o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Premier Morawiecki nie może wylecieć do Brukseli. Samolot uziemiony przez strajk

23
Podziel się

Samolot, którym do Brukseli miał lecieć premier Mateusz Morawiecki, uziemiony w Warszawie. W Brukseli trwa strajk kontrolerów lotów. Lecieć miał też nasz dziennikarz. - Mieliśmy wylatywać o godz. 8:00. Teraz nasz lot nawet zniknął z tablicy odlotów - mówi Mateusz Ratajczak.

Premier Morawiecki nie może wylecieć do Brukseli. Trwa tam strajk kontrolerów lotów
Premier Morawiecki nie może wylecieć do Brukseli. Trwa tam strajk kontrolerów lotów (WP.PL, Mateusz Ratajczak)
bDZSFMOd

Premier Mateusz Morawiecki miał wylecieć do Brukseli, gdzie planował otworzyć polskie centrum lobbingowe, wspierające polskie firmy. Jednak maszyna jest uziemiona w Warszawie przez strajk kontrolerów lotów w Belgii.

- To niedobra informacja. Premier miał rozmawiać w Brukseli na temat polityki podatkowej w Unii Europejskiej, miał mówić o naszych sukcesach w walce z uszczelnieniem podatków CIT i VAT, o walce z mafiami VAT-owskimi. Miał też otworzyć polskie centrum lobbystyczne, wspierające polskich przedsiębiorców - wymienia w rozmowie z money.pl rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

bDZSFMOf

Wylot planowano o godz. 8:00 z Wojskowego Portu Lotniczego z warszawskiego Okęcia. O godz. 10:45 premier miał wziąć udział w konferencji oraz wygłosić wykład na temat opodatkowania w Unii Europejskiej. Jednak to wydarzenie już zostało odwołane.

Zwrot akcji nastąpił po godz. 11:00. Pasażerów poproszono, by wsiedli na pokład samolotu. Po godz. 11:30 na pokładzie pojawił się premier i maszyna wyleciała. Lądowanie ma odbyć się o godz. 13:15.

bDZSFMOl

- Jest ryzyko, że część aktywności się nie obędzie, choć Kancelaria Prezesa Rady Ministrów stara się temu zapobiec - relacjonował wcześniej nasz dziennikarz Mateusz Ratajczak, który ma lecieć z premierem. Ten opuścił lotnisko, jednak wyjazdu nie odwołano - premier ma wrócić.

Zobacz także: Obejrzyj: Ulga podatkowa dla młodych. Premier wyjaśnia

KPRM przez moment ustalała, czy istnieje możliwość zmiany trasy. Brana była pod uwagę opcja lotu do Eindhoven w Holandii i stamtąd przedostanie się do Brukseli samochodem. Wsparciem dla kancelarii premiera służy PLL LOT. Na wydarzenie wybierał się też prezes polskiego przewoźnika - Rafał Milczarski.

bDZSFMOm

- Premier najpewniej przesunie wystąpienie na temat podatków na inny termin. Zależy mu, by pojawić się na otwarciu centrum lobbingowego - mówi Mateusz Ratajczak.

Agenda wizyty premiera Mateusza Morawieckiego była bardzo szeroka, mówi nam Joanna Kopcińska. - Temat polityki podatkowej Unii Europejskiej to ważny obszar. Premier miał zabrać głos. Jak wiemy luka VAT-owska wskazuje, że w Unii ten problem jest bardzo duży. Mowa o co najmniej kilkudziesięciu miliardach euro. Zatem nasze sukcesy w uszczelnieniu podatków są istotne dla innych państw Wspólnoty - podkreśla rzeczniczka rządu i wyraża nadzieję, że do wizyty jednak dojdzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZSFMOG
KOMENTARZE
(23)
Duda+
2 lata temu
Samolot liniowy na lotnisku "wojskowym" ? A te pie+oly Gulfstrimowe I Boeingi to dla kogo? No chyba ze B. to byly te Maxy.
Pilot odlatyw...
2 lata temu
To jakas pomylka, premierzyna z Osmieszyna odlecial juz dawno. Z tego jakie bzdury opowiada raczej wynika, ze to byl odlot permanentny i nie zapowiada sie aby kiedykolwiek wyladowal.
MRX
2 lata temu
To niech na pieszo idzie
bDZSFMOH
barTu
2 lata temu
Kiedy przyjedziesz to bym przygotował coś nowego, fajnie się gra...
Max
2 lata temu
Widocznie już i oni nie chcą słuchać jego bajdurzenia.
Dobre sobie
2 lata temu
Morawiecki chce uczyć kraje Zachodu jak walczyć z mafiami Vatowskimi?
jadzia
2 lata temu
I bardzo dobrze. Stracił "okazję" do oczerniania Polski za granicami.
W Polsce to s...
2 lata temu
Wykład o podatkach, czyli jak w białych rękawiczkach okradać ludzi.
Miras
2 lata temu
Dobrze, że Morawiecki jest zapraszany na takie wystąpienia w tematyce ekonomicznej
Hokky
2 lata temu
Ktoś zdecydował żeby nie mógł poleciec, jeden telefon i strajk na zawołanie.
brum
2 lata temu
A to PiS nie zdążył jeszcze uchwalić zakazu tego strajku?
OCZYWISTA ocz...
2 lata temu
Nie chcieli pidu w Brukseli to sciemili ze strajk...a na co im mąciwoda z polski????
Roman
2 lata temu
Ja jestem normalny, koleżanki mam napompowane taki przytulne i one mnie stylizacją ten sezon w granacie wszystko takie same potrafię zapanować nad mateixe i posadzily mnie na hystawce i pompują manekin
bDZSFMOz
sprawiedliwy
2 lata temu
niech wypije redbula on mu doda skrzydeł
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić