o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Klaudia Stabach
Klaudia Stabach
|
aktualizacja

Prezydent to przeciwnik opalania. Napisał ustawę, która uderza w solaria

41
Podziel się

Andrzej Duda chce znacznie ograniczyć dostęp do solariów i tym samym walczyć z rakiem skóry, który dotyka coraz więcej młodych osób. Do Sejmu trafił prezydencki projekt ustawy, który zakłada m.in. zakaz korzystania z solariów przez niepełnoletnich.

Prezydent to przeciwnik opalania. Napisał ustawę, która uderza w solaria
(AFP)
bEDEXCmt

Prezydent chciałby również wprowadzić całkowity zakaz reklamowania tego typu usługi. Jeżeli ustawa wejdzie w życie, to nie zobaczymy już reklam solariów ani na plakatach, ani w telewizji czy w internecie. "Zabrania się reklamy (...) w telewizji, radiu, prasie, kinach, podmiotach leczniczych, szkołach (...) " - zapisano w projekcie ustawy.

Zakaz promowania wiązałby się również z zakazem stosowania obniżek za skorzystanie z solarium. Karnety i bony promocyjne są popularną formą promocji w tego typu salonach, dlatego gdyby ustawa weszła w życie, to właściciele solariów mogą mocno odczuć proponowane przez prezydenta zmiany.

Za złamanie którejś z reguł ustawy Państwowa Inspekcja Sanitarna w następstwie kontroli mogłaby nałożyć na salon karę aż do 50 tys. zł.

bEDEXCmv

Prezydencki projekt powstał na podstawie konsultacji ze środowiskiem onkologów, którzy alarmują o wzroście zachorowań na raka skóry wśród Polaków. Jak podaje Kancelaria Prezydenta z najnowszych badań wynika, iż jednokrotne skorzystanie z solarium przez osoby poniżej 30. roku życia powoduje wzrost zagrożenia wystąpienia nowotworu skóry o 20 proc., a kilkukrotne aż o 75 procent.

bEDEXCmW
KOMENTARZE
(41)
Jola
4 lata temu
Można die posmiać z głupoty ale najgorsze jest to że nie ma na kogo głosowac...
Lila
4 lata temu
a rak skóry nie jest od solarium tylko od tych smarowideł którymi ludzie się smarują jak wychodzi sońce i jak do solarium idą.Nigdy nie używam kremów z filtrami ani u siebie ani u dzieci. Poczytajcie na tan temat.Im więcej sie tego szajsu używa tym szybciej o raka skóry i nie tylko...blokujemy wytwarzanie wit D3. Umiejętne korzystanie z solarium np 5 min dziennie szczególnie zimą pozwala uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Pod wpływem promieni uvb w organizmie wytwarza się niezbędna wit D3 i zamiast smarowideł należy przyjąć odpowiednią dawkę wit A do prawidłowej syntezy... zachęcam do poczytania artykułów naukowych również Pana Prezydenta.
\
4 lata temu
...i znowu kontrole nad poprawnością przestrzegania przejmie inspekcja sanitarna...za dużo mi ju z ich wszędzie ale nie tam gdzie trzeba. JAK MILICJA !!!
bEDEXCmX
asd
4 lata temu
Nie prezydent, bo my nie mamy prezydenta. Może niech ten typ z resztą swoich mózgowców napisze ustawę zakazującą słońcu wychodzenia. Albo niech powołają komisję śledczą, która zbada sprawę słońca !!
v
4 lata temu
Technik Maliniak jest przeciwnikiem wszystkiego co mu prezes nie kaze . Ucho Prezsa to ladnie pokazało
No i dobrze.
4 lata temu
N o i dobrze
ccc
4 lata temu
Dobrze kombinujeżydy właściciee solariów przybiegną z walizkami kasy i Andrzejek podzieli się z JUarkiem. POwodzenia
ona
4 lata temu
Miny prezydenta te co robi to katastrofa. Prezydent przed kamerą powinien być OK bo to honor Polski.
Imam
4 lata temu
Adrian Kukiełka
dero
4 lata temu
Nareszcie wziął się za robotę, na której się zna
myślący rodzi...
4 lata temu
dlaczego w społeczeństwie kończy się racjonalne myślenie, pomysł jest dobry i należny go wdrożyć, jeśli pełnoletni czyli tzw rodzice nie potrafią wychować dzieci. popieram
ibizagroup
4 lata temu
Pan Prezydent najpierw powinien sie zastanowic nad systemem , który by kontrolował Kowalskiego ile razy dziennie idzie na solarium.Mam solaria od 20 lat uwazam ze o zdrowie nalezy dbac Kazdego i jest to bardzo ważny temat. .Wprowadzilabym ogolnopolski system , który przy podaniu nr pesel pokazuje pracownikowi solarium czy ta osoba oby juz dzisiaj sie nie opalała i nie jest na drodze zrobienia sobie krzywdy. Ile było takich przypadków że klient był jednego dnia w dwóch lub trzech studiach. Uwazam ze ustawa od 18 lat pozwalajaca opalanie nie jest sprawiedliwa . Osoby , które maja ukonczone 16 lat sa juz mlodymi ludzmi myslacymi i jedynie system ogolnopolski mogłby to kontrolowac i mieć piecze nad osobami , które nie potrafiły sie dostosować. Solarium jest o wiele zdrowsze od słonca jezeli potrafimy korzystac z umiarem od 8 do 10 min co 10 dni jest super dla zdrowia. Co sie tyczy słonca nie mamy zadnej kontroli i to jest zagrozenie bardzo duze ,o którym kompletnie sie nie mówi.
tragedia u wł...
4 lata temu
To jest BARDZO WAŻNA USTAWA niecierpiąca zwłoki Pal....nr. W takim razie niech on finansuje wyloty ,chętnie Polsce na koszt państwa i spędzić ten czas za ich pieniądze. PARODIA SYSTEMU
bEDEXCmP
nietędydroga
4 lata temu
Wow a kiedy ustawowo zakryją słońce by chronić ludzi przed opalaniem się?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić