o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

PZU ostrzega klientów. Atak na skrzynki mailowe i telefony

0
Podziel się

Oszuści wzięli na celownik klientów polskiego giganta ubezpieczeniowego PZU. Jeśli kliknąłeś w link, jak najszybciej przeskanuj komputer lub telefon - radzi firma.

Ataki przeprowadzono drogą mailową i SMS-ową
Ataki przeprowadzono drogą mailową i SMS-ową (WP.PL)
bECjwMMl

Cyfrowy świat to dobrodziejstwo, ale też zmora, gdy wykorzystują go przestępcy. Szczególnie niebezpiecznie robi się, gdy biorą się za instytucje finansowe. Tym razem przed atakami ostrzega PZU. Chodzi o wiadomości wysyłane na adresy e-mail i telefony klientów.

Zobacz także:

Oszuści podszywają się pod Orange. Uważaj na takie e-maile

"Wysyłają je nadawcy, którzy podszywają się pod firmę PZU. W treści wiadomości (mail, SMS) mogą znajdować się np. informacje o kończącej się polisie lub fakturze za usługi, czy wymaganej płatności" - czytamy na stronie ubezpieczyciela.

bECjwMMn

W wiadomościach może znajdować się link do rzekomego operatora płatności, pobierającego je w imieniu PZU. "W żadnym wypadku nie pobieraj takiej wiadomości mailowej i nie korzystaj z linka w wiadomości SMS. Jeśli już do tego doszło, jak najszybciej przeskanuj swój komputer i telefon programem antywirusowym oraz dokonaj zmiany ważnych haseł" - apelują przedstawiciele PZU.

Obejrzyj: Przyszłość polskiego rynku lotniczego

bECjwMMt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECjwMMO
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić