o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Rafał Trzaskowski grzmi o kłamstwach ws. LGBT. Sebastian Kaleta: Będzie kontrola poselska

29
Podziel się

- Zarzuty są czystą manipulacją i kłamstwem - powiedział Wirtualnej Polsce o raporcie ws. finansowania organizacji LGBT w Warszawie prezydent miasta Rafał Trzaskowski (PO). Sebastian Kaleta (PiS) jest zaskoczony, że zamiast przeprowadzić kontrolę, Trzaskowski personalnie go atakuje.

Sebastian Kaleta (PiS) przygotował raport ws. finansowania organizacji LGBT.
Sebastian Kaleta (PiS) przygotował raport ws. finansowania organizacji LGBT. (PAP)
bEDXkxhh

Sebastian Kaleta ujawnił w ostatnich dniach, że tylko w latach 2017-2019 stołeczny ratusz wsparł organizacje promujące środowiska LGBT kwotą około 7 mln zł. Przygotował obszerny 127-stronnicowy raport pokazujący poszczególne wydatki i ich cele. Przedstawił także wiele zdjęć i filmów, na których przedstawiciele wspieranych fundacji objaśniają, jak zażywać narkotyki. Szczegółowe instrukcje przedstawiane były m.in. na kanale "Męskie branie" prowadzonym przez Fundację Edukacji Społecznej, która w ostatnich latach miała dostać od miasta ponad 3,7 mln zł. Teraz kanał zniknął z serwisu YouTube.

– Jeżeli wiceminister sprawiedliwości formułuje zarzuty, które są czystą manipulacją i kłamstwem, to to kładzie się cieniem na powadze urzędu, który sprawuje – skomentował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w rozmowie z Wirtualną Polską. – To jest rzecz niesłychana i przerażająca – podkreślił. Ocenił, że Sebastian Kaleta dopuszcza się "kłamstw i manipulacji". Teraz na Twitterze odpowiedział mu sam zainteresowany.

bEDXkxhj

"Zamiast kontroli w organizacjach, które realizują milionowe projekty, Rafał Trzaskowski atakuje mnie za ujawnienie wątpliwości" - napisał Kaleta. Polityk Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział: "W przyszły poniedziałek kontrola poselska tych wydatków". Opublikował także zrzut ekranu ze spotu zrealizowanego w ramach "Projekt Test" współfinansowanego przez m. st. Warszawę. Z materiałów w sieci wynika, że w ramach projektu rozdawane są igły do zażywania niebezpiecznych substancji. - Ważne, żeby zawsze mieć swoją igłę i strzykawkę, nie dzielić się sprzętem, a sprzęt był zawsze sterylny - słyszymy na nagraniach.

Zobacz także: Zobacz też: Szymon Hołownia o debacie Kidawa-Błońska kontra Jaśkowiak

Na innym z filmów edukatorzy informują: "Nigdy nie łącz kropel GBL z alkoholem, przyjmuj dawki z odpowiednimi przerwami. Używaj pipety albo strzykawki z miarką do odmierzania dawek". Opowiadają także o szczegółach chemsexu. Jak wyjaśniają, jest to "przyjmowanie dragów, w celu wzmocnienia doznań seksualnych i przedłużenia stosunku". "Najczęściej dotyczy grupy MSM, czyli mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami. Wiemy, że seks i dragi często bywają gdzieś blisko siebie. Bardzo ważne jest aby wiedzieć, jak bezpiecznie się bawić" - podkreślają.

bEDXkxhp

Do sprawy już w poniedziałek odniosła się Ewa Rogala z biura prasowego ratusza. "Miasto rozważa kroki prawne wobec osób, które rozpowszechniają nieprawdziwe informacje, manipulują faktami, wywołując atmosferę zastraszenia. Nasi prawnicy już zajęli się opublikowanymi dziś materiałami" - napisała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDXkxhK
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(29)
Tak tylko pyt...
2 lata temu
Czaskoski to kryptopedał?
kakadu
2 lata temu
Następny "madrala" Ziobry.
B52
2 lata temu
są dzielnice bez kanalizacji na to niema
bEDXkxhL
xzv
2 lata temu
Kaleta? Raczej "kaleka" umysłowa!
Eldi
2 lata temu
Jakoś trzeba przykryć sprawę Banasia i j zawiadomienia NIK do prokuratury
kaleta = nieb...
2 lata temu
w szpitalu dano mi szczepionkę a mijemu dziecku kilka razy antybiotyk. igłą - Panie Kaleta myśli pan że to była niebezpieczna substancja?
Gość
2 lata temu
Potem brakuje mu kasy dla nauczycieli na remont oczyszczalni którą ułomki odebrali nie do końca sprawną, brak kasy na żłobki i przedszkola. Najważniejsi są odmieńcy seksualni.
bvcxzjhgfdsa
2 lata temu
Typowy PiSowiec który chce zabłysnąć u prezesa ,bo najpierw powinien przeprowadzić kontrolę poselską a dopiero później stawiać ewentualne zarzuty, koniec kropka
PSL
2 lata temu
Rafał Trzaskowski TY I (PO). TO MAFIA
Kaleta, taki
2 lata temu
Porzundny i Słowny jak całe PIS! Według standardów wyznaczonych przez takie kryształy jak: Banaś, Kuchciński, Karczewski, Szydło, Morawiecki, Macierewicz, Kaczyński, Witek, Mazurek, Czarnecki, Glapiński, Kamiński, Przyłebska, Piotrowicz, Muszyński, Pawłowicz, Piasecki, Zalewska, Chrzanowski, Pięta, Zbonikowski, Tarczyński, Jaki, Piebiak, Misiewicz, Janniger, Binienda, stare pudło po-Andersowe, Nowaczyk, Błaszczak, Zieliński, Kołnierowicz i te wszystkie kryształy z MF i innych urzędów, które ZMONTOWAŁY MAFIĘ DO WYŁUDZANIA VAT-u i latami okradały Polaków...
PiS to przeci...
2 lata temu
Pomówienia i Szczucie Przekręty i Szwindle Przestępcy i Szachraje
69
2 lata temu
Kaleta zajmij się Banasiem i spółką.
Don Vito
2 lata temu
Kaleta o wyglądzie wymoczonego śledzia jak zwykle atakuje wiatraki. A cóż ty myślisz śledziu że Polacy są tak głupi że nie widzą twojego rozpaczliwego łapania się brzytwy ? Powinieneś drogo zapłacić za pomówienia i strzępienie języka tam gdzie nie masz nic do powiedzenia
bEDXkxhD
as
2 lata temu
POGNAĆ NA CZTERY STRONY ŚWIATA TĄ KUR WSKĄ LEWACKĄ warsiafkę
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić