REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski24.12.18 (15:34)

Przemilczana sfera Bożego Narodzenia. W święta jest znacznie więcej seksu

Reguła dotyczy wszystkich świąt, ale najwyraźniej można ją zauważyć właśnie pod koniec grudnia.
iStock.com

Cykle seksualne związane są ze zmianami w otoczeniu. Kiedyś wpływały na nie przede wszystkim pogoda i dostępność żywności. Teraz warunki dyktują wymogi kulturowe. Według badań naukowców z Uniwersytetu w Indianie oraz z portugalskiego instytutu Gulbenkian de Ciencia częściej kochamy się w czasie świąt.

Naukowcy przyglądali się zachowaniom w internecie. Sprawdzali, jakie hasła związane z seksem były najczęściej wyszukiwane w sieci. Sprawdzili wyniki z 10 lat w 130 krajach. Dodatkowo przyjrzeli się też publicznym postom na Twitterze.

REKLAMA

Ustalili, że słowa używane w kontekście seksualnym, były częściej wyszukiwane w okresie świąt religijnych. Sprawdzili również liczbę urodzeń i odkryli, że zwiększa się ona w 9 miesięcy po religijnych uroczystościach. W krajach chrześcijańskich największy wzrost aktywności seksualnej następował w Boże Narodzenie. W państwach, gdzie dominuje islam, zauważono to podczas końca Ramadanu.

Przypuszcza się, że atmosfera świąt sprzyja myślom o powiększeniu rodziny. Podczas Bożego Narodzenia przypomina się, jak ważne jest miłość, a dzieciom wręcza się prezenty, co może wpływać na podjęcie decyzji o swoim potomstwie. Okres świąteczny wiąże się również z opowieściami o świętej rodzinie, co podświadomie może skutkować zamiarem założeniu własnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij