Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Klaudia Zawistowska
|

Racibórz: wykoleił się pociąg z węglem. Długie utrudnienia w ruchu

3
Podziel się

Racibórz – Torowisko na trasie Racibórz-Markowice jest zupełnie nieprzejezdne po niedzielnym wykolejeniu składu z węglem. Uszkodzeniu uległy zarówno wagony, jak również tory oraz trakcja elektryczna.

Racibórz - nieczynne torowisko na trasie Nędza – Racibórz.
Racibórz - nieczynne torowisko na trasie Nędza – Racibórz. (iStock.com)
bEIPsSZN

Racibórz – spore utrudnienia na kolei

W niedzielę około godziny 16 wykolejeniu uległ pociąg towarowy przewożący węgiel. Z torów wypadło 9 wagonów. Ich zawartość pokryła sąsiadujące torowiska. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległa trakcja elektryczna, a także spory, bo około 100 metrowy odcinek torów. Znacznemu uszkodzeniu uległy również wykolejone wagony.

Racibórz – trwa usuwanie szkód

Szkody spowodowane niedzielnym wypadkiem kolejowym będą naprawiane przez wiele dni. Obecnie odholowano już nieuszkodzoną część pociągu. Uprzątnięcie węgla, a także naprawa uszkodzonej trakcji oraz torowiska z pewnością zajmie kilka dni. Na miejscu wypadku, oprócz ekipy technicznej, pracują również służby, których zadaniem jest ustalenie przyczyn wypadku.

bEIPsSZP

Racibórz – zmiany w ruchu

Niewykluczone, że już we wtorek odblokowane zostanie jedno z nieczynnych torowisk. Obecnie ruch na trasie Nędza – Racibórz odbywa się zastępczą komunikacją autobusową.

Informacje o wszelkich zmianach w sposobie przejazdu na tej trasie pasażerowie mogą uzyskać na stacjach, przystankach oraz poprzez portal www.portalpasazera.pl.

bEIPsTaq
KOMENTARZE
(3)
ZŁY
3 lata temu
Pewnie szyny były złe. I podwozie też było złe.
Miś
3 lata temu
wungwl,wungwl je we wiosce
hju
3 lata temu
Mam za daleko na''szaber''
bEIPsTar
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić