Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Paweł Orlikowski19.06.19 (15:20)

Protest rolników w Warszawie. Posypały się kary

Blisko 30 rolników zostało ukaranych za protest na Placu Zawiszy w Warszawie. Od prac społecznych po kary grzywny - od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Lider AGROunii Michał Kołodziejczak zapłaci 3 tys. zł.
East News

Posypały się kary dla rolników za marcowy protest w Warszawie. Ci zablokowali wtedy Plac Zawiszy, jedno z ważniejszych skrzyżowań w stolicy, podpalili siano i opony oraz rozsypali jabłka. Jak informuje reporterka Radia ZET Natalia Żyto, blisko 30 rolników zostało ukaranych za ten protest.

REKLAMA

Zostali ukarani za zakłócanie porządku publicznego, tamowanie ruchu i zanieczyszczenie drogi. - Ewidentnie to próba zastraszenia rolników i rozbicia jednego z największych ruchów oddolnych - stwierdził Michał Kołodziejczak.

Strajk zorganizowała AGROunia, jej lider Michał Kołodziejczak zapłaci 3 tys. zł. W sumie nałożone kary grzywny sięgają od kilkuset do 4 tys. zł. Kilku protestujących będzie musiało wykonać 40 godzin prac społecznych. Kary dla rolników wydał warszawski sąd w postępowaniu nakazowym, czyli bez udziału stron.

Do strajku rolników z AGROunii na Placu Zawiszy w Warszawie doszło w połowie marca. Protestujący sparaliżowali wtedy ruch w centrum miasta. AGROunia domagała się m.in. gwarancji, że na półkach w supermarketach pojawi się 50 procent polskich produktów, tych tradycyjnie wytwarzanych w naszym kraju i znakowania żywności flagą pochodzenia.

Obejrzyj: Poparcie dla "Prawdy". Nowa partia ma ambitne plany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij