REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka14.09.18 (19:09)

Przez ponad 20 lat Izraelczyk nie chciał dać swojej żonie rozwodu. Odpowie za to przed sądem

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciw mężczyźnie. Izraelczyk od 17 lat przebywa w więzieniu, ale teraz okres ten może się wydłużyć.
iStock.com

Izraelskie media opisały sytuację jako jedną z najdłuższych i najostrzejszych spraw rozwodowych w kraju. Kobieta od wielu lat jest "uwiązana" i nie ma prawa wejść w związek małżeński z kimś innym. Według izraelskiego prawa bez zgody męża nie może ona uzyskać rozwodu. Sytuację tę określa się słowem "aguna". Oznacza kobietę, którą opuścił mąż, nie dając pozwolenia na rozwód.

W czerwcu specjalnie zwołany, prywatny sąd, unieważnił małżeństwo kobiety. Orzeczenie to nie zostało jednak uznane przez sąd religijny, który nadzoruje sprawy rozwodowe w Izraelu. W 2016 roku prokurator krajowy Shai Nitzan poinstruował, że można postawić zarzuty karne tym, którzy odmawiają rozwodu, pod warunkiem, że będą oni spełniali kryteria przestępców, którzy szkodzą interesom publicznym i wartościom.

REKLAMA

*Kobieta zaznaczyła, że akt oskarżenia został wniesiony przeciwko jej woli. * Uważa, że jeżeli przez 17 lat nie znalazło się rozwiązanie sytuacji, to nie pomoże fakt, że jej mąż będzie przebywał w więzieniu jeszcze dłużej. Uważa, że władze zrobiły wszystko za jej plecami. Kobieta niedawno poprosiła o wycofanie jej wniosku o rozwód - podaje "The Times of Israel".

To pierwszy raz, kiedy sąd rabinacki zdecydował się na takie oskarżenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: To tu Jezus zmienił wodę w wino?

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij