o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Tomek Orszulak
|

Prezydent Andrzej Duda zażądał dymisji Antoniego Macierewicza. "Wyraził się jasno"

203
Podziel się

Konflikt prezydenta i szefa MON wszedł właśnie na nowy poziom. Po dziwnym zachowaniu żołnierzy na Westerplatte, sprawie gen. Jarosława Kraszewskiego i nominacji generalskich, Andrzej Duda chce dymisji Macierewicza. Zakomunikował to na spotkaniu z premier Beatą Szydło. Oto szczegóły tej rozmowy.

Spór Duda - Macierewicz skończy się dymisją szefa MON?
Spór Duda - Macierewicz skończy się dymisją szefa MON? (PAP)
bDgUYhkR

To już nie są przepychanki i ostre wymiany zdań. Prezydent Duda chce głowy szefa MON - donosi "Fakt".

Prezydent podczas spotkania z premier zakomunikował, że oczekuje dymisji ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Spór, który od miesięcy podnosi temperaturę polityczną w Polsce

Ostatnio na Westerplatte Apel Pamięci zamiast harcerza odczytał żołnierz. ZHP zwrócił się o pomoc do prezydenta Andrzeja Dudy i doczekał się. - Kancelaria Prezydenta poprosiła MON o wyjaśnienia ws. obchodów - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

bDgUYhkT

Zobacz, jak zablokowano harcerza na Westerplatte

Burza wokół fundacji NCSS. MON odcina się od "rosyjskiego łącznika"

Tarcia między prezydentem a szefem resortu obrony widać również w sprawie reformy wojska. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego w komunikacie domaga się jak najszybszego zakończenia prac nad założeniami zmian w dowództwie wojska z uwzględnieniem uwag prezydenta.

bDgUYhkZ
Zobacz także:

Konflikt na linii Duda - Macierewicz? Te zdjęcia pokazują wszystko

A to wszystko pod osłoną decyzji prezydenta ws. ustaw o sądownictwie.Andrzej Duda zastosował podwójne weto i zapowiedział pomoc w przygotowaniu nowych przepisów.

Prezydent wyraził się jasno

Teraz poznajemy szczegóły spotkania premier z prezydentem. Doszło do niego przed 15 sierpnia. Czyli jeszcze przed ogłoszeniem decyzji prezydenta o odwołaniu nominacji generalskich.

"Prezydent jasno zakomunikował premier, że oczekiwałby dymisji Macierewicza" - zdradza "Faktowi" polityk z bliskiego otoczenia prezydenta. Dodał, że "nie może tego formalnie zażądać, ale wyraził się jasno".

bDgUYhla

Macierewicz vs Duda. O tym mówią Polacy

- Macierewicz jest człowiekiem, z którym nie da się rozmawiać i to jest podstawowy problem. Nic im w tym MON nie wychodzi - wyjaśnił.

Polityk zdradził, że reakcja premier Beaty Szydło na żądanie dymisji Macierewicza była "raczej chłodna".

Polacy najbardziej ufają prezydentowi

Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (71 proc.) zaufaniem społecznym- wynika z sondażu CBOS. Na kolejnych miejscach są: premier Beata Szydło (56 proc.) i Paweł Kukiz (51 proc.).

bDgUYhlb

Liderami rankingu nieufności są szef MON Antoni Macierewicz (55 proc.) i szef PO Grzegorz Schetyna (51 proc.) - wynik lidera Platformy Obywatelskiej jest zaskoczeniem, bo generalnie prezes PiS był na drugim miejscu.

Tego o Antonim Macierewiczu mogłeś nie wiedzieć

bDgUYhlu
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(203)
uuiui
3 lata temu
dymisja maciory to za mało,ten człowiek powinien wylądować u czubków bo tam jest jego miejsce.
iza
3 lata temu
Taaa jasne prawidłowo....... Niech zrobią "przetasowania" we wszystkich resortach aby wszyscy z piss mogli nachapać się do woli dostając odpowiednio wysokie odprawy od Skarbu Państwa.
🤗
3 lata temu
Media spod Axel Springer jak ten portal, mają to do siebie że wymyślają lub powtarzają fałszywe historie.Po czym żarliwie komentują pod "artykułem" trolle opłacani przez powyższych,podtrzymując fałszywie to kłamstwo.Normalnie myślący człowiek nie da rady tego czytać.To jest tak naiwnie głupie,że aż śmieszne 😁.
bDgUYhlv
UT
3 lata temu
Fake news.
1 miejsce
3 lata temu
To jednak najwyżej plasowany portal w rankingu na najgłupszy.
Najnowsze komentarze (203)
Beck
3 lata temu
Co za bzdury
S
3 lata temu
a ja żądam dymisji prezydenta Dudy, powodów jest wiele i są oczywiste
in
3 lata temu
wizjonomia maciara bardzo przypomina rasputina ktoś ma takie skojarzenia?
MaS
3 lata temu
Z zapartym dechem oczekujemy jego dymisji!
ANDRE
3 lata temu
Jak najszybciej odsunąć tego świra od jakiejkolwiek władzy. To szkodnik nad szkodniki!!
BRAWO PIS
3 lata temu
JA TEŻ WYRAŻĘ SIĘ JASNO ,WOLĘ PATRIOTYZM MACIEREWICZA OD DUDY ......
Matt
3 lata temu
duda jest kretem ktoremu nie na reke to ze Polska Armia odzyskuje znaczenie, Brawo Macierewicz
W PiS ru
3 lata temu
Duda domaga się głowy Antka .
bDgUYhln
um
3 lata temu
Był także na przepustce podczas internowania i namawiał kolegów będących w konspiracji do ujawnienia struktur podziemnej "Solidarności", oraz pogodzenia się z komunistami. Wałęsa, Frasyniuk, Borusewicz i inni liczni internowani nie dostawali przepustek w tym czasie. "Odwracanie" historii przez Macierewicza wygląda , jakby złodziej chcąc odwrócić uwagę krzyczał : " łapać złodzieja".
Rainer
3 lata temu
Zwykły fakenews niemieckiej gazety powielany przez niemiecki portal.
Precz z nim!
3 lata temu
Macierewicz MUSI odejść.Koniec kropka!
To
3 lata temu
Zdrajcy chcą się POzbyć patriotów, żeby osłabić Polskę, żeby się stała łupem PO I unii europejskiej, a później eksploatować Polskę i Polaków po oraz relokować tutaj najniebezpieczniejszych islamistów
nasz dom
3 lata temu
Uwaga, to jest prowokacja totalnych realizująca koncepcje niszczenia rządów PIS metodami kłamstw i zamysłu przejęcia władzy przy pomocy ulicy i zagranicy
Sou
3 lata temu
Za czasów totalnych Polska armia była przestarzała i mogła się zmieścić na boisku piłki nożnej i to odpowiadało Rosji, a teraz agentura rosyjska kupuje kłamców żeby dyskredytowali świetnego ministra Maciarewicza
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić