o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Prezydent Iranu wprost o szczycie w Warszawie: wspierają terrorystów

54
Podziel się

Spisek przeciw krajom regionu - tak bliskowschodnią konferencję w Warszawie nazwał prezydent Iranu Hasan Rowhani. Słowa te padły podczas rosyjsko-turecko-irańskiego szczytu ws. Syrii.

Prezydent Iranu Hasan Rowhani
Prezydent Iranu Hasan Rowhani (PAP)
bEiVvWMl

Rowhani o szczycie w Polsce mówił podczas spotkania z prezydentami Rosji Władimirem Putinem i Turcji Recepem Erdoganem. Szczyt odbywa się w rosyjskiej Soczi.

"Wspólnie działamy na rzecz umocnienia stabilności na Bliskim Wschodzie i walki z terroryzmem w Syrii, gdy w tym czasie inne siły - wspierające terrorystów - przygotowują w Warszawie spisek przeciwko krajom regionu - stwierdził Rowhani.

Mimo krytycznych słów ze strony irańskiego przywódcy, Władimir Putin poinformował, że wszyscy uczestnicy spotkania w Soczi pozytywnie przyjęli zapowiedź wycofania wojsk z Syrii przez Stany Zjednoczone. Szczyt syryjski z udziałem Iranu, Rosji i Turcji zorganizowano już po raz czwarty.

bEiVvWMn

W trwającej od środy konferencji bliskowschodniej brali udział przedstawiciele niemal 60 państw. Rozmawiali na temat sposobów zażegnania kryzysu na Bliskim Wschodzie, rozwoju broni rakietowej, cyberbezpieczeństwa i zagrożeń w obszarze energetyki oraz zwalczania ekstremizmu i jego nielegalnego finansowania.

- Jest przekonanie, że porozumienie nuklearne z Iranem odgrywa w długim czasie pozytywną rolę. Jako Polska widzimy, że problem Bliskiego Wschodu jest na tyle skomplikowany, że UE nie ma tyle politycznej wagi, żeby mogła go skutecznie rozwiązać - powiedział na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu Jacek Czaputowicz, szef polskiej dyplomacji.

bEiVvWMt

Źródła: bbc.com, tass.com

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Mike Pompeo mówi o pokoju na Bliskim Wschodzie. Kluczem jest Iran
bEiVvWMO
KOMENTARZE
(54)
Maciuś
2 lata temu
Co racja, to racja. Nie wiem po co daliśmy się wplątać Żydom i Amerykanom w ten cyrk. Nie jest nam do niczego potrzebny, bo nie mamy nic do Iranu. Taka jest opinia polskiego społeczeństwa. A na koniec nasi ,,wspaniali" goście napluli na nas, naobrażali, pozostawili po sobie smród i pojechali. A ww smród pozostał. Tacy to goście. Nie zapraszajmy ich więcej, bo chyba nie są już tu mile widziani.
Rumcajs
2 lata temu
Do "naszych" rządzących dobroczyńców: czytajcie te wpisy, to może czegoś się nauczycie. Chociaż w to wątpię.
Ot to
2 lata temu
"Nasz " rząd ciężko pracuje w robieniu nam wrogów. Szczyt perwersji.
bEiVvWMP
srebrne odoso...
2 lata temu
to z kim jeszcze mamy na pieńku?
pik
2 lata temu
I znów nas wystawią
jbox-er
2 lata temu
Kiedy nasi najemnicy ruszą do boju????
pezet1
2 lata temu
to z kim jesteśmy jeszcze nieskłóceni?
Jan lat 70
2 lata temu
Niech żyje Iran. Precz z poganiaczami bydła, destruktorami pokoju na Ziemi. Biorą udział w rozpętaniu wszystkich konfliktów.
Emeryt
2 lata temu
A w ogóle o co w tym wszystkim chodzi bo nie kumam. Nie mamy swoich problemów
kim
2 lata temu
I prezydent Iranu ma rację
jasiek
2 lata temu
w Warszawie to była konferencja na temat żydów i jak Polaków dalej można wydoić za pomocą przedsiębiorstwa holokaust i tym razem żydów amerykańskich
wk
2 lata temu
za USA stoja zydzi
Olek
2 lata temu
Polska parobek USA i Izraela
bEiVvWMH
danton
2 lata temu
o matko kochana nataniachu napluł Polakom w twarz a rządzacy go przepraszają i po rękach całują i spisek knują wobec wolnych narodów
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić