o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Prezydent Andrzej Duda krytykuje sędziów. "Poziom zakłamania tego towarzystwa mnie osłabia"

78
Podziel się

- Poziom zakłamania tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia - stwierdził prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z Krystyną Barchańską, matką najmłodszej ofiary stanu wojennego. To już kolejna ostra wypowiedź głowy państwa w stosunku do władzy sądowniczej w ostatnich dniach.

Prezydent Andrzej Duda skrytykował sędziów (zdj. arch.)
Prezydent Andrzej Duda skrytykował sędziów (zdj. arch.) (PAP, PAP/Piotr Nowak)
bDSxEbjF
  • Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło w czwartek projekt ustawy ws. zmiany ustroju sądów powszechnych, Sądu Najwyższego i innych ustaw
  • Sędziów po raz kolejny raz skrytykował prezydent Andrzej Duda
  • "Poziom zakłamania tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia" - wyznał prezydent

Choć do prezydenckich odwiedzin doszło w piątek - w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego - to nagrania do mediów trafiły dopiero w sobotę. Podczas niej Krystyna Bachrańska wręczyła Andrzejowi Dudzie i ministrowi Wojciechowi Kolarskiemu książki "Miałam syna Emila". które są zapisem wywiadu z nią. W pewnym momencie rozmowa z historycznej, przerodziła się w tę o polityce.

Matka najmłodszej ofiary stanu wojennego podziękowała prezydentowi za jego publiczne wystąpienia. - Ostatnie, bodajże wczorajsze (...), kiedy pan mówił prawdę o naszych sędziach - przyznała kobieta podkreślając równocześnie, że Duda użył w nim słowa "kasta".

bDSxEbjH

- Ta szalona pasja, tak się pan wkurzył, tak pan mówił autentycznie, co pan myśli, że ja byłam (...) no sobie myślę, no, nareszcie ktoś im wygarnął - wyznała Barchańska. Prezydent natychmiast zareagował na ten komplement. - Poziom zakłamania tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia - odpowiedział Andrzej Duda.

Zobacz także: Zobacz też: Dobitny sondaż o Banasiu. Reakcja Radosława Fogla

To nie pierwsza taka wypowiedź prezydenta wobec polskich sędziów. W środę na spotkaniu z mieszkańcami Nowego Miasta Lubawskiego przyznawał, że bardzo trudne jest "przywrócenie w Polsce sprawiedliwości".

bDSxEbjN

Wyrok TSUE. Prawo i Sprawiedliwość składa projekt ws. sądów

Spór o reformę sądownictwa rozgorzał na nowo. Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość złożyło w czwartek wieczorem projekt ustawy dotyczący ustroju sądów powszechnych, a także SN i innych ustaw. Rządzący w ten sposób chcą dyscyplinować sędziów, którzy chcą realizować wprost wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

- Sytuacja, w której sędziowie domniemują sobie uprawnienia na podstawie orzeczenia TSUE do tego, aby podważać status innych sędziów, którzy zostali powołani przez demokratyczną Krajową Radę Sądownictwa, może doprowadzić do anarchii i olbrzymiego chaosu prawnego. Na to odpowiedzialny rząd, który odpowiada tez za funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, nie może sobie pozwolić - wyjaśniał Jan Kanthak (PiS).

bDSxEbjO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSxEbki
KOMENTARZE
(78)
jen
rok temu
Na plecach sędziów chce wygrać wybory,część ludzi wierzy w te bzdury.
I co???
rok temu
A mnie osłabia hipokryzja Prezydenta!!!
marek
rok temu
pisowcy jak zaraza :-)
bDSxEbkj
po co komu
rok temu
Sam jesteś HIPOKRYTĄ !!!! i do tego zakłamanym obłudnikiem ...dla Polski byłoby lepiej jakbyś zrezygnował z kandydowania !!!!!!!
Kdfk
rok temu
Jak tam "pancerny Marian"
Najnowsze komentarze (78)
dante
rok temu
Wciskanie kitu to nie jest sposób na zwycięstwo w wyborach prezydenckich.
gość
rok temu
Większego hipokryty nie widziałam dopiero aparatczyka komunistów zaprzysiąg do trybunału.
hmhm
rok temu
popieram nie moze tak byc ze sedziowie orzekaja wg zasobnosci portfela i znajomosci i nie ponosza kar za zle decyzje ktore sa umyslne ktos musi ich kontrolowac i osadzic wreszcie !!!!
ULICA
rok temu
PANIE DUDA NIE ŚWIRUJ JEST PAN PREZYDENTEM CZY SŁUGĄ PREZESA?
PRAWDZIWY POL...
rok temu
brawo a skad u pana taki SAMOKRYYCYZM?????????????
Gg
rok temu
Dobrze że Adrian jest młody i dożyje czasu gdy stanie przed Trybunałem i odpowie za swoje czyny
WW
rok temu
ADRIAN, PÓJDZIESZ POD TRYBUNAŁ STANU! JUŻ NIEDŁUGO!
ggggggggggggg...
rok temu
Pamie Duda, zanim pan coś powie publicznie, to niech pan założy słuchawki, posłucha czy to ma sens, a raczej nie i się nie wypowiada, bo tylko się pan ośmiesza.
bDSxEbkb
adaM
rok temu
Mnie osłabia człowiek bez kręgosłupa na stanowisku Prezydenta.
potocki@inter...
rok temu
Zapamiętaj pan panie duda ,na teren Uniwersytetu Jagielońskiego ,nie będziesz pan miał wstępu ,następny ruch ,jak przestaniesz pan pełnić tę funkcję ,będziesz pan miał zabrany dyplom UJ ,tyle w temacie,jeżeli chodzi o absolwentów naszego rocznika ,zgodność poglądu 99%
um
rok temu
Sprytny złodziej często krzyczy :" Łapać złodzieja". Hipokryzja w szeregach "jedynie słusznej partii władzy" jest większa od Himalajów.
wrrrrrrrr
rok temu
NOB! nie kandydat do Nagrody Nobla a Naczelny Opowiadacz Bajek!!!! Piotrowicz, Pawłowicz, Przyłębska ze starego nadania sercu mili. Hipokryzja do entej potęgi.
krakus
rok temu
hmmm..........hmmm....... ciekawe dlaczego czarni w togach nie chca reform ....kor
144
rok temu
Biedak, próbuje potencjalną konkurencję odstraszyć. Niepotrzebnie. Nikt nie dorówna.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić