o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Puszka Pawła Adamowicza nie miała dna. Zebrano prawie 16 mln zł

67
Podziel się

Ostatni dzień zbiórki pieniędzy do wirtualnej puszki Pawła Adamowicza przerósł najśmielsze oczekiwania. Ponad ćwierć miliona użytkowników Facebooka wpłaciło do niej pieniądze, które teraz zostaną przekazane Fundacji WOŚP. To prawie 16 mln zł!

Kwota w wirtualnej puszce Pawła Adamowicza rosła w nieprawdopodobnym tempie
Kwota w wirtualnej puszce Pawła Adamowicza rosła w nieprawdopodobnym tempie (Facebook.com)
bDYebHGZ

"Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" - zbiórkę pod taką nazwą zorganizowała w poprzedni poniedziałek na Facebooku jedna z gdańszczanek. Docelowa kwota 1000 zł szybko "pękła", a wydarzenie z każdym dniem zyskiwało coraz większą popularność w sieci.

"Płaczę i się śmieję na zmianę" - napisała w komentarzu pod zbiórką jej organizatorka, Patrycja Krzymińska. Jeszcze w poniedziałek rano przekazana przez internautów kwota wynosiła nieco ponad milion złotych. Później kwota zaczęła rosnąć w nieprawdopodobnym tempie.

Paweł Adamowicz wspierał WOŚP

Zbiórkę poświęcono zmarłemu tragiczne prezydentowi Gdańska. Paweł Adamowicz zginął pchnięty kilkukrotnie nożem w czasie finału WOŚP. Przez kilka poprzednich godzin - jak co roku - sam zbierał pieniądze do puszki. "Cieszył się jak dziecko, że udało mu się zebrac 5,6 tys. zł" - wspominali jego współpracownicy.

bDYebHHb

Ostatecznie licznik internetowej zbiórki zatrzymał się na 15 mln 990 tys. 711 zł, a akcję wsparło ponad ćwierć miliona internautów. Zgromadzone środki zostaną spożytkowane na potrzeby gdańskiego szpitala św. Wojciecha. Wobec tak ogromnego zainteresowania i zebranej sumy, wsparcie uzyskają także wszystkie szpitale pediatryczne na terenie woj. pomorskiego.

Zobacz także: Zobacz także: W naszym studiu "pękło" 5 milionów! Zobacz reakcję organizatorki zbiórki
bDYebHHh

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYebHHC
KOMENTARZE
(67)
Buc
2 lata temu
Popatrzta, jeden trup, a tyle korzysci...
Z wejherowa
2 lata temu
KOChani polacy jestescie ! Przy URNIE Pana Prezydenta winna stanac ze SZKLA SKARBONKA WOSP -2019 nie by ja w tydzien tygodniu zapelniac ale odwiedzajac Pana Prezydenta bym wrzucil ta symboliczna zlotowke w pamieci dla tego SWIATELKA DO NIEBA tej TRAGEDII 2019. PIekny gest Pani Adamowicz proszacej o nie przynoszenie kwiatow a wzamian mala ofiare ! Tak postepuja ludzie z klasa
glupoty
2 lata temu
nudy
bDYebHHD
Zbyszek.........
2 lata temu
Powiem tak, mam serdecznie dość wiadomości o WOŚP i śp. Adamowiczu o jego wyrachowanej żonie nie wspomnę ale mam pytanie od ponad miesiąca w czeskiej kopalni, pod ziemią znajdują się ciała 9 polskich górników dlaczego nikt już o tym nie mówi, dlaczego nikt nie zbiera pieniędzy, odpowiedź jest prosta bo nie można zbić kapitału co mają powiedzieć rodziny tych ludzi co mają powiedzieć rodziny tych pięciu dziewczyn które zginęły tak tragicznie w tym escape riomie, a wy jak nie Adamowicz to Owsiak
Hddf
2 lata temu
Brawo dla tych ktorzy daja ,ktos musi zyc w dostatku ,brawo dla tych ktorzy biora ......
Pok
2 lata temu
PRANIE MOZGOW MANIPULACJA
Fred.
2 lata temu
To jest manipulacja ludziom się pierze mózgi a oni dają i dają.
:)
2 lata temu
A jeśli nawet to co ?
jxx,opd
2 lata temu
Brawo naród mądrzejszy od wszystkich tak trzymać pokazać swą wartość drugim.
mmv133
2 lata temu
Dajcie mi stówkę na chore dzieci. ja im dam 50 zł za resztę kupię sobie piwko. Ty powiesz . Na piwko nie dam. . A ja ( jak Owsiak) . Na chore dziecko nie dasz ???
nic mądrego
2 lata temu
Ja jestem za pomaganiem B E Z P O Ś R E D N I O do zainteresowanych . To tak jak z tymi pośrednikami pomiędzy Nami a Bogiem . Pośrednik narzuca marżę tylko sobie wiadomej wysokości .
ak001
2 lata temu
Budujące i smutne zarazem. Budujące, bo jak zwykle stać nas na altruizm. Smutne, bo za chwilę wszystkie partie będą próbowały zrobić interes na tej tragedii.
omena
2 lata temu
szkoda, że potrzeba było aż Jego śmierci, żeby otworzyć nasze portfele
bDYebHHv
@
2 lata temu
DO CZEGO TEN OWSIAK JEST POTRZEBNY JAK PRZEZ INTERNET MOŻNA ZBIERAĆ DATKI ! MOŻNA ? MOŻNA!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić