Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka14.09.18 (19:09)

Przez ponad 20 lat Izraelczyk nie chciał dać swojej żonie rozwodu. Odpowie za to przed sądem

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciw mężczyźnie. Izraelczyk od 17 lat przebywa w więzieniu, ale teraz okres ten może się wydłużyć.
iStock.com

Izraelskie media opisały sytuację jako jedną z najdłuższych i najostrzejszych spraw rozwodowych w kraju. Kobieta od wielu lat jest "uwiązana" i nie ma prawa wejść w związek małżeński z kimś innym. Według izraelskiego prawa bez zgody męża nie może ona uzyskać rozwodu. Sytuację tę określa się słowem "aguna". Oznacza kobietę, którą opuścił mąż, nie dając pozwolenia na rozwód.

W czerwcu specjalnie zwołany, prywatny sąd, unieważnił małżeństwo kobiety. Orzeczenie to nie zostało jednak uznane przez sąd religijny, który nadzoruje sprawy rozwodowe w Izraelu. W 2016 roku prokurator krajowy Shai Nitzan poinstruował, że można postawić zarzuty karne tym, którzy odmawiają rozwodu, pod warunkiem, że będą oni spełniali kryteria przestępców, którzy szkodzą interesom publicznym i wartościom.

REKLAMA

Kobieta zaznaczyła, że akt oskarżenia został wniesiony przeciwko jej woli. Uważa, że jeżeli przez 17 lat nie znalazło się rozwiązanie sytuacji, to nie pomoże fakt, że jej mąż będzie przebywał w więzieniu jeszcze dłużej. Uważa, że władze zrobiły wszystko za jej plecami. Kobieta niedawno poprosiła o wycofanie jej wniosku o rozwód - podaje "The Times of Israel".

To pierwszy raz, kiedy sąd rabinacki zdecydował się na takie oskarżenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: To tu Jezus zmienił wodę w wino?

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij