o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Patyk
Mateusz Patyk
|

Radiowóz potrącił 80-latka. Policjanci "zostali pouczeni"

40
Podziel się

Policyjny radiowóz potrącił przechodzącego przez pasy starszego mężczyznę. Pojazd funkcjonariuszy nie zdążył wyhamować przed przejściem i uderzył zderzakiem 80-latka. Poszkodowany miał zielone światło. Nie wezwano karetki, a sprawcy kolizji otrzymali jedynie... służbowe pouczenie.

Starszy mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych
Starszy mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych (Facebook.com / Bemowo, Klaudia Panoczko)
bDoweWth

W Warszawie doszło do groźnie wyglądającej kolizji tuż przy galerii handlowej. Mknący przez ul. Górczewską policyjny radiowóz próbował zdążyć na światłach. Niestety, gdy te się zmieniły, funkcjonariusze nie zdążyli w porę wyhamować przed przejściem dla pieszych. Prędkość pojazdu była zbyt duża. Doszło do zderzenia z prawidłowo przechodzącym po pasach 80-letnim mężczyzną.

Informację o zdarzeniu jako pierwsza podała kobieta, która była świadkiem incydentu. Zdjęcia stojącego na ulicy radiowozu wraz z siedzącym w środku poszkodowanym udostępniła w lokalnej grupie na Facebooku.

bDoweWtj

"Dosłownie 5 minut temu przechodziłam na ZIELONYM świetle przy Wola Parku i dokładnie przede mną wszedł starszy pan - zaznaczam światło było ZIELONE dla pieszych! Rozpędzona policja stwierdziła jednak, że dla nich zasady ruchu drogowego nie obowiązują i wjeżdżając na pasy z impetem potrąciła starszego pana" - napisała w emocjonalnym poście.

Według jej relacji, chwilę po zdarzeniu policjanci wysiedli z samochodu i zapytali leżącego na ziemi mężczyzny, czy mają wezwać karetkę. Zdaniem kobiety mieli sami zdecydować o zawiezieniu mężczyzny na pogotowie, mimo że zaledwie 20 metrów dalej na przystanku autobusowym stała już karetka (prawdopodobnie wezwana do wcześniejszej interwencji).

Autorka zdjęć twierdzi, że od momentu potrącenia do odjechania policjantów z 80-latkiem minęły może 3 lub 4 minuty. Przyznaje też, że nie poczekano nawet na przyjazd drugiego radiowozu, którego obecność jest w takich sytuacjach konieczna (chociażby do spisania danych uczestników kolizji).

bDoweWtp

Magdalena Bieniak z zespołu prasowego KSP potwierdza kolizję z udziałem mundurowych. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 11:05 w środę. Policjanci jechali oznakowanym radiowozem, gdy nagle zmieniło się światło. Kierowca zaczął hamować, ale podczas hamowania wjechał na przejście dla pieszych. Samochód uderzył zderzakiem starszego mężczyznę. Na szczęście nic mu się nie stało - informuje policjantka.

Pouczenie dla sprawcy

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Komendę Stołeczną Policji. Młodszy aspirant Antoni Rzeczkowski również uspokaja, że potrącony mężczyzna nie odniósł obrażeń. - Policjant w związku z popełnionym wykroczeniem, czyli spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został pouczony - dodaje.

Na pytanie, czy taka forma "ukarania" sprawcy kolizji jest odpowiednia dla funkcjonariusza, Rzeczkowski przekonuje, każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. - Wszystko jest uzależnione od konkretnego przypadku, od zachowania m.in. kierowcy po popełnieniu tego wykroczenia, okazaniu skruchy. To jest indywidualna decyzja każdego policjanta, który podejmuje czynności w stosunku do osoby, która to wykroczenie popełniła - twierdzi przedstawiciel KSP.

bDoweWtq

Słowo przeciwko słowu

Jednak wersje zdarzeń policji i kobiety będącej świadkiem potrącenia w pewnym momencie się rozmijają. Zdaniem funkcjonariuszy radiowóz stał w miejscu wypadku do czasu przyjazdu drugiej załogi. Według obecnej tam kobiety nic bardziej mylnego. - Jestem tego pewna. Wzięli dziadka i sobie po prostu odjechali. Nie było szans na przyjazd drugiego radiowozu. Dowiedziałam się jeszcze, że policjant dostał pouczenie, co w mojej ocenie jest karygodne - dodaje.

Przypomnijmy, że według art. 86. par. 1 Kodeksu wykroczeń: "Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny". Natomiast paragraf 3 tego samego artykułu brzmi: "W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów".

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

bDoweWtr
Zobacz także: Zobacz także: Tragedia w Szaflarach. Zobacz jak wyglądał eksperyment procesowy
bDoweWtK
KOMENTARZE
(40)
obywatel
2 lata temu
Szarak za coś takiego zbiera 500zł za spowodowanie kolizji, punkty do swojej klasyfkacji + groźbę zmiany kwalifikacji czynu, jeżeli poszkodowany jest hospitalizowany przez co najmniej 7 dni. Smerf za to dostał tylko pouczenie. Równi i równiejsi...
Piotrek
2 lata temu
Państwo w państwie... każdy inny obywatel dostaby minimum mandat... dziadostwo...
krzycho
2 lata temu
BRAWO PIS I ICH "DOBRA ZMIANA"!!!!!!DNO I ŻENADA!!!
bDoweWtL
sigi2
2 lata temu
mandat za wjazd na czerwone i drugi za wypadek .
gosc
2 lata temu
Swiatło NAGLE się zmieniło :D Nagle!!! :D
Najnowsze komentarze (40)
Polak
2 lata temu
Sprawa dla prokuratora.
qaz1959
2 lata temu
Szanowni Państwo nie dziwmy się wszyscy "psy" mają wyłyżeczkowane mózgi. Stać ich tylko strajkować jak wczoraj i z radarem w krzakach . Ot to wszystko. "Stróże prawa" Pożal się Boże.
Olo
2 lata temu
Dobra zmiana ciag dalszy.
OOOOOOO
2 lata temu
PANIE BRUDZIŃSKI CO PAN NA TO ?? MÓJ KOLEGA DOTKNAŁ BABCIE NA PRZEJSCIU I NA ROK MU PRAWO JAZDY ZABRANO , STRACIŁ PRACE JEZDZIŁ ZAWODOWO NIEMIAŁ ZA CO RODZINY UTRZYMAC! CO TO LEPSI PANA PODWŁADNI - TO TA LEPSZA ZMIANA
Pała
2 lata temu
Śmiech na sali !!!
Co to za bred...
2 lata temu
....Policjanci jechali oznakowanym radiowozem, gdy nagle zmieniło się światło. Kierowca zaczął hamować, ale podczas hamowania wjechał na przejście dla pieszych....
Eeeeeeeee
2 lata temu
Święte Krowy
ala
2 lata temu
Takie dziadostwo w policji. Zawsze swojego wybronią. Jeszcze trochę a to dziadek dostanie mandat. Gdzie jest ta obiecana sprawiedliwość PiS-u?????
bDoweWtD
Adolfina
2 lata temu
jakbym ja to zrobiła to skończyłoby się zabraniem prawa jazdy do wyjaśnienia, widocznie policjant miał krewnego w KGP
anty
2 lata temu
Jechali pod pomnik bo ktoś usiadł A że to stróże "prawa i sprawiedliwości"to im wszystko wolno
hwdp
2 lata temu
Kochana policja szkoda nawet kamieni na nich
Mariusz
2 lata temu
Was szaraczki policja poucza a wy byście chcieli żeby siebie karali i to z górnej półki........ Jesteście niemytymi hipokrytami :) :) :) :) :) :)
ark
2 lata temu
KOLIZJA ??? Z czym ??? To był wypadek!!! gdyż potrącono człowieka, a nie zwierzaka czy jakąś rzecz. Rzeczywiście DOBRA ZMIANA!!! Oj, a może to ja przesadzam, Może to był jakiś INNY SORT???
pis
2 lata temu
O jezu noi co z tego. Przecież policja to też ludzie może oni też mają swoje problemy i wogóle, niepotrzebnie robicie afere, :/
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić