lub mieszkaniach, czyli tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej - powiedział PAP Paweł Frątczak, rzecznik prasowy PSP.

Jak powiedział rzecznik, strażacy aż 93 razy interweniowali w sprawie ulatniania się czadu. Poszdowane zostały 34 osoby, ale nikt nie zginął.

W Wigilię najwięcej interwencji było w województwie śląskim (138) oraz mazowieckim (118) - podaje PSP na swojej stronie internetowej.

bDyyMcLH

Uwaga na lampki choinkowe!

Strażacy apelują o ostrożność. Szczególną uwagę trzeba zwracać na lampki choinkowe i ozdoby świetlne, którymi przystrajamy domy w święta. Wykorzystują one dużo energii i obciążają instalację elektryczną. należy pamiętać o wyłączaniu ich, gdy wychodzimy z domu.

Podobnie jest z piecykami i grzejnikami elektrycznymi. One również nie powinny być zostawione bez nadzoru.

- Wszystkie urządzenia poza lodówką powinny być wyłączane przy wyjściu z domu. Iluminacje, światełka, urządzenia elektryczne wyłączamy, gdy wychodzimy. Są bezpieczne tylko wtedy, gdy jesteśmy w domu - powiedział PAP Paweł Frątczak.

bDyyMcLN

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyyMcMi
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić