Wróć na
oprac. Piotr Białczyk
|
aktualizacja

Prezydent Andrzej Duda krytykuje sędziów. "Poziom zakłamania tego towarzystwa mnie osłabia"

78
Podziel się

- Poziom zakłamania tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia - stwierdził prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z Krystyną Barchańską, matką najmłodszej ofiary stanu wojennego. To już kolejna ostra wypowiedź głowy państwa w stosunku do władzy sądowniczej w ostatnich dniach.

Prezydent Andrzej Duda skrytykował sędziów (zdj. arch.)
Prezydent Andrzej Duda skrytykował sędziów (zdj. arch.) (PAP, PAP/Piotr Nowak)
bCGzKuuZ
  • Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło w czwartek projekt ustawy ws. zmiany ustroju sądów powszechnych, Sądu Najwyższego i innych ustaw
  • Sędziów po raz kolejny raz skrytykował prezydent Andrzej Duda
  • "Poziom zakłamania tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia" - wyznał prezydent

Choć do prezydenckich odwiedzin doszło w piątek - w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego - to nagrania do mediów trafiły dopiero w sobotę. Podczas niej Krystyna Bachrańska wręczyła Andrzejowi Dudzie i ministrowi Wojciechowi Kolarskiemu książki "Miałam syna Emila". które są zapisem wywiadu z nią. W pewnym momencie rozmowa z historycznej, przerodziła się w tę o polityce.

Matka najmłodszej ofiary stanu wojennego podziękowała prezydentowi za jego publiczne wystąpienia. - Ostatnie, bodajże wczorajsze (...), kiedy pan mówił prawdę o naszych sędziach - przyznała kobieta podkreślając równocześnie, że Duda użył w nim słowa "kasta".

bCGzKuvb

- Ta szalona pasja, tak się pan wkurzył, tak pan mówił autentycznie, co pan myśli, że ja byłam (...) no sobie myślę, no, nareszcie ktoś im wygarnął - wyznała Barchańska. Prezydent natychmiast zareagował na ten komplement. - Poziom zakłamania tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia - odpowiedział Andrzej Duda.

Zobacz też: Dobitny sondaż o Banasiu. Reakcja Radosława Fogla

To nie pierwsza taka wypowiedź prezydenta wobec polskich sędziów. W środę na spotkaniu z mieszkańcami Nowego Miasta Lubawskiego przyznawał, że bardzo trudne jest "przywrócenie w Polsce sprawiedliwości".

bCGzKuvh

Wyrok TSUE. Prawo i Sprawiedliwość składa projekt ws. sądów

Spór o reformę sądownictwa rozgorzał na nowo. Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość złożyło w czwartek wieczorem projekt ustawy dotyczący ustroju sądów powszechnych, a także SN i innych ustaw. Rządzący w ten sposób chcą dyscyplinować sędziów, którzy chcą realizować wprost wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

- Sytuacja, w której sędziowie domniemują sobie uprawnienia na podstawie orzeczenia TSUE do tego, aby podważać status innych sędziów, którzy zostali powołani przez demokratyczną Krajową Radę Sądownictwa, może doprowadzić do anarchii i olbrzymiego chaosu prawnego. Na to odpowiedzialny rząd, który odpowiada tez za funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, nie może sobie pozwolić - wyjaśniał Jan Kanthak (PiS).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCGzKuvC
KOMENTARZE
(78)
jen
7 miesięcy temu
Na plecach sędziów chce wygrać wybory,część ludzi wierzy w te bzdury.
I co???
7 miesięcy temu
A mnie osłabia hipokryzja Prezydenta!!!
marek
7 miesięcy temu
pisowcy jak zaraza :-)
bCGzKuvD
po co komu
7 miesięcy temu
Sam jesteś HIPOKRYTĄ !!!! i do tego zakłamanym obłudnikiem ...dla Polski byłoby lepiej jakbyś zrezygnował z kandydowania !!!!!!!
Kdfk
7 miesięcy temu
Jak tam "pancerny Marian"
Najnowsze komentarze (78)
dante
7 miesięcy temu
Wciskanie kitu to nie jest sposób na zwycięstwo w wyborach prezydenckich.
gość
7 miesięcy temu
Większego hipokryty nie widziałam dopiero aparatczyka komunistów zaprzysiąg do trybunału.
hmhm
7 miesięcy temu
popieram nie moze tak byc ze sedziowie orzekaja wg zasobnosci portfela i znajomosci i nie ponosza kar za zle decyzje ktore sa umyslne ktos musi ich kontrolowac i osadzic wreszcie !!!!
ULICA
7 miesięcy temu
PANIE DUDA NIE ŚWIRUJ JEST PAN PREZYDENTEM CZY SŁUGĄ PREZESA?
PRAWDZIWY POL...
7 miesięcy temu
brawo a skad u pana taki SAMOKRYYCYZM?????????????
Gg
7 miesięcy temu
Dobrze że Adrian jest młody i dożyje czasu gdy stanie przed Trybunałem i odpowie za swoje czyny
WW
7 miesięcy temu
ADRIAN, PÓJDZIESZ POD TRYBUNAŁ STANU! JUŻ NIEDŁUGO!
ggggggggggggg...
7 miesięcy temu
Pamie Duda, zanim pan coś powie publicznie, to niech pan założy słuchawki, posłucha czy to ma sens, a raczej nie i się nie wypowiada, bo tylko się pan ośmiesza.
bCGzKuvv
adaM
7 miesięcy temu
Mnie osłabia człowiek bez kręgosłupa na stanowisku Prezydenta.
potocki@inter...
7 miesięcy temu
Zapamiętaj pan panie duda ,na teren Uniwersytetu Jagielońskiego ,nie będziesz pan miał wstępu ,następny ruch ,jak przestaniesz pan pełnić tę funkcję ,będziesz pan miał zabrany dyplom UJ ,tyle w temacie,jeżeli chodzi o absolwentów naszego rocznika ,zgodność poglądu 99%
um
7 miesięcy temu
Sprytny złodziej często krzyczy :" Łapać złodzieja". Hipokryzja w szeregach "jedynie słusznej partii władzy" jest większa od Himalajów.
wrrrrrrrr
7 miesięcy temu
NOB! nie kandydat do Nagrody Nobla a Naczelny Opowiadacz Bajek!!!! Piotrowicz, Pawłowicz, Przyłębska ze starego nadania sercu mili. Hipokryzja do entej potęgi.
krakus
7 miesięcy temu
hmmm..........hmmm....... ciekawe dlaczego czarni w togach nie chca reform ....kor
144
7 miesięcy temu
Biedak, próbuje potencjalną konkurencję odstraszyć. Niepotrzebnie. Nikt nie dorówna.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić