REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Maciej Deja16.01.19 (13:28)

Przyczyna śmierci Pawła Adamowicza. Konferencja prokuratury

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformowała o przebiegu postępowania ws. Stefana W. Zabójca prezydenta Gdańska czeka w areszcie na badanie psychiatryczne. Prokurator podała też bezpośrednią przyczynę śmierci Pawła Adamowicza.
Wojciech Strozyk/REPORTER / East News

Prokurator Grażyna Wawryniuk poinformowała, że Stefan W. wciąż przebywa w areszcie i to tam zostanie przebadany. - Czekamy na termin - powiedziała.

Rzeczniczka gdańskiej prokuratury okręgowej wyjaśniła, że badanie, któremu zostanie poddany morderca Pawła Adamowicza będzie jednorazowe. Mając dostęp do dokumentacji medycznej, biegli będą musieli zdecydować, czy są w stanie ocenić stan zdrowia psychicznego i poczytalność Stefana W.

REKLAMA

- Jeśli uznają, że jedno badanie to za mało, prokurator skieruje do sądu wniosek o obserwację - poinformowała Wawryniuk.

Przyczyna śmierci Adamowicza

Prokurator podała też bezpośrednią przyczynę śmierci prezydenta Gdańska. Był nią wstrząs krwotoczny. To wstępne wnioski z wtorkowej sekcji zwłok.

Wawryniuk powiedziała, że poza ranami jamy brzusznej i klatki piersiowej, Adamowicz miał też rany dłoni. Powstały prawdopodobnie w wyniku odruchu - prezydent próbował zasłonić się przed ostrzem.

Zobacz także: Najbardziej wzruszający moment wiecu w Gdańsku. Tysiące ludzi płakało

Stefan W. zaatakował prezydenta Gdańska w czasie finału WOŚP w tym mieście. Przedostał się na scenę i pchnął go co najmniej dwa razy nożem w klatkę piersiową i brzuch. Paweł Adamowicz był reanimowany, a jego operacja trwała kilka godzin. Zmarł w poniedziałek przed godziną 14. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij