Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Pruszków. Pożar w budynku i ewakuacja mieszkańców. Jedna osoba nie żyje

2
Podziel się

Pruszków. Śmiertelny pożar w budynku mieszkalnym. Nie żyje jedna osoba. Trwa akcja służb. Straż pożarna interweniowała już w środę tylko, że w innym lokalu.

Straż pożarna interweniuje po zgłoszeniu (zdjęcie ilustracyjne)
Straż pożarna interweniuje po zgłoszeniu (zdjęcie ilustracyjne) (PAP)
bETYUtwB

Do zdarzenia doszło w Pruszkowie w budynku mieszkalnym pod zarządem Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Edwarda 2. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o 18:30. Sygnał o pożarze otrzymaliśmy od czytelnika za pośrednictwem dziejesie.wp.pl. "Pożar był bardzo rozległy Jest to blok. Uszkodzeniu uległ strop" - napisał pan Piotr.

Pożar potwierdza oficer prasowy KP PSP Pruszków mł. bryg. Karol Kroć w rozmowie z Wirtualną Polską. - Trwa dogaszanie budynku. W pożarze ucierpiały dwie osoby. Stwierdzono zgon jednej z nich - informuje Kroć. I dodaje, że była to kobieta, która przebywała w lokalu na pierwszym piętrze, w którym najprawdopodobniej pojawił się ogień.

Na miejscu pracują służby: m.in. straż pożarna, miejska i pogotowie. Ostateczną przyczynę pożaru zbada policja. Jednak jak podaje mł. bryg. Karol Kroć w tym samym budynku, ale w innym lokalu interweniowała straż pożarna z powodu emisji tlenku węgla czyli czadu.

bETYUtwD
Zobacz także: Tragedia w Szczyrku. Burmistrz komentuje ze łzami w oczach

- Stwierdziliśmy, ze może to był spowodowane niewłaściwą eksploatacją urządzeń grzewczych na paliwo stałe, które są podłączone do kominów. Zostało to przekazane zarządcy i zaleciliśmy niekorzystanie z tych urządzeń - informuje Kroć i zaznacza, że środowe zdarzenie nie ma związku z czwartkowym pożarem.

bETYUtwJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETYUtxe
Źródło:
dziejesie.wp.pl
KOMENTARZE
(2)
ADx.
2 lata temu
Fotka z pożaru w Inowrocławiu.
nie wtrącając...
2 lata temu
pewno baron z wołomina
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić