o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|

Prezydent z Zagłębia zaskoczył wszystkich. 16-latek zastępcą

20
Podziel się

Niespodziewana decyzja nowego prezydenta Zawiercia. Podczas zaprzysiężenia Łukasz Konarski stwierdził, że nie potrzebuje wiceprezydentów. W zamian powołał na doradcę 16-latka, który ma być młodzieżowym zastępcą.

Nowy prezydent Zawiercia uznał, że nie potrzebuje etatowych zastępców
Nowy prezydent Zawiercia uznał, że nie potrzebuje etatowych zastępców (UM Zawiercie)
bDmzWHFh

Swoją decyzję Konarski ogłosił podczas środowej, pierwszej w tej kadencji, sesji rady miejskiej. Poinformował, że zmieni skarbnika i sekretarza miasta, ale funkcji wiceprezydentów nie zamierza obsadzać nowymi osobami.

- Po prostu nas na to nie stać. Być może moje zdanie zmienię za jakiś czas. Obecnie jest to najlepsze rozwiązanie dla naszego miasta - mówił, cytowany przez dziennnikzachodni.pl, prezydent Zawiercia. Zastrzegał, że długo zastanawiał się nad tym, jak zorganizować urząd na 5 lat kadencji.

- Chciałbym przedstawić mojego zastępcę. Nieformalnego, chociaż wszyscy go dobrze znacie. To Jakub Kosoń. Będzie moim młodzieżowym zastępcą - powiedział Konarski.

bDmzWHFj

Podkreślił, że zdanie młodzieży będzie dla niego ważne podczas podejmowania decyzji. Nowy prezydent przekazał też przedstawicielowi zawierciańskiej Młodzieżowej Radzie Miasta symboliczne klucze do miasta.

Kim jest 16-latek, którego do urzędu ściągnął samorządowiec? To miejski aktywista, uczeń miejscowego liceum, były młodzieżowy radny, a także współtwórca lokalnego portalu.

- Jest to przede wszystkim okazja, żeby móc działać na rzecz miasta jeszcze bardziej, niż dotychczas. Teraz będę mógł realizować jeszcze więcej pozytywnych projektów - powiedział reporterom "Dziennika Zachodniego" Kuba Kosoń.

bDmzWHFp

Nastolatek wyjaśnił też, że chociaż został przedstawiony jako "zastępca prezydenta", to jednak nie będzie to praca zawodowa, ale społeczna i bez wynagrodzenia.

Zapowiedział także, że w urzędzie 40-letniego Konarskiego zajmie się komunikacją społeczną.

Co ciekawe, nowy prezydent Zawiercia wcześniej (w latach 2014-2017) sam był zastępcą włodarza tego miasta. W ostatnich wyborach Konarski pokonał w drugiej turze właśnie swojego byłego przełożonego w magistracie - Witolda Grima.

bDmzWHFq

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kierowcy zmierzają do wulkanizacji. Kolejki są coraz dłuższe

bDmzWHFr
bDmzWHFK
KOMENTARZE
(20)
Obywatel
2 lata temu
To niech jeszcze przedszkolaka powola...trociny w glowie zamiast mozgu
Ciekawy
2 lata temu
Czytam trzy razy ale nie rozumiem. Nie powołał zastępców w ogóle czy zostawił starych - " ale funkcji wiceprezydentów nie zamierza obsadzać nowymi osobami."
kim
2 lata temu
to wygląda źle
bDmzWHFL
Silver
2 lata temu
To albo kolejny miłośnik młodych chłopców albo zatrudnił syna znajomego. Miejsce 16 latka to szkoła. Czemu przy ustawie o leczniczych narkotykach jako doradców nie wzięto uczniów gimnazjum.
wer
2 lata temu
a wnuczka nie było?
Najnowsze komentarze (20)
Pedagog
2 lata temu
Czy nie za duże obciążenie dla niedoświadczonego małolata? I za duże ryzyko ze strony osoby odpowiedzialnej za sprawowanie władzy! Jak można powierzać stanowisko wymagające wydawania opinii przez osobę małoletnią,. Kto będzie prawnie odpowiadał za złe decyzje osoby niepełnoletniej?
ola
2 lata temu
i bardzo dobrze ci ostatni tylko przeszkadzali zamiast pomagać
Zryty_Beret
2 lata temu
Wygląda na to, że nie jest z PiSu. Z PSL'u też nie.
D.
2 lata temu
Co w tym złego? Niech młode pokolenie również ma głos. To, że mają "Inne" spojrzenie na świat, nie znaczy że jest gorsze. Więcej takich pozytywnych zmian! :)
osa
2 lata temu
jak kasy nie bierze to niech uczy się , chętny i zdolny to co mu bronić , niech się rozwija , mądrych ludzi będzie potrzeba , dorośnie i zajmie miejsce obecnego i będzie na bieżąco
ak001
2 lata temu
Oooo! Misiu bis! Nawet lepszy, bo młodszy :D
ch.b
2 lata temu
Tak się robi w wielu miejscach w Polsce. Przed Radą Miasta po wyborach pokazuje się swą "gospodarność", "oszczędność" i "zaradność" poprzez generowanie "nibyoszczęności" a kiedy motłoch przestanie klaskać z zachwytu, takich doradców szybciutko przemianowuje się na dobrze wynagradzanych etatowych pracowników ("bo udowodnili, że te pieniądze im się należą" - najczęstsze tłumaczenie). Jest takie stare powiedzenie: Żyd jak ogłasza upadłość to czuje w tym interes.
wer
2 lata temu
pewnie go posuwa
bDmzWHFD
ch.b
2 lata temu
Już swojaka przygotowuje do stołka szczwanym sposobem. Nikt nie zarzuci mu rozrzutności, a że w przyszłości po chichu dostanie pełny etat, tego już nikt nie będzie drążył.
2lata
2 lata temu
A z jakiej opcji politycznej jest ten Konarski ??
MON
2 lata temu
Antoni tez tak robił.
Sosnowiczanin
2 lata temu
Zawiercie to Zagłębie, a to od kiedy???
wer
2 lata temu
a wnuczka nie było?
Silver
2 lata temu
To albo kolejny miłośnik młodych chłopców albo zatrudnił syna znajomego. Miejsce 16 latka to szkoła. Czemu przy ustawie o leczniczych narkotykach jako doradców nie wzięto uczniów gimnazjum.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić