o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Sylwester Ruszkiewicz
Sylwester Ruszkiewicz
|

Prokuratura nie odpuszcza Magdalenie Adamowicz. Chodzi o podatki

331
Podziel się

Jak ustaliła Wirtualna Polska, prokuratorskie śledztwo, w którym zarzuty usłyszała Magdalena Adamowicz, żona zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie kontynuowane. Wdowie po polityku zarzucano, że miała podać nieprawdę w zeznaniach podatkowych za 2011 i 2012 rok.

Magdalena Adamowicz uważa, że zarzuty są absurdalne
Magdalena Adamowicz uważa, że zarzuty są absurdalne (East News, Piotr Hukalo)
bDYWJoOJ

Informację potwierdziliśmy w Prokuraturze Krajowej.

- Magdalenie Adamowicz – podobnie jak jej mężowi – zostały postawione zarzuty podania nieprawdy w zeznaniach podatkowych za 2011 i 2012 roku. Z ustaleń śledztwa wynika, że zataili informacje na temat wysokości swoich dochodów i zysków z wynajmu mieszkań. W ten sposób uszczuplili należny Skarbowi Państwa podatek o ponad 131 tysięcy złotych – informuje Wirtualną Polskę Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

- Śledztwo w tej sprawie prowadzi Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Sprawy Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Do postępowania włączono dochodzenie Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdańsku wszczęte 5 listopada 2015 roku. W tej samej sprawie, Janinie A., teściowej Pawła Adamowicza, przedstawiono zarzuty składania fałszywych zeznań – dodaje Bialik.

bDYWJoOL

- Magdalena i Paweł A. usłyszeli zarzut w związku z nieujawnieniem dochodów. Zarzut ten został im przedstawiony w sierpniu 2016 r. przez funkcjonariuszy skarbowych Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdańsku. W grudniu 2017 r. zarzut ten został uzupełniony o kwotę zaniżonego podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z niewłaściwym rozliczaniem dochodu. Przestępstwo polegało na ukryciu środków pieniężnych poprzez zatajenie ich na rachunkach bankowych w kwocie około 326 000 zł w 2011 r. i 124 000 zł w 2012 r. oraz zatajenia informacji o dochodach uzyskiwanych z wynajmu mieszkań w kwocie 25 000 zł w 2011 r. i w kwocie 20 000 zł w 2012 r., przez co uszczuplili podatek na rzecz Skarbu Państwa w kwocie 130 000 zł – informował Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Paweł Adamowicz tłumaczył, że zarzuty te są bezpodstawne. - Prokuratura stwierdziła, że "przestępstwo polegało na ukryciu środków pieniężnych poprzez zatajenie ich na rachunkach bankowych”. Czy można coś zataić na rachunku bankowym? Wydaje się, że w obecnej sytuacji politycznej decydentom tzw. "dobrej zmiany" zależy na mnożeniu wątków i przeciąganiu całej sprawy. Mówiąc językiem potocznym: na "grillowaniu mnie - mówił wówczas prezydent Gdańska.

Zobacz także: Andrzej Duda specjalnie dla Wirtualnej Polski po tragedii w Gdańsku

bDYWJoOR

Przypomnijmy, że inne śledztwo, dotyczące złożenia przez Pawła Adamowicza pięciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych w latach 2010-2012 zostanie umorzone. W tej sprawie Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu postawiła prezydentowi Gdańska pięć zarzutów. Przed sądem odbyło się 11 rozpraw, a kolejna została wyznaczona na 23 marca 2019 roku. Na tej rozprawie, z powodu śmierci polityka, sąd podejmie decyzje o zakończeniu sprawy.

Za zarzuty, jakie Magdalenie Adamowicz postawiła prokuratura, grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych lub kara pozbawienia wolności. Albo obie te kary łącznie.

W wywiadzie dla TVN24 żona zamordowanego prezydenta Gdańska odniosła się do zarzutów, które prokuratura postawiła jej i mężowi. – Mój mąż był "grillowany żywcem". Urzędy skarbowe wymyślały absurdalne zarzuty, kontrolowały naszą rodzinę kilka pokoleń wstecz, nawet (ludzi) już w bardzo podeszłym wieku. Nękali rodziców Pawła, moich rodziców. Podobnie jak właśnie reżimowa telewizja, która biegała za Pawłem, wykrzykując, wchodziła do mojej mamy do biura. Myśmy po prostu się bali – mówiła Magdalena Adamowicz.

bDYWJoOS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYWJoPm
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(331)
Gigo
2 lata temu
Złodziejska rodzinka
Da Nb a
2 lata temu
Ile trzeba zarabiać aby kupić kilka czy kilkanaście mieszkań? Sumy na kontach przyprawiają o zawrót głowy, córka uczy się w USA bo w Polsce nie ma szkół dla takiego orła? Ja przepracowałam w Polsce i we Francji w sumie 50 lat ( mam 72) i zastanawiam się co trzeba zrobić żeby być tak za!ósmym człowiekiem.
Basia
2 lata temu
dlatego uciekła do Stanów
bDYWJoPn
kostek
2 lata temu
PŁAKAĆ I PŁACIĆ - RÓWNOŚĆ DEMOKRACJA - konstytucja konstytucja .............
Gość
2 lata temu
Dlaczego jak przecietnego Kowalskiego gryluja to nic nie mowicie a tu od razu mieszacie polityke. US to intytucja ktora powinna (mam nadzieje) traktowac wszystkich tak samo.
czesio
2 lata temu
Wesola wdowka szuka wymowek...
dzięcioł
2 lata temu
I bardzo dobrze , jeżeli posiada złodziejskie pieniądze to powinna je oddać .Ale ona na śmierci męża chce zrobić karierę i usiąść na ciepłym stołku .
polio
2 lata temu
to ona jest motorem biznesu.....on dawał jej możliwosci....dzisiaj rozkwitła gdy została sama z majatkiem......nie widac i nie słychac smutku wdowy
E nde
2 lata temu
Jakoś za nie podawania kwot dochodu przez kler nikt ich nie oskarża i nie szykanuje
Le
2 lata temu
Z całą pewnością jak ktoś trzyma pieniądze w banku na koncie to nie można mu zarzucić że zataja. A wynajem mieszkań to są przecież ludzie którzy płacili czynsz? to podatek zryczałtowany , ale tylko za okres gdy byli tacy czynszownicy , obawiam się że liczą to inaczej i ty się chłopie broń że tak nie było.To nie Wielka Brytania gdzie urząd sam nalicza i pomaga wyliczyć podatek ,a żeby wsadzać do więzień to musiałyby być miliony funtów podatku i to ewidentnie w wyniku oszustwa..
DN
2 lata temu
Świnka zaczyna kwiczeć.
DN
2 lata temu
Paweł Adamowicz tłumaczył, że zarzuty te są bezpodstawne. Przecież mówił dzień dobry mieszkańcom Gdańska i był dla nich miły.
Gdanszczanka
2 lata temu
Cieszę się że będzie odpowiadać za grzechy trzeba płacić nieważne kto to jest
bDYWJoPf
swwsw
2 lata temu
Nich nie czuje się ta baba bezkarna To ,że jej mężowi udało uniknąć się więzienia to nie znaczy,że powinna i ona tego wiezienia uniknąć ,Powinna odpowiadać za oszustwa.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić