o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Prognoza pogody na dziś - 2 czerwca. Burzowo w całym kraju

6
Podziel się

Przed nami kolejny upalny, ale i burzowy dzień. Początkowo możemy liczyć na słońce, ale z godziny na godzinę przybywać będzie chmur. Meteorolodzy ostrzegają przed gwałtownymi burzami i opadami gradu.

W sobotę na burze przygotowani muszą być mieszkańcy wszystkich regionów Polski
W sobotę na burze przygotowani muszą być mieszkańcy wszystkich regionów Polski (PAP, Łukasz Ogrodowczyk)
bEhpGuwl

Po pogodniejszym poranku, w ciągu dnia w kraju musimy się liczyć ze zmienną aurą - mocno wypiętrzone chmury kłębiaste przeplatać się będą ze słonecznymi chwilami i od czasu do czasu przelotnie popada deszcz i występować będą burze.

Burze lokalnie mogą być gwałtowne z porywistym wiatrem dochodzącym do 80 km/h, intensywnymi opadami deszczu, a nawet z opadami gradu. Podczas burz może spaść od 20 mm do 30 mm deszczu, ale lokalnie na południu może być to nawet 50 mm.

bEhpGuwn

W ciągu dnia termometry wskażą od 23-26 st. C na zachodzie i południu do 27-29 st. C na północny, w centrum i na wschodzie Polski.
Najchłodniej będzie w górach i na przedgórzu od Sudetów po Bieszczady oraz nad samym morzem, tutaj od 21 do 22 st. C.

Upalna pogoda utrzyma się do poniedziałku. Wysoka temperatura może powodować odwodnienie, a nawet przegrzanie organizmu. Bezpośrednim zagrożeniem życia jest udar słoneczny lub cieplny.

bEhpGuwt

Aby uniknąć zdrowotnych problemów podczas upałów ograniczmy do minimum przebywanie na pełnym słońcu, pijmy dużo niegazowanej wody, nośmy nakrycie głowy, unikajmy wysiłku fizycznego, nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w autach i nie pijmy alkoholu, bo odwadnia organizm.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhpGuwO
KOMENTARZE
(6)
Marek
3 lata temu
Wyborcy PiSu będziecie siedzieli i wasze mialczenie nic wam nie pomoże . Prawo jest równe dla wszystkich.
Marek
3 lata temu
Jak proboszcz podgląda sprzątaczkę to czemu ja mam mieć niepogodę . To niesprawiedliwe. Bozia ma uciąć jajka jakiemuś wyborcowi pisu a mi dać słońce
Byk
3 lata temu
Znowu burze ? Ktory pisowiec ukradł ?
bEhpGuwP
Asia
3 lata temu
Nie ma co sprawdzać , uderzy w katedrę pedałów i zboczeńców z PiSu
yanina
3 lata temu
toruń......he he... bydgoszcz powinna być -wieksze miasto
Lilka
3 lata temu
Kuchenne rewolucje służą tylko lansowaniu się p.Magdy. Do kuchni wchodzi się normalnie ubranym jak do pracy, uczesanym, schludnym, bez lakierowanych szponów. A fe...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić