Wróć na
Magda Mieśnik
Magda Mieśnik
|
aktualizacja

Prokuratura doprowadzi Frasyniuka siłą? "Jest przyzwyczajony do takich działań"

47
Podziel się

Władysław Frasyniuk nie stawia się na wezwania prokuratury. Śledczy mogą w końcu stracić cierpliwość i doprowadzić go siłą. Taką możliwość daje im prawo. – Liczymy się z tym, że w końcu przyjdą i zabiorą Władka – mówi Wirtualnej Polsce Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk, żona opozycjonisty.

Władysław Frasyniuk usłyszał zarzut po tym, jak blokował miesięcznicę smoleńską
Władysław Frasyniuk usłyszał zarzut po tym, jak blokował miesięcznicę smoleńską (PAP, Jacek Turczyk)
bCPLBgol

Frasyniuk już kilkukrotne zignorował wezwania prokuratury, której działania nazywa "represjami politycznymi". – Mamy świadomość konsekwencji, ale mąż nie zamierza poddawać się systemowi, który opiera się na prawie niezgodnym z konstytucją. Zdajemy sobie sprawę, że może dojść do próby doprowadzenia go siłą. Władek ma już doświadczenie w tej kwestii z czasów opozycji. Ja z synem jeszcze nie, ale w obecnym systemie wszystko jest możliwe – mówi żona opozycjonisty. - Na pewno, jeśli będą chcieli wynieść Władka, to przecież nie będzie się z nimi szarpał. - dodaje. Rodzina jest w stałym kontakcie z adwokatem.

Czy śledczy stracą w końcu cierpliwość i doprowadzą Frasyniuka siłą? - Zarzuty zostały przedstawione i na pewno pan Frasyniuk nie uniknie wykonania czynności. Z pewnością jest świadomy, że jesli nie stawi się na wezwanie, mogą zostać zastosowane środki przymusu. Ale nie będę ani informował o naszych przyszłych działaniach, ani straszył pana Frasyniuka – mówi Wirtualnej Polsce prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie

Sprawa dotyczy incydentu, do którego doszło w czerwcu 2017 r. na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Kilkadziesiąt osób próbowało zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki, siadając na jezdni. Wśród nich był Władysław Frasyniuk. Został on siłą wyniesiony przez policję. Na początku lipca usłyszał zarzut "przeszkadzania w przebiegu niezakazanego zgromadzenia".

bCPLBgon

"Ignorancja, a także naiwna wiara, iż obecna władza po liftingu zdecyduje się zawrócić z obranej wcześniej drogi , doprowadzą do ugruntowania w Polsce modelu fasadowej demokracji, która dziś obserwujemy w Turcji i Rosji. Decyzja prokuratury o postawieniu mi zarzutów ma charakter represji politycznej wobec obywatela stającego w obronie Konstytucji" – napisał Władysław Frasyniuk w oświadczeniu po tym, jak nie stawił się na ostatnie wezwanie prokuratury.

Leszek Miller ujawnia, jak szykanowano jego wnuczkę z powodu jego poglądów:

bCPLBgoO
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(47)
gołota
3 lata temu
policja zamiast komuś pomóc będzie musiała tracić czas na żenującą szopkę z udziałem błazna.
czak
3 lata temu
bandyta z opozycji pseudo demokratycznej,dotarlo do was ze przegraliście wybory i nie będziecie macic i kraść,skuc i jechać jak na kobyle i pala poganiac dla przykładu,jest rząd demokratycznie wybrany wiec mordy wpozamykac i cicho siedzieć ,
gość 87
3 lata temu
Władek! Ile TIRów zajomałeś Polakom? Tyle masz wspólnego z Solidarnością i demokracją, co krzesło elektryczne z krzesłem.
bCPLBgoP
Antoni
3 lata temu
Władek świetnie odnalazł się w rzeczywistości pookrągłostołowej to teraz boi się utraty swojej pozycji, wpływów, może też swoich dochodów. Stał się więc „obrońcą” konstytucji. Wywalanych, po roku 89, z zakładów robotników jakoś nie bronił. Tych co zachowali pracę za nędzne pensje też nie. Ich los był mu obojętny.
Tomasz
3 lata temu
Kierowca i złodziej do paki z nim i Bolkiem niezle się obłowił za Solidarności
Najnowsze komentarze (47)
Patologia Oby...
2 lata temu
żenada
VIP
2 lata temu
Wstyd za takie "legendy" jak ten ukraińskiprostak.
Dudis
2 lata temu
Teraz widać wyraźnie,że pan F. stał po stronie okupantów i z nimi współpracował
gość
2 lata temu
A kto to jest Władek Frasyniuk ? Kolejny styropianowy oPOzycjonista, który jakoś dziwnie dorobił się na tej całej transformacji ustrojowej ! Czy "słynnego" Władka nie obowiązuje prawo ? Czy Władek cieszy się jakimiś szczególnymi przywilejami za "walkę" na styropianie ? A wiadomo przecież, że przywileje są wrogiem prawa ! I Władek jako "uczciwy obywatel" nie skorzystałby przecież z takich udogodnień.
obserwator
2 lata temu
robi z siebie błazna i tyle
Kije samobije
3 lata temu
Gonić władka do ,,bulu,,
Tadeusz
3 lata temu
Urósł na ...... no właśnie na kogo ?
koko
3 lata temu
by się wstydzili , ta władza to jedna wielka banda
bCPLBgoH
Obywatel
3 lata temu
Działał z premedytacją i pełną świadomością,więc wyrok winien być dosadny,by zniechęcał takie jak on "elyty" do łamania prawa.Takie bandyty jak Frasyniuk nam wiek emerytalny POdnosiły,POdatki nakładały i to tylko w imię tego,by bardziej móc okradać nas,Polskę.
bolek
3 lata temu
do wiezienia lobuza
Gość
3 lata temu
Doprowadzony za to, że jako wolny człowiek manifestował na polskiej ulicy sprzeciw wobec woli wodza Kaczyńskiego??? Przecież on nic złego nie zrobił- tylko w pokojowy sposób manifestował swój sprzeciw wobec chorym antydemokratycznym pomysłom zwykłego posła, samozwańczego naczelnika Jarka. Brawo panie Władku- podziwiam pana i pójdę na ulicę w obronie pana.
polak
3 lata temu
kiedy tego śmiecia policja doprowadzi przed sąd ty Frasyniuk byłeś kierowcą autobusu miejskiego dzisiaj masz firmę kilkaset pojazdów skąd śmieci wziąłeś kasę na to powiem Ci robisz z siebie męczennika bo to będzie potrzebne jak powstaniec komisja od wat ty właśnie styropianowy styropianu to nieszczęście dla młodego pokolenia
Enka
3 lata temu
No wreszcie szkoda że tak późno
bolofalko
3 lata temu
Ponoć mówiono że jest legendą a On jest mendą,qtasem całe życie kombinującym jak Giertych który musi być w polityce choćby u wroga ,ale na pierwszych stronach?!Takie wszy mamy dookoła nas!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić