Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Paulina Kwiatkowska
|

Przyniósł do szkoły granat, bo myślał, że to odważnik

9
Podziel się

Uczeń szkoły podstawowej w Jankowicach (woj. śląskie) wniósł na teren placówki granat. Jeden z nauczycieli rozpoznał, że znalezisko to materiał wybuchowy. Wyniósł go na zewnątrz, a dyrekcja wezwała policję, która zarządziła ewakuację budynku.

Przyniósł do szkoły granat, bo myślał, że to odważnik
(www.flickr.com, Roy Scribner)
bETNRlMB

Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Pracownikom pogotowia, strażakom i policjantom towarzyszyli saperzy. Okazało się, że granat to niewypał z okresu II wojny światowej.

*Pomylił granat z odważnikiem. *Nie wiadomo, gdzie dziecko go znalazło. Najprawdopodobniej maluch myślał, że niebezpieczna broń to metalowy odważnik lub spore jajko - czytamy w Fakcie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETNRlMD
bETNRlNe
KOMENTARZE
(9)
Otaku
5 lata temu
Chodzi o zegarowe odważniki. Kiedyś FAKTYCZNIE były takie, bardzo podobne do granatów...aż muszę swoje sprawdzić czy nie mam "wybuchowej niespodzianki" w domu XD
fi fi
5 lata temu
Zlikwidować PO (przysposobienie obronne) to głuptoki zaczną znosić czołgi i będą myśleć że to z jajka niespodzianka
lechoo
5 lata temu
jak dla mnie to nic nowego, za moich młodzieńczych czasów taki granat (oczywiście bez zapalnika) latami leżał w szkolnej izbie pamięci i rok w rok był używany do rzutów w zawodach "sprawni jak żołnierze", w końcu kiedyś na takich zawodach jeden z wf-menów w kanciapie wydłubał ze środka cyrklem trochę błota, potem tulejkę- ścieżkę prochową, a potem trochę TNT, dobrze że nikomu wcześniej nie przyszło do głowy żeby w otworze zapetować papierosa, oj byłaby "impreza".
bETNRlNf
AntyPiS
5 lata temu
eeee tam, jak chodziłem do podstawówki to kolega również przyniósł granat do szkoły z nadzieją na "6" za eksponat do szkolnego muzeum. Skończyło się apelem i wizytą saperów. Tylko zanim się pochwalił znaleziskiem to grał nim w piłkę na betonowym boisku.
Cedry
5 lata temu
Jajko niespodzianka :D
czes
5 lata temu
właśnie, to jest spleśniały oscypek
ja
5 lata temu
skoro wynieśli go na zewnątrz to po co ewakuowali szkołę (wyprowadzili wszystkich na zewnątrz tam gdzie granat)
Adam
5 lata temu
Z tego jajka mogły by by być jaja.
Ady
5 lata temu
to je łoscypek
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić