Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Przeklinasz, bałaganisz i późno chodzisz spać? To dobry znak

58
Podziel się:

Według naukowców siedzenie do późna w nocy jest cechą charakterystyczną dla inteligentnych ludzi. Podobną oznaką wskazującą na wysoką inteligencję są: przeklinanie i swobodne podchodzenie do kwestii czystości.

Przeklinasz, bałaganisz i późno chodzisz spać? To dobry znak
(Fotolia)

Im później chodzisz spać, tym jesteś bardziej inteligentny? Wyniki badania opublikowane w branżowym magazynie "Psychology Today" sugerują, że ponadprzeciętnie inteligentne dzieci wyrastają na późno chodzących spać dorosłych. Badania wykazują również, że co prawda osoby chodzące później spać radzą sobie w szkole gorzej, niż ci wcześnie wstający, to w późniejszej fazie życia osiągają większe sukcesy.

Przeklinanie nie jest oznaką ubogiego słownictwa. Co prawda takie przekonanie jest powszechne, to nauka jednak je obala. Osoby używające wulgaryzmów - według badań amerykańskich psychologów - nie robią tego dlatego, że nie mogą na ich miejsce znaleźć odpowiednich słów. Jest wręcz odwrotnie. Emocjonalne i językowe testy potwierdziły, że najbardziej inteligentne osoby również najwięcej przeklinały.

Bałagan to tak naprawdę uporządkowany chaos. Przynajmniej wśród inteligentnych osób. Badanie na uniwersytecie w Minnesocie wykazało, że niechęć do sprzątania podyktowana była zajęciem mózgu innymi myślami. Ponadto bezładne otoczenie sprzyja kreatywności, podczas gdy porządek stopuje oryginalne myśli.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(58)
marcin12345
5 lata temu
Wkońcu coś o mnie w necie napisali hahaha -)
beatusia30
5 lata temu
mój 11- letni syn to geniusz w takim razie, a ja się czepiam...
Piotr Mijas
6 lat temu
jestem taki właśnie ale rozróżniam bałagan od burdelu.W końcu bez bałaganu nie narodził by się świat czy podejrzewał byś o to Boga a jednak czy choćby genialna penycylina ,bo jeden z bałaganiarzy inteligentnych zostawił w kącie próbkę która obrodziła grzybkiem który uratował wiele istnień ludzkich.wszystkim ułożonym polecam swojski bałaganik raz za czas sprzątany dla przyjemności bo widać przynajmniej efekt jak codzienne robienie czegoś czego nie widać he he.To był wtręt dla pedantów
Ciekawy
6 lat temu
Czyli co drugi dresiarz powinien dostać nobla?
awa
6 lat temu
ja mój bałagan nazywam artystycznym nieładem
intuita
6 lat temu
To odwrotność większości, wulgarna równowaga w naturze, emocjonalna pożywka dla Lemingów żyjących w banalności. Programujemy kiedy za-programowani śpią ot i cały sekret.
mariola szalw...
6 lat temu
co z tego ze są inteligentni? czy dzieki temu wiecej zarabiają i piastuja lepsze stanowiska? oj chyba nie :(
#Dwight
6 lat temu
LGTM info. Dzięki :) a można jeszcze wiedzieć, którzy to naukowcy??
franek
6 lat temu
spoko, całkowicie się z tym identyfikuję.
Jędrek de
6 lat temu
To ja mam artystyczny nieład
Jędrek de
6 lat temu
To ja mam artystyczny nieład
Ulka
6 lat temu
Taaaa idź późno spać i wstań o 5 np. biegać. Bzdury
ss
6 lat temu
no i wreszcie ktoś potwierdził moje przypuszczenia:)
Pi
6 lat temu
Typowy artykul do poprawy klikalnosci serwisu. Napisz o cechach ktore ma wiekszosc ludzi, powiedz ze to cecha wielkich inteligentow i patrz jak rosnie liczba klikniec :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić