o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Magda Mieśnik
Magda Mieśnik
|
aktualizacja

Premier Szydło uczy się angielskiego. Znamy szczegóły

71
Podziel się

Od czasu objęcia stanowiska premiera Beata Szydło uczy się w KPRM języka angielskiego. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, miesięczny kurs kosztuje ok. 780 zł i obejmuje 10 godzin nauki.

Premier Beata Szydło uczy się angielskiego
Premier Beata Szydło uczy się angielskiego (PAP/EPA, Valda Kalnina)
bDziVfQl

O tym, że premier Beata Szydło uczy się języka angielskiego, jako pierwszy napisał "Newsweek", informując, że szefowa rządu po zakończeniu pracy na obecnym stanowisku może wyjechać do Brukseli i objąć stanowisko unijnego komisarza.

Wirtualna Polska postanowiła sprawdzić, ile kosztuje nauka Szydło. - Po objęciu stanowiska pani premier Beata Szydło kontynuowała naukę języka angielskiego w ramach lektoratu prowadzonego w KPRM. Ze względu na specyfikę stanowiska, zajęcia dostosowywane są do bieżącego kalendarza pani Premier – poinformowało nas Centrum Informacyjne Rządu.

Zajęcia dla premier są organizowane od grudnia 2015 r. Z informacji CIR wynika, że Beata Szydło uczy się angielskiego przez 10 godzin miesięcznie. - W tym okresie miesięczny koszt lektoratów wynosił ok. 780 zł – usłyszeliśmy. W sumie KPRM na naukę szefowej rządu wydała 16,2 tys. zł.

bDziVfQn

O język angielski Szydło był niedawno pytany rzecznik rządu. - Pani premier nieźle sobie radzi, jeśli chodzi o język angielski i w bezpośrednich relacjach z politykami, którzy do nas przyjeżdżają wielokrotnie w tym języku się porozumiewa - powiedział w "Fakt Opinie" Rafał Bochenek. - Ale czy ma lekcje angielskiego w KPRM? - dopytywała dziennikarka. - Pani Premier korzysta czasami ze wsparcia, oczywiście w tym zakresie również. Każdy z nas. Ja też uczę się języka francuskiego – dodał. Nie odpowiedział jednak na pytanie o koszt zajęć dodatkowych.

Dużo więcej Kancelaria Premiera wydała na naukę języka angielskiego Donalda Tuska. W sumie były premier miał 1300 godzin zajęć z języka angielskiego, co kosztowało 100 tys. zł.

bDziVfQO
KOMENTARZE
(71)
emeryt
3 lata temu
Dlaczego nie płaci ze swoich dochodów tylko z mojego podatku ? - TO ZDUMIEWAJĄCE jak PIS dba o suwerena. Dla emeryta "podwyżka netto 2,00 zł na miesiąc dla Beaty Szydło - 780,00 na miesiąc za lektora nauki języka- cały kurs to koszt 16200,00 To jest "dobra zmiana " dla PIs-u . DBAJĄ TYLKO O KOLESI I SWOE MIERNOTY
już umiem rzą...
3 lata temu
" że szefowa rządu po zakończeniu pracy na obecnym stanowisku może wyjechać do Brukseli i objąć stanowisko unijnego komisarza." Pewnie stworzą nowe stanowisko - "komisarz w pełni niezależny":) Nic nie będzie od niego zależało. Reszta komisarzy będzie miała niezły ubaw, tylko znowu kosztem Polaków. W skrócie takie 27:1
ed b
3 lata temu
nic nic już temu gundzwatemu babsztylowi z Powiatu nie pomoże!
bDziVfQP
qq
3 lata temu
Ją kosztuje czy nas?
Polak
3 lata temu
Brawo dojna zmiana,wydoić biednych Polaków do końca...,a później zwiać za granice... Już specjalnie unia robi dla niej stanowisko na San Escobar
Najnowsze komentarze (71)
pay
3 lata temu
dwulicowośc pełną gębą, stęka że ta unia taka zła ale ciepłej posadki potrzebuje, żenada i obłuda, kiedy to się skończy!?
bogdan137
3 lata temu
Najpierw jest przesłuchanie kandydata na komisarza Komisji przez Komisję. Inna sprawa, że i Czarnecki jest w UE to i Szydło może tam się dostać.
Ala
3 lata temu
Szybciej naucze sie marsjanskiego niz ona czego kolwiek
Al
3 lata temu
Ciekawe,że prowadząc firmę mam podzielone koszty firmowe i wydatków poniesionych na rozwój osobisty nie mogę wrzucić w koszty firmy.A tu proszę w koszty rząd wrzuca kasę na rozwój osobisty rządzących.Może jednak powinni to opłacać z prywatnych dochodów?
elektorat
3 lata temu
Broszka do Brukseli? ha ha hahha hahaha .... dobry żart
akuku
3 lata temu
tylko po co??? kto niby miałby z nią rozmawiać w tym języku? instrukcje z Nowogrodzkiej dostaje po polsku...
hipokryta
3 lata temu
szykuje się do Brukseli pracować u Tuska
RTE
3 lata temu
Tu się wydaje tyle kasy, a tańsze kursy organizowane przez Koła Gospdyń Wiejskich świecą pustkami.
bDziVfQH
Lol
3 lata temu
Mogłaby ojczystego się poduczyć bo gada tak, że słuchać jej się nie da.
zaskoczony
3 lata temu
to ona nie uczyła się angielskiego w liceum i na studiach?
Gość
3 lata temu
Wszyscy normalni ludzie muszą sami za własne pieniądze uczyć się m.in. angielskiego ZANIM pójdą np. do polityki, a tym bardziej na premiera. To WSTYD.No cóż - czyżby to styl "mysewiczów???"
joda
3 lata temu
Jaki to czas ?? "Szydło uczy się angielskiego" Stracony.
ADI
3 lata temu
znam aangilski swietnie. Ta MIERNOTA DOPIERO SIE UCZY? PREMIER? ZENUA
Tax
3 lata temu
I ,m :) do you are my slaver - why ? because i have power , for me you are nobody as rat , when citizen is for you as shit ? exactly my party is powerfull you will be eat shit , for me you don,t human , --:) why , will you kill me ? thievery :) tax and lack of power for retired :)
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić